Stomil Olsztyn nie poddaje się w grze o utrzymanie

Klub z Warmii nie złożył broni w walce o pozostanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Wygraną 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała zapewnił sobie w dziesięciu. Na dwóch innych stadionach drużyny podzieliły się punktami.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Stomil wykorzystał problemy Podbeskidzia Bielsko-Biała, a rozstrzygające uderzenie oddał Łukasz Moneta z rzutu karnego w 75. minucie. Drużyna Piotra Jacka radziła sobie w dziesięciu od 56. minuty z powodu czerwonej kartki dla Rafała Remisza. Po ostatnim zwycięstwie Stomil traci trzy punkty do bezpiecznej strefy w tabeli.

W meczu Górniczych Klubów Sportowych w Tychach więcej było dogodnych sytuacji podbramkowych niż goli. Derby zakończyły się remisem 1:1. GKS Katowice wyszedł na prowadzenie po niespełna kwadransie dzięki strzałowi Marko Roginicia, ale jeszcze w pierwszej połowie stracił zaliczkę. GKS Tychy ustalił wynik uderzeniem Macieja Mańki. Podopieczni Jarosława Zadylaka i Przemysława Pitrego oddalają się takimi rezultatami od gry w barażach o awans.

Do podziału punktów doszło również w meczu Skry Częstochowa z Odrą Opole. Podwójnie dał o sobie znać problem podopiecznych Piotra Plewni z utrzymaniem prowadzenia w doliczonym czasie. Skra odpowiedziała na pierwszego gola w końcówce pierwszej połowy, a do remisu 2:2 doprowadziła strzałem Mateusza Malca już po 90. minucie.

29. kolejka Fortuna I ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Moneta (k.) 75'

GKS Tychy - GKS Katowice 1:1 (1:1)
0:1 - Marko Roginić 13'
1:1 - Maciej Mańka 39

Skra Częstochowa - Odra Opole 2:2 (1:1) 0:1 - Dawid Czapliński 28' 1:1 - Maciej Mas 45' 1:2 - Tomas Miknic (k.) 50' 2:2 - Mateusz Malec 90'