Atalanta podniosła się po trudnym czasie

Neroblu jeszcze wywierają presję na zespołach zajmujących miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów. Atalanta odniosła zwycięstwo 3:1 z Venezią FC. Po komplet punktów sięgnęli również gracze Torino FC.

radość piłkarzy Atalanta Bergamo PAP/EPA / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atalanta Bergamo
Atalanta po raz pierwszy pod wodzą trenera Gian Piero Gasperiniego poniosła porażki w trzech kolejnych meczach ligowych. Pożegnała się w podobnym czasie z europejskimi pucharami i pod dużym znakiem zapytania stanął ich awans do kolejnej edycji. Zapunktowanie w Wenecji było obowiązkiem dla zespołu z Bergamo.

Neroblu objęli prowadzenie 1:0 w 44. minucie. Mario Pasalić dobił piłkę, która po eleganckim lobie odbiła się od poprzeczki. Większość kibiców spodziewała się w tym momencie podania i zaskoczony został również bramkarz Venezii. Gol na 2:0 był krótko po przerwie, a akcja bramkowa została przeprowadzona przez Kolumbijczyków. Duvan Zapata strzelił z dogrania Luisa Muriela.

Szyki obronne rozluźniły się i przed końcem meczu piłka znalazła się jeszcze w obu bramkach. Luis Muriel dorzucił gola do asysty, a Venezia ratowała honor uderzeniem na 1:3 Domena Crnigoja. Dwubramkowe prowadzenie nie uspokoiło Gasperiniego, który w końcówce zobaczył żółtą kartkę za awanturowanie się na ławce Atalanty.

Torino FC przystąpiło do meczu ze Spezią Calcio po trzech kolejkach bez porażki. Podopieczni Ivana Juricia potrafili zapunktować kosztem Milanu oraz Lazio. Tym razem liczyli na pełną pulę i już w 4. minucie zdobyli prowadzenie strzałem Sasy Lukicia z rzutu karnego.

Torino kontynuowało napór na bramkę zespołu Jakuba Kiwiora. Przed przerwą nie powiększyło prowadzenia, choć dobre szanse na to mieli David Zima oraz Marko Pjaca. Najskuteczniejszym graczem popołudnia w Turynie pozostał Sasa Lukić, który w 69. minucie oddał uderzenie na 2:0. Spezia trafiła na 1:2 już w doliczonym czasie. Karol Linetty pozostał na ławce rezerwowych gospodarzy, a kontuzjowany Arkadiusz Reca był poza kadrą Spezii.

34. kolejka Serie A:

Venezia FC - Atalanta BC 1:3 (0:1)
0:1 - Mario Pasalić 44'
0:2 - Duvan Zapata 47'
0:3 - Luis Muriel 63'
1:3 - Domen Crnigoj 81'

Torino FC - Spezia Calcio 2:1 (1:0) 1:0 - Sasa Lukić (k.) 4' 2:0 - Sasa Lukić 69' 2:1 - Rey Manaj (k.) 90'