Były wicemistrz Polski ogłosił upadłość

Oficjalnie wiemy już, że były wicemistrz kraju ogłosił swoją upadłość. GKS Bełchatów znika z piłkarskiej mapy klubów w Polsce.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Piłkarze GKS-u Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u Bełchatów
GKS Bełchatów jeszcze niedawno grał w Ekstraklasie. Ostatni sezon klubu z Bełchatowa w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce przypadał na lata 2014/2015. Potem klub regularnie wahał się pomiędzy pierwszą a drugą ligą.

Największy sukces bełchatowian w historii miał miejsce w sezonie 2006/2007. Wówczas klub z województwa łódzkiego zajął drugie miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Wówczas swój ostatni tytuł zdobyło KGHM Zagłębie Lubin.

W lutym obecnego roku władze GKS-u zdecydowały się wycofać zespół z rozgrywek eWinner II ligi. Spowodowane to było fatalną sytuacją finansową klubu z Bełchatowa. Od tego dnia całkowity upadek zespołu był kwestią czasu.

ZOBACZ WIDEO: Idą zmiany w Lechii. Czy klubowi grozi niedawny scenariusz Wisły?
Oficjalnie upadłość ogłoszona została 20 kwietnia bieżącego roku. Klub z Bełchatowa miał ogromne kłopoty finansowe. Właściciele musieli spłacić długi rzędu wielu milionów złotych.

Dodatkowo proces licencyjny gwarantujący możliwość gry w drugiej lidze, to koszt rzędu 6,5 miliona złotych. Klubu zdecydowanie nie mógł pozwolić sobie na taki wydatek, dlatego zakończył oficjalnie swoje istnienie.

Zobacz też:
Media: wszystko jasne?! Fiorentina podjęła decyzję ws. Piątka!
Letnia rewolucja w Legii Warszawa. Odejdą gwiazdy zespołu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×