Bundesliga: RB Lipsk oddala się od Ligi Mistrzów!

RB Lipsk może nie zagrać w Lidze Mistrzów. Drużyna Domenico Tedesco przegrała bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Borussią M'gladbach i jej sytuacja w tabeli Bundesligi wygląda niewesoło.

Szymon Mierzyński
Yann Sommer PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Yann Sommer
Kłopoty faworyta zaczęły się już w 17. minucie, gdy bramkę wbił mu Breel Embolo. Na to trafienie odpowiedział jeszcze niezawodny Christopher Nkunku, ale to było wszystko, co goście pokazali w ofensywie.

Borussia zwyciężyła dzięki dubletowi Jonasa Hofmanna i nie przeszkodziła jej nawet czerwona kartka dla Nico Elvediego w 64. minucie (to efekt faulu na rywalu wychodzącym na czystą pozycję).

RB Lipsk pozostaje z dorobkiem 54 pkt., co daje mu tylko 5. miejsce w tabeli, premiowane udziałem w Lidze Europy.

Coraz bliżej wywalczenia awansu do najważniejszych klubowych rozrywek na Starym Kontynencie jest natomiast Bayer 04 Leverkusen, który ograł na własnym stadionie Eintracht Frankfurt 2:0.

Pierwszą bramkę dla miejscowych zdobył po kontrze Paulinho, zaś drugą tuż po przerwie Patrik Schick, który pokonał Kevina Trappa uderzeniem z kilku metrów.

"Aptekarze" gromadzą 58 "oczek" i umocnili się na 3. miejscu.

Bayer 04 Leverkusen - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)
1:0 - Paulinho 18'
2:0 - Patruik Schick 51'

Borussia M'gladbach - RB Lipsk 3:1 (2:1) 1:0 - Breel Embolo 17' 1:1 - Christopher Nkunku 36' 2:1 - Jonas Hofmann 45+2' 3:1 - Jonas Hofmann 77'