Liga Mistrzów. Pierwszy finalista

W Lidze Mistrzów we wtorkowy wieczór poznaliśmy pierwszego finalistę. Nie było niespodzianki, chociaż do przerwy na nią się zapowiadało. Po wygranej 2:0 w pierwszym meczu z Villarrealem, Liverpool w rewanżu zwyciężył 3:2.

Michał Piegza
mecz Liverpool FC - Villarreal CF PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Liverpool FC - Villarreal CF
Coraz mniej niewiadomych w Lidze Mistrzów. We wtorek poznaliśmy pierwszego finalistę w elitarnych rozgrywkach. Został nim FC Liverpool.

W rewanżu gracze The Reds pokonali 3:2 ubiegłorocznego triumfatora Ligi Europy Villarreal. W pierwszym meczu obu drużyn 2:0 wygrał zespół prowadzony przez Juergena Kloppa i przed drugim spotkaniem był w dużo lepszej sytuacji.

Do przerwy byliśmy świadkami ogromnej niespodzianki. Gospodarze prowadzili 2:0. Po zmianie stron Liverpool z nawiązką odrobił straty i zwyciężył.

Villarreal CF - Liverpool FC 2:3 (2:0) --> RELACJA
1:0 - Boulaye Dia 3'
2:0 - Pervis Estupinan 41'
2:1 - Fabinho 62'
2:2 - Luis Diaz 67'
2:3 - Sadio Mane 74'

W pierwszym meczu: 0:2.
Awans: Liverpool.