"Wisienki" zrobiły swoje. Znamy drugiego beniaminka Premier League

To był niezwykle ważny mecz w kontekście walki o awans. AFC Bournemouth było minimalne lepsze od Nottingham Forest (1:0) i zapewniło sobie przepustkę do Premier League.

Rafał Szymański
Kieffer Moore Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Kieffer Moore
Przez 90 minut podopieczni Scotta Parkera mieli niewielką przewagę i w ostatecznym rozrachunku wywiązali się z roli faworyta. Fani bardzo długo czekali na pierwszą bramkę na Vitality Stadium.

Piłkarze AFC Bournemouth pomysłowo rozegrali rzut wolny w 83. minucie rywalizacji z Nottingham Forest. Philip Billing mógł bezpośrednio uderzać z kilkunastu metrów, ale niespodziewanie podał do Kieffera Moore'a. Doświadczony napastnik był niepilnowany przez rywali i pewnym strzałem pokonał Brice'a Sambę.

Rezultat już się nie zmienił, reprezentant Walii przechylił szalę zwycięstwa na korzyść "Wisienek". Kibice AFC Bournemouth wbiegli na boisko po końcowym gwizdku i świętowali triumf razem ze swoimi zawodnikami.

Po dwuletniej przerwie AFC Bournemouth wraca do elitarnej Premier League. Drużyna Parkera dołączyła do Fulham FC. Nottingham Forest zajmuje trzecie miejsce w stawce The Championship i może jeszcze wywalczyć awans. Obecnie w strefie barażowej znajdują się również Huddersfield Town, Sheffield United oraz Luton Town.

AFC Bournemouth - Nottingham Forest 1:0 (0:0)
1:0 - Kieffer Moore 83'

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy AFC Bournemouth utrzyma się w elicie?