Domowe przełamanie Odry Opole. Korona Kielce zatrzymana

Odra doczekała się zwycięstwa u siebie. Opolanie pewnie wygrali z walczącą o awans Koroną Kielce 3:1. Przez dużą część meczu zespół Leszka Ojrzyńskiego grał w osłabieniu.

Rafał Szymański
Tomas Mikinic WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Tomas Mikinic
Zawodnicy Piotra Plewni naciskali gości od pierwszego gwizdka Tomasza Wajdy. Konrad Nowak zmarnował bardzo dobrą okazję w czwartej minucie spotkania. Później Antoni Klimek dwukrotnie zagroził bramce Konrada Forenca, jednak golkiper nie dał się zaskoczyć.

Po stronie miejscowych świetnie spisywał się młodzieżowiec. W końcówce pierwszej części gry Klimek przeprowadził indywidualną akcję, wkręcił w ziemię Piotra Malarczyka i pewnie strzelił obok Forenca. Wahadłowy w ten sposób zdobył swoją drugą bramkę w trwającym sezonie.

Defensywa Korony Kielce zupełnie się posypała. W trzeciej minucie doliczonego czasu Kyryło Petrow nierozważnie uderzył łokciem Tomasa Mikinica. Ukraiński piłkarz został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Od tej pory podopieczni Leszka Ojrzyńskiego musieli radzić sobie w osłabieniu.

Opolanie fantastycznie rozpoczęli drugą odsłonę. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Jakub Szrek zacentrował do Mikinica, który "szczupakiem" wpakował piłkę do siatki. Bramkarz Korony nie zdążył z interwencją.

Trzecia bramka padła po szybkim kontrataku. Nowak ruszył lewą stroną boiska i wyłożył piłkę Dawidowi Czaplińskiemu. Napastnik pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Żółto-czerwoni oddali pierwszy celny strzał dopiero w 84. minucie. Adam Frączczak przerzucił piłkę do Adriana Danka i prawy obrońca bez trudu pokonał Błażeja Sapielaka. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Odry.

Od listopada ubiegłego roku drużyna Plewni czekała na zwycięstwo na własnym stadionie. Odra awansowała na piąte miejsce w stawce Fortuna I ligi i traci siedem oczek do czwartej Korony.

Odra Opole - Korona Kielce 3:1 (1:0)
1:0 - Antoni Klimek 44'
2:0 - Tomas Mikinic 46'
3:0 - Dawid Czapliński 65'
3:1 - Adrian Danek 84'

Odra: Błażej Sapielak - Piotr Żemło, Konrad Kostrzycki, Łukasz Kędziora (83' Maksymilian Tkocz), Mateusz Spychała (35' Jakub Szrek), Miłosz Trojak, Rafał Niziołek, Antoni Klimek, Konrad Nowak (82' Krzysztof Janus), Tomas Mikinic (82' Maciej Wróbel), Dawid Czapliński (82' Stanisław Hreben).

Korona: Konrad Forenc - Adrian Danek, Kyryło Petrow, Piotr Malarczyk, Roberto Corral, Mario Zebić, Marcel Gąsior (58' Marcin Szpakowski), Oskar Sewerzyński (72' Dalibor Takac), Dawid Błanik (58' Luka Zarandia), Jakub Łukowski (58' Jakub Górski), Jewgienij Szykawka (58' Adrian Frączczak).

Żółte kartki: Szrek (Odra) - Błanik, Corral, Zarandia, Petrow (Korona).

Czerwona kartka: Petrow (za drugą żółtą).