Ukrainiec zaskoczony traktowaniem w Niemczech. "Nigdy nie sądziłem, że tak będzie"

Reprezentację Ukrainy czeka towarzyski mecz z Borussią M'gladbach. Selekcjoner Ołeksandr Petrakow jest zaskoczony tym, jak dobrze przyjęto jego i drużynę w Niemczech. Mówi także o "braciach" z Rosji.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ołeksandr Petrakow Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Ołeksandr Petrakow
Sport w pogrążonej w wojnie Ukrainie zszedł na dalszy plan. Najważniejsza dla Ukraińców jest obrona własnej ojczyzny przed rosyjskim agresorem. Podczas trwającej już blisko 80 dni wojny życie straciło tysiące cywili, a miliony osób - przede wszystkim kobiet i dzieci - zmuszonych było do ucieczki.

Piłkarska reprezentacja Ukrainy może jednak dostarczyć rodakom wiele radości. Drużyna prowadzone przez selekcjonera Ołeksandra Petrakowa wciąż ma szansę awansu na mundial. Ukraińców w czerwcu czekają baraże: najpierw ze Szkocją, a następnie - w przypadku zwycięstwa - z Walią.

Jednak zanim dojdzie do spotkań barażowych o awans na MŚ 2022, Ukraińców czeka mecz towarzyski z Borussią M'gladbach. Odbędzie się on w środę, 11 maja. Ukraina - bez swoich największych gwiazd - chce sprawdzić się na tle drużyny z Bundesligi.

Selekcjoner Petrakow jest zresztą zaskoczony tym, jak jest traktowany przez Niemców. - Kiedy przyjechaliśmy, zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci. Od razu to zauważyłem, że wszyscy życzą nam tutaj dobrze - powiedział.

- Nigdy nie myślałem, że podczas pobytu w Niemczech, mieszkańcy tego kraju będą mi dobrze życzyć, a moi "bracia" będą nas zabijać - dodał szkoleniowiec. Mówiąc o "braciach", miał na myśli Rosjan, którzy od ponad dwóch miesięcy bombardują Ukrainę.

Czytaj także: 
Absurdalna zmiana. Zagłębie Sosnowiec wydało oświadczenie
Reforma Ligi Mistrzów. UEFA uzgodniła detale

ZOBACZ WIDEO: Ustalono strategię transferową. "Bardzo ważne rozmowy z Lewandowskim"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×