KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Koniec marzeń ŁKS-u o Ekstraklasie?!

Łódzki Klub Sportowy cały czas pozostawał w grze o awans. Dziś jednak odpadł z rywalizacji, nie na boisku, a przy zielonym stoliku. Decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN łodzianie nie dostali pozwolenia na grę w Ekstraklasie.

Bogumił Burczyk
Bogumił Burczyk
piłkarze ŁKS-u Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź
Czarne chmury zebrały się nad stadionem przy alei Unii Lubelskiej 2. Nie dosyć, że ŁKS Łódź w ostatnich czterech meczach przegrywał, aż trzykrotnie, przez co wypadł z czołowej szóstki, to na domiar złego dzisiaj stracił szansę na awans do najwyżej klasy rozgrywkowej.

Jak podaje Komisja ds. Spraw Licencji Klubowych PZPN, łodzianie nie spełnili, aż 5 wymaganych kryteriów. W dodatku każde z nich ma przypisany priorytet A, co oznacza, że jego spełnienie jest absolutnie niezbędne, aby uzyskać pozwolenie na grę w PKO Ekstraklasie.

- Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05. - orzekła komisja PZPN.

ZOBACZ WIDEO: Ustalono strategię transferową. "Bardzo ważne rozmowy z Lewandowskim"

Wszystkie powyższe kryteria, których nie spełnił zespół z Łodzi, dotyczą finansów. Klub między innymi nie uregulował zobowiązań, wynikających z jego aktywności na rynku transferowym. Ponadto nie dostarczył stosownego raportu Komisji Licencyjnej, a także opinii i raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego za ostatni rok.

ŁKS-owi przysługuje prawo do odwołania się od powyższej decyzji, w terminie do 5 dni od chwili jej doręczenia. Jak podaje prokurent łódzkiej drużyny, Jarosław Olszowy, łodzianie na pewno z niego skorzystają. Nie wiadomo jednak, czy uda im się coś wskórać, ponieważ ze sprawozdania finansowego opublikowanego przez ŁKS wynika, że klub ma ogromne długi.

Kilka dni temu za to licencję otrzymał inny zespół z Łodzi - Widzew. Niemniej na specjalnych warunkach, gdyż w przypadku awansu do Ekstraklasy klub zostanie objęty stosownym nadzorem. Oprócz Widzewa, w identycznej samej sytuacji znalazła się również Arka Gdynia.

- Komisja postanowiła przyznać Klubom Arka Gdynia oraz Widzew Łódź licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym - podała Komisja PZPN.

Do końca sezonu Fortuna I ligi pozostały jeszcze dwa mecze, w których ŁKS zmierzy się z Odrą Opole i GKS-em Katowice. Łodzianie tracą jeden punkt do szóstego miejsca, premiowanego grą w barażach, a zajmuje je Chrobry Głogów.

Zobacz także:
Absurdalna zmiana. Zagłębie Sosnowiec wydało oświadczenie
Lekarz bez uprawnień w ekstraklasie.

Czy to koniec marzeń ŁKS-u o Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×