Chelsea złapała oddech. Mateusz Klich zmiennikiem

Po trzech meczach bez zwycięstwa, piłkarze Chelsea FC pokonali 3:0 Leeds United. Drużyna Mateusza Klicha pozostaje w strefie spadkowej Premier League.

radość piłkarzy Chelsea FC PAP/EPA / Andrew Yates / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chelsea FC
Konfrontacja w Leeds ułożyła się bardzo dobrze piłkarzom Chelsea. W pierwszej połowie nie dość, że zdobyli prowadzenie strzałem Masona Mounta już w 4. minucie, to jeszcze zyskali przewagę liczebną. W 24. minucie sędzia Anthony Taylor pokazał czerwoną kartkę Danielowi Jamesowi. Tym samym gospodarze próbowali gonić w dziesięciu bez podstawowego napastnika. Po golu na 2:0 Christiana Pulisicia w 55. minucie było jasne, że komplet punktów wróci do Londynu. Mateusz Klich pojawił się na boisku jako zmiennik krótko po golu Amerykanina i zobaczył jeszcze jedno trafienie Chelsea - na 3:0 strzelił Romelu Lukaku.

Leicester City pożegnało się w poprzednim tygodniu z Ligą Konferencji Europy, a po porażce z AS Romą, nie zaliczyło dobrego powrotu do Anglii. W Premier League podopieczni Brendana Rodgersa przegrali również z Evertonem i ich pasmo meczów bez zwycięstwa zostało przedłużone do aż siedmiu. Lisy szukały przełamania w starciu na King Power Stadium z Norwich. Na prowadzenie wyszły w 54. minucie dzięki strzałowi Jamiego Vardy'ego. Niebawem Vardy skompletował dublet, a Leicester wygrało ostatecznie 3:0.

Bezbramkowy remis utrzymywał się długo również w meczu Watfordu z Evertonem. Klub z Liverpoolu grał o trzecie zwycięstwo z rzędu, a spotkanie z przedostatnim zespołem Premier League miało pomóc w ostatecznym oddaleniu się od strefy spadkowej. Wynik 0:0 nie satysfakcjonował drużyn, ale nie udało się go zmienić ani gospodarzom, ani gościom.