Liga Mistrzów oddaliła się od Olympique Marsylia

Piłkarze Olympique Marsylia przegrali z Stade Rennais 0:2. To sprawiło, że drużyna zmniejszyła swoje szanse na wicemistrzostwo Francji i prawo gry w Lidze Mistrzów.

Michał Piegza
Arkadiusz Milik (z lewej) i Amine Harit Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z lewej) i Amine Harit
Za nami przedostatnia kolejka Ligue 1. Wciąż nie wiemy, kto zostanie wicemistrzem Francji. Przewagę nad Monaco stracił Olympique.

Drużyna z Marsylii grała na boisku Stade Rennais, które cały czas nie jest pewne gry w europejskich pucharach. Arkadiusz Milik mecz rozpoczął na ławce.

Jego koledzy niewiele robili w ofensywie i Alred Gomis między słupkami mógł się czuć spokojnie. Gospodarze długo nie musieli czekać na swój moment.

W 12. minucie z prawej strony piłkę na piętnasty metr wycofał Adrien Terrier, a Benjamin Bourigeaud płaskim strzałem pokonał bramkarza. Po starcie bramki przyjezdni nie byli w stanie odpowiedzieć.

Piłkarze Stade Rennais jeszcze przed przerwą zadali drugi cios. Goście rozgrywali piłkę w okolicach bocznej linii. Przejęli ją rywale. Lewą stroną ruszył Terrier i dograł na dziesiąty metr do Lovro Majera. Steve Mandanda nie był w stanie zatrzymać uderzenia.

Po zmianie stron wciąż przez długie minuty więcej z gry mieli gospodarze. Goście w końcu przejęli inicjatywę, ale pod bramką Gomisa niewiele potrafili zdziałać. Jorge Sampaoli nie zdecydował się na wpuszczenie na boisko Arkadiusza Milika.

Gracze Stade Rennais przybliżyli się do europejskich pucharów, wciąż nieśmiało mogą nawet marzyć o fazie grupowej Ligi Mistrzów. Olympique, po wygranej Monaco, spadł na 3. miejsce i już wszystko nie zależy od graczy z Marsylii.

Stade Rennais - Olympique Marsylia 2:0 (2:0)
1:0 - Benjamin Bourigeaud 12'
2:0 - Lovro Majer 35'

Stade Rennais: Alfred Gomis - Adrien Truffert (80' Birger Meling), Hamari Traore, Nayef Aguerd, Warmed Omari, Baptiste Santamaria, Benjamin Bourigeaud (76' Lorenz Assignon), Flavien Tait (80' Sehrou Guirassy), Lovro Majer, Gaetan Laborde (80' Jonas Martin), Martin Terrier (90+1' Chimuanya Ugochukwu).

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Boubacar Kamara, Duje Caleta-Car (64' Bamba Dieng), Luan Peres, William Saliba, Amine Harit, Cengiz Under, Gerson Santos, Matteo Guendouzi, Pape Gueye (73' Pol Lirola), Valentin Rongier.

Żółte kartki: Tait (Rennais) oraz Caleta-Car, Gueye (Olympique).

Pokaż całą tabelę

To będzie przełom w karierze młodego Polaka? "Jest zawodnikiem wyróżniającym się"
Ligue 1: zacięta walka o Ligę Mistrzów

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Arkadiusz Milik powinien latem zmienić klub?