Włoskie media po meczu Napoli z Realem. Piszą też o Zielińskim

To było piłkarskie święto w Neapolu, gdzie Piotr Zieliński - zdaniem włoskich mediów - był niczym chirurg, a Jude Bellingham cudem. Tak na Półwyspie Apenińskim opisano spektakl spod Wezuwiusza.

Krzysztof Kaczmarczyk

Corriere dello Sport

"Azzurri wyśmiewani po samobójczej bramce" - brzmi nagłówek w "Corriere dello Sport". Skupiono się tutaj na decydującym momencie meczu, czyli 78. minucie i pechu Alexa Mereta.

Po strzale Federico Valverde piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od pleców bramkarza SSC Napoli. To właśnie w ten sposób zapadło rozstrzygnięcie w Neapolu.

Wtedy na boisku nie było już Piotra Zielińskiego, który na początku drugiej połowy doprowadził do remisu 2:2. "W drugiej połowie Zieliński wyrównał po rzucie karnym, ale o wyniku zdecydował samobójczy gol Mereta po świetnym strzale Valverde" - dodano.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.