Nawet 7,5! Tak Włosi ocenili Zielińskiego za mecz z Realem w Lidze Mistrzów

SSC Napoli przegrało w meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt 2:3. Nadzieję w serca gospodarzy wlał Piotr Zieliński, który wykorzystał rzut karny. Włoscy dziennikarze rozpływają się w komplementach pod adresem Polaka.

Łukasz Witczyk
Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
W Neapolu nie mogą być zadowoleni z wyniku spotkania z Realem Madryt. SSC Napoli walczyło z Królewskimi, ale ostatecznie przegrało 2:3. Nie pomógł gol Piotra Zielińskiego, który w drugiej połowie wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Polak rozegrał bardzo dobry mecz i potwierdził, że jest jednym z liderów zespołu.

Zachwyceni jego grą są włoscy dziennikarze. Ich zdaniem Zieliński był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Noty, jakie otrzymał od włoskich mediów oscylują w granicy 6,5 - 7,5 w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" to występ poniżej krytyki, a "dziesiątka" to klasa światowa.

"Na chłodno wykorzystał rzut karny. Już w pierwszej połowie dzięki swojej świetnej grze był bliski zdobycia bramki. Często pomagał w działaniach ofensywnych i był jednym z najniebezpieczniejszych zawodników SSC Napoli" - chwali Polaka portal mundonapoli.it, który dał mu notę 7,5.

Taką samą ocenę Polak dostał od redakcji napolimagazine.com. "Uderzał w odpowiednich momentach. Rzut karny wykorzystał po tym, jak piłka odbiła się od słupka" - uargumentowano tak wysoką notę.

Na "siódemkę" Polaka ocenili redaktorzy zon.it oraz casanapoli.net. "To on włączył światło SSC Napoli po pierwszej połowie" - czytamy w uzasadnieniu tego drugiego serwisu. Z kolei według sportface.it Zieliński zasłużył "tylko" na 6,5.

Dla reprezentanta Polski był to trzeci gol w tym sezonie i pierwszy w Lidze Mistrzów. Jego dorobek uzupełniają trzy asysty.