Stranieri z T-Mobile Ekstraklasy: Stracona szansa Nakoulmy, Deniss rozrabiaka

Mundial bez Prejuce'a Nakoulmy - to główna informacja dotycząca ostatnich reprezentacyjnych występów obcokrajowców z polskiej ligi. Odnotować wypada też kolejny wybryk Denissa "Rozrabiaki" Rakelsa.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Prejuce Nakoulma

W listopadowych meczach drużyn narodowych wystąpiło raptem 10 obcokrajowców z T-Mobile Ekstraklasy. Byłoby ich 11, gdyby z ławki podniósł się Veljko Batrović.

Oczy kibiców Górnika Zabrze były zwrócone na Afrykę, gdzie o historyczny awans na mistrzostwa świata walczył ich ulubieniec Prejuce Nakoulma. Jego Burkina Faso w rewanżowym meczu ostatniej fazy afrykańskich kwalifikacji do mundialu nie zdołało obronić przewagi z pierwszego spotkania z Algierią, którego wygrało 3:2. Lisy Pustyni zwyciężyły przed własną publicznością 1:0 i awansowały na mistrzostwa świata dzięki bramkom zdobyty na wyjeździe.

Nakoulma podobnie jak w pierwszym meczu rozegrał pełne 90 minut. Ogółem jego bilans w el. MŚ to 8 występów i 2 bramki, które zdobył w spotkaniach z Nigrem i Gabonem.

Odpadnięcie Burkina Faso oznacza, że w najlepszym przypadku polska liga będzie miała na mistrzostwach w Brazylii dwóch przedstawicieli: Honduranina Osmana Chaveza z Wisły Kraków i Bośniaka Borisa Pandżę z Górnika Zabrze.

Algieria - Burkina Faso (1:0):


Dwóch przedstawicieli T-Mobile Ekstraklasy na mundialu to:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)