LE: Tylko jeden gol Juventusu, popis skuteczności FC Basel, bramkarz ratował Benfikę (wideo)

Sześć goli padło w pierwszych ćwierćfinałowych pojedynkach Ligi Europejskiej. Najskuteczniejsi okazali się piłkarze ofensywni FC Basel, którzy aż trzykrotnie pokonali Vicente Guaitę.

Konrad Kostorz

AZ Alkmaar uległ Benfice Lizbona 0:1, ale wysoko zawiesił poprzeczkę finaliście z poprzedniego sezonu. W pierwszej połowie Holendrzy kilka razy byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak świetnie dysponowany był Artur.

Po przerwie lepsze okazje stwarzali Portugalczycy, którym zwycięstwo zapewnił ładnym strzałem z powietrza Eduardo Salvio.

Juventus Turyn aż do 85. minuty bezbramkowo remisował na wyjeździe z Olympique Lyon. O skromnym zwycięstwie mistrza Włoch przesądził Leonardo Bonucci, który popisał się skuteczną dobitką strzału Paula Pogby.

Wcześniej na listę strzelców powinien wpisać się Mirko Vucinić, mając przed sobą na piątym metrze tylko Anthony'ego Lopesa. Czarnogórzec oddał jednak koszmarny strzał i wysoko przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)