Złota Piłka 2015: Lewandowski pójdzie śladem Deyny i Bońka?

Robert Lewandowski może pójść śladem Kazimierza Deyny oraz Zbigniewa Bońka i znaleźć się na podium plebiscytu FIFA i "France Football", ale nie tylko oni byli wyróżniani w poprzednich edycjach plebiscytów na najlepszego piłkarza globu.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Kapitan reprezentacji Polski znalazł się w gronie 23 kandydatów do Złotej Piłki 2015. To jego druga nominacja w karierze. W edycji 2013 plebiscytu FIFA i "France Football" zajął 13. miejsce, ale tym razem ma realną szansę na wskoczenie na podium.

W 2015 roku "Lewy" zdobył aż 40 bramek i zaliczył 10 asyst w 43 występach. Większy od niego udział w zdobyczy swoich zespołów mają jedynie Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Z drugiej strony spośród wszystkich nominowanych to Polak radził sobie najlepiej na niwie reprezentacyjnej.

Faworytami do zdobycia Złotej Piłki są oczywiście Messi i Ronaldo, ale Lewandowski może być trzecim Polakiem w historii, który znalazł się w pierwszej "trójce" najlepszych piłkarzy świata.

Odkąd w 2010 roku nagrody Piłkarza Roku FIFA i Złota Piłka "France Football" zamieniły się w jeden plebiscyt, jedynym nominowanym Polakiem był właśnie Robert Lewandowski, ale w przeszłości wyróżnianych było łącznie aż 11 reprezentantów Polski.

Robert Lewandowski w plebiscycie FIFA i "France Football":

Edycja Miejsce Punkty Laureat
2013 13. 45 Cristiano Ronaldo
2015 ? ? ?

 

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę 2015?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • piotruspan661 Zgłoś komentarz
    Zaskoczeniem dla mnie na tej liście jest Szołtysik. Gdybym miał zgadywać, który z reprezentantów Polski z tych czasów na niej się znalazł - odpowiedziałbym, że Zygmunt Anczok
    Czytaj całość
    wybierany kilkakrotnie do benefisowych reprezentacji świata np. na pożegnanie Lwa Jaszyna.