Top 10: Piłkarze z polskimi korzeniami

Za kilka miesięcy zostaną rozegrane: Copa America, czyli mistrzostwa Ameryki, a we Francji Euro 2016. W kilku drużynach zagrają piłkarze mogący starać się o grę w pierwszej reprezentacji Polski, ale z różnych powodów na to się nie zdecydowali.

 Redakcja
Redakcja

Wiele się mówi, że PZPN powinien przechwytywać zawodników mających polskie korzenie. Prawda jest jednak taka, że to oni sami muszą tego chcieć. Wielkim magnesem były finały Euro 2012, których Polska była współgospodarzem, więc miała zapewniony udział bez eliminacji. Pewnie dlatego udało się namówić do gry w biało-czerwonych barwach Francuzów z odległymi polskimi korzeniami - Ludovica Obraniaka i Damiena Perquisa oraz urodzonych w Polsce przedstawicieli niemieckiej młodzieżówki - Sebastiana Boenischa i Eugena Polanskiego. Jednak słaba postawa naszej drużyny narodowej w tym turnieju sprawiła, że później zaprzestano walki o takich futbolistów. Czasami wydaje się nawet, że to media najmocniej starają się nakłonić jakiegoś zawodnika o naszym rodowodzie do gry dla Polski. Inna sprawa, że krajowe federacje nigdy nie rezygnują z piłkarzy, którzy dobrze rokują, a pozbywają się takich, dla których w przyszłości nie widzą u siebie miejsca. Może ktoś z naszego Top 10 pojawi się na boiskach francuskich, albo amerykańskich.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Piłka Nożna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • Kamil Ochociński Zgłoś komentarz
  Podolskiego w Polsce nie chcieli.Klose i Podolski zostali Mistrzami Świata ,a w polskiej reprezentacji by ich zniszczyli i nie dali się rozwinąć.A tak w ogóle kogo obchodzi impreza w
  Czytaj całość
  której gra się 3,4 mecze i jedzie do domu.Myśl niemiecka jest szkoleniowa jest najlepsza na świecie.
  • yes Zgłoś komentarz
   Może Polski Związek Narciarski weźmie w ten sam sposób jakiegoś skoczka narciarskiego?