Obsceniczne gesty, kolacja z rodziną na Skype, nienawiść Anglików. Oto Diego Simeone!

Nie da się zaszufladkować trenera Atletico Diego Simeone. Poznaj najważniejsze wydarzenia z kariery Argentyńczyka i sekrety, które zadecydowały o jego wielkości.

Mateusz Święcicki
Obsceniczny gest po derbach Rzymu w 2001 roku

To był jeden z najbardziej fascynujących meczów derbowych w stolicy Italii. 29 kwietnia 2001 roku AS Roma prowadziła po godzinie gry z Lazio 2:0. Diego Simeone zszedł z boiska w 55. minucie i z ławki rezerwowych oglądał, jak jego koledzy doprowadzają do wyrównania. Po trafieniu Pavla Nedveda na 1:2 w ostatniej minucie meczu remis Lazio zapewnił Lucas Castroman. "Cholo" oszalał z radości i pokazał kibicom Romy obsceniczny gest, który dla fanatyków biancocelestich stał się kultowy. Po latach fani Romy twierdzili, że los ukarał Simeone, kiedy w ostatniej minucie finału Ligi Mistrzów w 2014 roku Sergio Ramos wyrównał wynik meczu z Atletico Madryt, a po dogrywce Real wygrał 4:1. Królewskich prowadził wówczas wieloletni, były piłkarz Romy, Carlo Ancelotti.