Znani piłkarze w niższych ligach. Gdzie kontynuują kariery?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Nie tylko w I lidze występują piłkarze, których większość piłkarskich kibiców w naszym kraju z łatwością kojarzy. Tacy swoje mecze rozgrywają w drugiej, a nawet i jeszcze niższej klasie rozgrywkowej. Gdzie można spotkać znanych zawodników?

1
/ 8

Klub GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne powstał w 1949 roku. W 2011 awansował do IV ligi, gdzie z roczną przerwą na III ligę, występuje do dziś - informuje strona klubu. IV-ligowiec z grupy wielkopolskiej (północ) ma jednak w swoim składzie znanych zawodników. Piłkarzami tej drużyny są bowiem Bartosz Ślusarski, Zbigniew Zakrzewski i Marcin Kikut.

Ślusarski w swojej karierze przywdziewał barwy m. in. Lecha Poznań, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp., UD Leiria, West Bromwich Albion, Blackpool FC, Sheffield Wednesday, Cracovii oraz PGE GKS Bełchatów. Zakrzewski i Kikut też związani byli między innymi z Kolejorzem. Cała trójka święciła triumfy na krajowym podwórku.

2
/ 8

35-latek rozegrał w Ekstraklasie prawie 300 meczów. Reprezentował Wisłę Płock oraz Widzew Łódź, ale kojarzony jest głównie z bełchatowianami. Od 2007 roku, z krótką przerwą na występy w Polonii Warszawa i KGHM Zagłębiu Lubin, broni barw GKS-u. Przed laty zawodnik Energie Cottbus stał się jednym z symboli klubu. Pomocnik pozostał w zespole, pomimo że bełchatowianie spadli do II ligi. W sezonie 2016/2017 8 razy pojawił się na murawie.

3
/ 8

Prawie 15 lat w najwyższej klasie rozgrywkowej i 172 spotkania. Przez wiele sezonów ostoja Korony Kielce i łódzkiego Widzewa. W 2014 roku pożegnał się z Ekstraklasą i długo nie mógł znaleźć nowego pracodawcy. Rękę wyciągnął Raków Częstochowa. Przed nowymi rozgrywkami Mielcarz wybrał jednak występy w czwartoligowej Warcie Sieradz.

4
/ 8
Michał Goliński (nr 19)
Michał Goliński (nr 19)

Michał Goliński (LKS Ślesin)

Wychowanek Lecha Poznań w barwach Kolejorza 132 razy wybiegał na murawę w lidze. Był także jednym z liderów Groclinu Grodzisk Wlkp. i ocierał się o kadrę narodową. W reprezentacji rozegrał przecież 5 spotkań (1 gol).

Od 2010 roku jego kariera znacząco wyhamowała. Rozpoczął tour po wielkopolskich klubach z niższych lig (m.in. Warta Poznań, Jarota Jarocin). Od dwóch sezonów reprezentuje czwartoligowy LKS Ślesin, gdzie funkcję trenera pełni Adam Topolski.

5
/ 8

W III lidze grupie IV w barwach Motoru Lublin grają piłkarze, którzy też powinni być znani piłkarskim kibicom. Jednym z nich jest Julien Tadrowski, który urodził się we francuskim Roncq i od 16. roku życia występował w młodzieżowych zespołach OSC Lille. Zawodnik grał we Francji do połowy 2012 roku, kiedy podpisał kontrakt z I-ligową Arką Gdynia. Później ten piłkarz występował między innymi w Pogoni Szczecin i Górniku Łęczna.

Barw Motoru bronią także Kamil Oziemczuk czy Artur Gieraga. W przypadku Oziemczuka duże echo wywołał jego transfer z Górnika Łęczna, w barwach którego debiutował w Ekstraklasie, do Auxerre. Nie poszedł jednak śladem Ireneusza Jelenia. Obecnie występuje w Motorze. Gieraga, pochodzący ze Zgierza obrońca, był w kadrze ekstraklasowych ŁKS-u Łódź oraz Ruchu Chorzów. Strzelał gole w elicie.

6
/ 8

Bramkarz, który przeszedł z Cracovią drogę z trzeciej do pierwszej ligi. Od Cabaja rozpoczynało się ustalanie składu Pasów. Utrzymywał solidną formę, znalazł się także w orbicie zainteresowań selekcjonera Pawła Janasa. Z czasem golkiperowi coraz częściej przydarzały się poważne błędy i szkoleniowcy stawiali na jego konkurentów.

W 2011 roku wyjechał do Izraela, gdzie z powodu obaw o bezpieczeństwo zabawił tylko kilka miesięcy i zakotwiczył ostatecznie w Nowym Sączu. Przed sezonem 2015/2016 wrócił do rodzinnego Krakowa. Razem z Garbarnią walczy o awans do II ligi.

7
/ 8

Kolejny z byłych piłkarzy Cracovii. Efektownie grający skrzydłowy, który słynął z potężnego uderzenia. W jednym z sezonów strzelił nawet 10 bramek w lidze. Przez 6 lat miał pewne miejsce w jedenastce Pasów. Ostatnio w wieku 38 lat przeniósł się z Rakowa Częstochowa do trzeciej ligi. Razem z mistrzem Europy juniorów do lat 18, Błażejem Radlerem, występuje w Unii Turza Śląska.

8
/ 8

Sebastian Przyrowski (Pilica Białobrzegi)

Na koncie ma ponad 200 gier w Ekstraklasie. To także dziewięciokrotny reprezentant Polski. Z orłem na piersi grał w latach 2005-2010 i tylko w meczach towarzyskich. Występował między innymi w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Polonii Warszawa oraz greckim Levadiakosie, GKS-ie Tychy, i Górniku Zabrze. Obecnie jest bramkarzem klubu Pilica Białobrzegi, który występuje w IV lidze grupie mazowieckiej (południe).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)