W tym artykule dowiesz się o:
W 2010 roku przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski zamiast kontuzjowanego Artura Sobiecha. Nie przyczynił się do wstydliwej porażki 0:3 z Kamerunem, Franciszek Smuda nie pozwolił mu zadebiutować. Bliżej występu w biało-czerwonej koszulce już później nie był. Daniel Gołębiewski był do 2013 roku piłkarzem Polonii Warszawa. Z tym klubem jest najbardziej kojarzony przez kibiców. Później rozpoczęła się mała włóczęga napastnika. Kotwica Kołobrzeg została zimą jego siódmym klubem w ciągu niespełna pięciu lat. Tak daleko od rodzinnej Warszawy jeszcze nie występował. Może w Kołobrzegu reaktywuje swój instynkt strzelecki. Doświadczenia mogą mu w szatni pozazdrościć.
Dariusz Pawlusiński (Unia Turza Śląska)
Zawodnik, który dzięki swojemu doświadczeniu może wiele wnieść do każdego zespołu. Dariusz Pawlusiński, bo o nim mowa, słynął z bardzo mocnego strzału na bramkę przeciwnika. Ma już 40 lat, a cały czas gra w piłkę nożną. Jest zawodnikiem Unii Turza Śląska, która broni się przed spadkiem z III ligi grupy trzeciej. W tym klubie Dariusz Pawlusiński występuje ze swoim synem, Dawidem. 40-latek najbardziej znany jest z gry w Cracovii. Na swoim koncie ma wiele występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce oraz bramki w niej zdobywane. Więcej o Dariuszu i Dawidzie Pawlusińskich przeczytać można TUTAJ.
ZOBACZ WIDEO Walec SSC Napoli przejechał się po Cagliari Calcio. Zieliński dołożył cegiełkę [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]
Ponownie w Polsce, ponownie w Wielkopolsce. W 2015 roku Luis Henriquez rozstał się z Lechem Poznań po ośmiu sezonach. Dla Kolejorza zagrał 188 meczów i był podporą jego defensywy. Panamczyk wylądował w ojczyźnie i im dłużej tam był, tym mniej było prawdopodobne, że jeszcze zagra na polskich boiskach. A jednak. 36-letni obrońca podpisał zimą kontrakt z Polonią Środa Wielkopolska. Klub dokonał wizerunkowego strzału w dziesiątkę, a piłkarz postara się zrealizować szalony plan. Chce wypracować formę tak wysoką, że selekcjoner reprezentacji Panamy postanowi mieć Henriqueza w kadrze na mistrzostwa świata w Rosji. - Dla mnie występ na mundialu byłby pięknym podsumowaniem kariery reprezentacyjnej - mówi nabytek Polonii.
Grzegorz Fonfara (Gwarek Tarnowskie Góry)
Doskonale znany kibicom głównie w Katowicach i Bełchatowie. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał właśnie w GKS-ie Katowice, a później występował w klubie z Bełchatowa. Na swoim koncie ma też powołanie do reprezentacji Polski na mecz ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (w 2006 roku), ale w nim nie wystąpił. Rozegrał wiele meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. 34-letni pomocnik broni teraz barw Gwarka Tarnowskie Góry, klubu występującego w III lidze grupie trzeciej. Jego zespół znajduje się w czołówce tabeli.
14 goli dało Słowakowi koronę króla strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w sezonie 2012/2013. To była życiowa kampania w karierze Słowaka. Robert Demjan poprowadził Podbeskidzie Bielsko-Biała do cudownego utrzymania w elicie, a sam zapracował na transfer do Waasland-Beveren. Ani w Belgii, ani po powrocie do Polski nie wykręcił równie dobrych statystyk jak we wspominanym sezonie pod Klimczokiem. Obecnie napastnik ma 35 lat i o swoim instynkcie strzeleckim zamierza przekonywać obrońców w trzeciej lidze. Franciszek Smuda, a także kibice Widzewa oczekują od Demjana goli potrzebnych do awansu. Tym bardziej, że w okresie przygotowań dał próbkę skuteczności.
Marcin Nowacki (Stal Brzeg)
36-letni piłkarz, który również zagrał w reprezentacji Polski. W drużynie Biało-Czerwonych w 2004 roku wystąpił w spotkaniu z Wyspami Owczymi (6:0). To pomocnik, który jest znany między innymi z Ruchu Chorzów, Korony Kielce, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Grał także na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Nowacki od lipca 2016 roku jest zawodnikiem Stali Brzeg, czyli aktualnego wicelidera III ligi grupy trzeciej. Swoim doświadczeniem wiele daje Stali, która do prowadzącej Skry Częstochowa traci tylko trzy punkty.
Martins Ekwueme (Falubaz Zielona Góra)
Jako młodzian zdobył dwa mistrzostwa Polski z Wisłą Kraków. Czas spędzony w Legii Warszawa okrasił z kolei Pucharem Polski. W piłkarskim życiorysie Nigeryjczyka są też inne kluby, które w tym wieku wystąpiły w europejskich pucharach. Od Sigmy Ołomuniec, poprzez Polonię Warszawa i KGHM Zagłębie Lubin, po Zawiszę Bydgoszcz. Nie wszędzie i nie zawsze, był podstawowym piłkarzem, ale taki jest fakt, że w poprzedniej dekadzie był rozpoznawalnym pomocnikiem, a angaż w tylu silnych zespołach nie był przypadkiem. Ze szczebla centralnego wypadł na początku 2014 roku po kilku miesiącach spędzonych we Flocie Świnoujście. Zwiedził Indie, Cypr Północny, a w tym sezonie jest liderem Falubazu Zielona Góra.
Jeden z najbardziej znanych piłkarzy, którego będzie można zobaczyć na boiskach w III lidze. 34-letni dziś Marcin Burkhardt to bowiem 10-krotny reprezentant Polski, strzelec jednego gola dla Biało-Czerwonych. Wywalczył też między innymi mistrzostwo Polski. W trakcie swojej piłkarskiej kariery występował w wielu znanych klubach takich jak choćby Amica Wronki, Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Rozegrał wiele meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Reprezentował także barwy klubów zagranicznych - między innymi szwedzkiego IFK Norrkoping, ukraińskiego Metalista Charków czy bułgarskiego Czerno More Warna. Od grudnia 2017 roku jest piłkarzem Motoru Lublin, lidera III ligi grupy czwartej.