Bundesliga: 28. kolejka
26 maj 2020 18:30
90+2'

Jeszcze "na aferę" starali się zagrać gospodarze. Nic z tego nie wyszło. Bayern o krok od wygranej.

61
23
10
10
14
90+1'

Lewandowski padł w polu karnym. Sędzia nic nie widział, VAR również.

25
14
23
28
96
90'

Jeszcze 3 minuty emocji.

46
14
7
7
10
89'

Niewielkie zamieszanie pod bramką Borussii, ale zabrakło uderzenia.

16
15
11
13
24
87'
ZMIANA
39
9
11
6
9
87'

Bayern taktyki nie zmienia. Goście cały czas wysoko atakują rywala.

32
10
8
4
8
85'
ZMIANA
12
5
17
9
8
85'
ZMIANA
83'

W końcu pokazał się pod bramką Lewandowski. Polak huknął z ok. 18 metrów. Piłka otarła się jeszcze o nogę rywala, ale zatrzymała się na słupku!

51
17
46
29
30
82'

Minuty płyną dla gospodarzy szybko. Czy za kilkanaście poznamy bardzo prawdopodobnego mistrza Niemiec?

28
9
4
3
6
80'

Strzelał Dahoud, Neuer, cudem odbił piłkę. Do dobitki nie doszło, zawodnicy Borussii znaleźli się na spalonym.

22
10
10
10
8
80'
ZMIANA
4
8
13
22
41
79'

Skracają grę gracze Bayernu. Goście są wysoko ustawieni, ale Borussia nie potrafi im zagrozić.

7
77'

Hazard spudłowa z pięciu metrów po podaniu Cana. Był jednak na spalonym. To go uratowało.

12
11
6
4
7
75'

Z rzutu wolnego uderzył Raphael Guerreiro. Wprost w Neuera.

6
74'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Alphonso Davies.

Bayern Monachium
6
1
7
9
12
Borussia jest w stanie odmienić losy meczu?
1
73'
ZMIANA
27
6
7
1
5
72'

Kontra Bayernu. Coman mógł uderzać stojąc osiem metrów przed bramką. Tymczasem Francuz... podał poza "szesnastkę". Zaskakująca decyzja.

7
6
8
9
12
72'
ZMIANA

Borussia Dortmund. Schodzi: Erling Haland. Wchodzi: Giovanni Reyna.

6
71'

Bayernowi udało się wyjść z własnej połowy, teraz Bawarczycy utrudniają grę gospodarzom.

22
9
7
10
8
69'

Niemal wszyscy piłkarze obu drużyn na połowie Bayernu. Atak pozycyjny Borussii. Goście postawili autobus.

7
9
11
10
16
67'

9
66'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thomas Mueller.

15
6
9
27
18
64'

Rozpędzają się gospodarze. Tutaj jeszcze może się wiele wydarzyć. Bayern cofnął się i pod własnym pole karnym czeka na rywala.

19
4
12
13
16
61'

Borussia przyspieszyła, gospodarze zaczynają coraz więcej ryzykować. Bayern spokojnie.

24
6
20
3
7
58'

Powtórki pokazały, że Boateng zagrywał piłkę ręką. Sędziowie tego jednak nie zauważyli.

27
20
42
6
16
58'

Powinno być 1:1! Hazard do Halanda, strzał z siedmiu metrów cudem przyblokował Boateng i uratował Bayern!

71
24
26
14
22
57'

Po zmianie stron Borussia jeszcze nie zagroziła poważniej Bayernowi. Goście kontrolują przebieg spotkania.

29
15
7
4
6
54'

Burki ponownie uratował Borussię! Strzelał Goretzka, piłka odbila się od rywala, ale golkiper zdołał sparować futbolówkę!

7
6
7
10
21
53'

Czujnie w bramce Burki, który zdołał odbić piłkę. A do strzału już składał się "Lewy".

11
8
8
9
29
53'

Strzelał Lewandowski, Polaka po raz kolejny zablokował Hummels.

11
6
6
10
23
52'

Bayern ponownie atakuje Borussię wysokim pressingiem. To znacznie utrudnia grę gospodarzom.

27
7
3
3
5
49'

Odpowiedź Borussii. Strzelał Dahoud, ale przymierzył wprost w Neuera.

9
7
4
7
47'

Coman zagrywał w pole karne do Lewandowskiego. Francuz zbyt mocno kopnął w piłkę i szansa przepadła.

11
3
4
4
9
46'

Bayern wykonywał rzut rożny, ale Borussii udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

14
1
1
6
5
46'
ZMIANA
6
1
10
3
46'
ZMIANA
5
1
11
2
2
46'

Wracamy do meczu!

13
7
1
3
1
45'

Już jesteśmy w dodatkowych czasie. Za moment sędzia zaprosi piłkarzy do szatni.

31
16
6
11
9
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Joshua Kimmich. Asystował mu Kingsley Coman. Cóż zrobił Kimmich! Goście długo rozgrywali piłkę w okolicach linii pola karnego. W końcu Coman odegrał do Kimmicha, a ten technicznie, "podcinką", uderzył z... ok. 17 metrów. Futbolówka przelobowała bramkarza i znalazła się w siatce. Piękny gol! 0:1!

269
113
28
39
39
41'

W końcówce premierowej odsłony Bawarczycy zaatakowali, Borussia ponownie musi skupić się na defensywie.

25
6
4
6
10
40'

Mocny strzał Goretzki, świetnie w bramce Borussii zachował się Roman Burki. Wszystko zaczęło się w Wado..., tzn. od błędu Hakimiego.

21
15
11
7
5
39'

Alphonso Davies z piłką w polu karnym, ale dobrze defensywa Borussii.

15
5
10
15
12
36'

Przez kilkanaście minut "spali" gracze Borussii. Teraz jednak przebudzili się i starają się zagrozić Bayernowi.

15
9
8
7
21
34'

Przed szansą Mueller, ale świetnie zachował się w obronie Piszczek. Po raz kolejny!

54
12
9
7
17
33'

Haland mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale wrócił Davies i zatrzymał rywala.

28
9
5
2
8
31'

Głową z ośmiu metrów uderzał Mats Hummels, ale anemicznie i do tego niecelnie.

16
10
14
4
6
31'

Przebudzili się w końcu gospodarze. Czujna musi być obrona Bayernu.

22
11
5
7
7
30'

Na uderzenie zdecydował się Haland, napastnik został jednak zablokowany.

20
6
4
1
5
28'

Piszczek zrównał z murawą Lewandowskiego. Faulu nie było, ale napastnik odczuł starcie.

52
25
23
22
77
28'

W końcu miejscowi pod bramką Neuera, ale zabrakło uderzenia.

16
8
5
6
11
27'

Bayern cały czas nie pozwala na wiele Borussii. Gospodarze poza dobrym początkiem obecnie mają niewiele do powiedzenia.

29
5
2
3
6
24'

Potężny strzał z pola karnego Comana odbił bramkarz! Na poprawkę nie pozwolili defensorzy Borussii!

37
15
15
13
19
22'

Bawarczycy cały czas w natarciu. Goście idą po swoje, gospodarze w ostatnich minutach bez atutów w ofensywie.

30
9
3
8
12
19'

Ależ szansę miał Kingsley Coman. Zawodnik Bawarczyków miał sporo miejsca stojąc siedem metrów przed bramką. Piłka minęła już bramkarza, ale z linii bramkowej wybił ją Łukasz Piszczek!

148
43
32
17
24
19'

Utrzymuje się przewaga Bayernu. Goście zepchnęli miejscowych pod własne pole karne.

29
9
1
7
11
17'

Oglądając mecz czujemy się jak na wagarach w liceum, kiedy zamiast do szkoły szło się zimą na sparing ulubionej drużyny. Słychać wtedy było wszystko. Czasami zbyt wiele.

20
11
3
4
3
16'

Ponad kwadrans za nami. Coraz ciekawsze spotkanie. Bayern rozgrywa piłkę na połowie gospodarzy.

25
4
3
4
7
13'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mats Hummels.

24
10
19
10
15
12'

Ależ mogło być groźnie pod bramką gospodarzy! Dogranie do Muellera, temu jednak zabrakło centymetrów, aby głową trącić piłkę.

22
4
10
5
8
11'

Riposta "Lewego". Polak uderzył z pierwszej piłki. Pan Roman, czyli Roman Burki futbolówkę spokojnie złapał.

34
10
6
8
9
10'

Po akcji Borussii pod bramką Bayernu doszło do sporego zamieszania. Piłka była blokowana, w końcu wpadła do bramki. Gola jednak nie ma, sędzia dostrzegł spalonego.

39
7
10
7
7
9'

Cały czas gra toczy się w środkowej części boiska. Wielka szkoda, że mecz odbywa się bez kibiców. Cóż, każdy ma swoje zdanie na temat sytuacji.

6
1
2
22
4
7'

Dość spokojne tempo w pierwszych minutach. Piłkarze szukają dziury w obronie rywala. Może to nie szachy, raczej warcaby.

22
9
8
6
10
5'

Ładna wymiana podań przez graczy Bayernu. Z piłką w pole karne wpadł Robert Lewandowski, został jednak zablokowany.

41
7
18
15
15
4'

Składna akcja gospodarzy zakończona strzałem Brandta wprost w Neuera.

27
10
8
7
11
3'

Piłkarze Bayernu wysoko atakują graczy Borussii. Tym jednak udaje się wychodzić cało z opresji.

20
5
6
7
3
1'

I już się dzieje. Neuer zapodział się gdzieś daleko przed polem karnym. Piłkę otrzymał Erling Haland, uderzył między nogami wracającego  bramkarza, ale futbolówkę sprzed linii wybił Boateng!

61
21
24
8
16
Której z drużyn będziesz kibicował w meczu?