Sampdoria Genua
56' Manolo Gabbiadini 78' Emiliano Rigoni 80' Fabio Quagliarella
Torino FC
56' Simone Zaza
1:0

Piłkarze Sampdorii odetchnęli z ulgą po przełamaniu.

Albin Ekdal wyrzucił kamyczek z buta. Nie wiadomo, czy przeszkadzałby równie mocno przy niekorzystnym wynik, ale czas pracuje na korzysć Sampdorii.

Doliczone cztery minuty.

Tym razem uderzenie po ziemi na bramkę przyjezdnych. Salvatore Sirigu broni pewnie i tylko dzięki niemu Torino ma nadal szansę na zapunktowanie.

Groźne dośrodkowanie i z trudem wybronili się Blucerchiati. Starał się ratować swoją drużynę i wyrównać Andrea Belotti.

Emiliano Rigoni wbiegł między grupkę przeciwników. Nie pozwolili oni na kontynuowanie ataku i sprawdzenie strzałem Salvatore Sirigu.

Ostatnie minuty spotkania. Sytuacja wydaje się być pod kontrolą gospodarzy, ale nie takie historie jak odrobienie jednego gola widziało calcio tylko w tym sezonie.

Torino. Schodzi: Bremer. Wchodzi: Alejandro Berenguer.

Walczą do końca przyjezdni. Coraz większe siły zaangażowane do ataku na bramkę Sampdorii.

Żółtą kartkę otrzymał Fabio Quagliarella za faul na Daniele Basellim.

Żółtą kartkę otrzymał Emiliano Rigoni za faul na Daniele Basellim.

Andrea Belotti łapie się za głowę i głośno pokrzykuje. Napastnik Torino domaga się rzutu karnego, a przynajmniej na pierwszy rzut oka wyglądało to na kuriozalne nurkowanie.

Torino nareszcie zorganizowało się do ataku po zmianie wyniku i dwóch roszadach personalnych. Nieco podniosła się temperatura w polu karnym Sampdorii, ale nie było groźnego uderzenia.

Fabio Quagliarella zagrał piłkę w środek pola karnego, a w obronie Torino nastąpił paraliż. Przyjezdni z trudem zablokowali serię strzałów Sampdorii.

Sampdoria. Schodzi: Alex Ferrari. Wchodzi: Jeison Murillo.

Torino. Schodzi: Soualiho Meite. Wchodzi: Simone Verdi.

Dobre minuty gospodarzy wyraźnie uskrzydlonych prowadzeniem. Do kolejnych ataków niesie zawodników Sampdorii doping pokrzepionych kibiców na Stadio Luigi Ferraris.

Salvatore Sirigu trzyma przyjezdnych na powierzchni w tym spotkaniu. Po podaniu Fabio Depaolego sam na sam z bramkarzem Torino znalazł się Ronaldo Vieira i nie potrafił pokonać doświadczonego przeciwnika płaskim uderzeniem. Tylko korner dla zespołu z Genui.

Torino. Schodzi: Ola Aina. Wchodzi: Diego Laxalt.

Sędziowie nie zdecydowali się na anulowanie gola. Potwierdzenie trafienia Manolo Gabbiadiniego.

Żółtą kartkę otrzymał Simone Zaza za protestowanie. Kartonik trafił też do Waltera Mazzarriego.

Gol! Strzelił Manolo Gabbiadini.

Jest efekt wyraźnego przyspieszenia w drugiej połowie. Manolo Gabbiadini wyłuskał piłkę spod nóg nerwowo interweniującego defensora i nie zastanawiał się długo co z nią zrobić. Uderzenie z bliska do siatki i Sampdoria jest na prowadzeniu.

Ataki obu drużyn po przerwie są groźniejsze. Wyraźnie ożywili się piłkarze po powrocie z szatni na boisko.

Simone Zaza nie opanował piłki na połowie przeciwnika. Blisko byłego reprezentanta Włoch był Omar Colley i zachował się jak profesor.

Armando Izzo dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i natychmiast strzelił prostym podbiciem. Futbolówka uciekła reprezentantowi Włoch za wysoko.

Torino stara się odpowiedzieć na niebezpieczny atak Sampdorii. Soualiho Meite miał bardzo dogodną pozycję, żeby oddać strzał do bramki, a poślizgnął się w polu karnym. Salwa śmiechu na trybunach w Genui.

Fabio Depaoli wstrzelił piłkę z okolic narożnika pola karnego. Niecelnie. Po chwili ponowienie ataku i tym razem wyglądało to bardzo ciekawie. Po zagraniu w szesnastce uderzenie Emiliano Rigoniego nad bramką Torino.

Rozpoczęła się druga połowa.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Doliczone dwie minuty.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dwa uderzenia. Oba nieprzepisowe, ponieważ po gwizdku. Sędzia zasygnalizował spalonego Andrei Belottego.

Konsultacje z sędziami w wozie. Nie ma rzutu karnego dla Torino. Przyjezdni musieli zadowolić się kornerem.

Coraz mniej czasu zostało zawodnikom na strzelenie gola w pierwszej połowie. Statystyka uderzeń celnych wygląda fatalnie, więc lepiej o niej nie wspominać.

Okazja na groźne dośrodkowanie z rzutu rolnego. Lorenzo De Silvestri starał się oddać po nim uderzenie, ale piłka tylko prześlizgnęła się przed wahadłowym Torino.

Emil Audero bywał już bohaterem starć z Bykami.

Emil Audero staranował Andreę Belottego. Nie patrzył na przeciwności bramkarz Sampdorii, kiedy wyszedł wysoko w powietrze do piąstkowania.

Na razie pozbierał się Alex Ferrari i wprowadzenie nowego obrońcy nie jest konieczne. Nerwowo przy ławce rezerwowych Sampdorii Genua.

Przerwa w grze spowodowana urazem. Szykuje się zmiana w Sampdorii. Już zdjął dres Jeison Murillo.

Aktywny jest Simone Zaza na połowie przeciwnika. Mniej widać Andreę Belottego. W ostatnich minutach Torino dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki.

Walter Mazzarri przypatruje się ze zmartwioną miną wydarzeniom na boisku. Drużyna z Piemontu jeszcze nie stworzyła sytuacji podbramkowej niebezpiecznej dla Emila Audero.

Po głębokim dośrodkowaniu piłka trafiła w pole karne do Lorenzo De Silvestrego. Włoch zgrał jeszcze piłkę w środek szesnastki, ale więcej było tam obrońców Sampdorii i zażegnali niebezpieczeństwo.

Spektakularna bramka Patrika Schicka w konfrontacji z Toro.

Dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego z prawego skrzydła. Piłka spadła na głowie dobrze ustawionego zawodnika Torino. Nie było w pobliżu Fabio Quagliarelli.

Manolo Gabbiadini wywalczył sobie miejsce przed polem karnym przeciwnika i poczęstował Salvatore Sirigu uderzeniem. Doświadczony bramkarz nie miał problemu z zatrzymaniem sunącej po mokrej murawie piłki.

Kolejne ostre zagranie na połowie Torino. Podopieczni Waltera Mazzarriego nie przebierają w środkach, natomiast gospodarze mają problem ze spożytkowaniem swoich stałych fragmentów.

Brakuje niebezpiecznych ataków. Bramkarze Emil Audero oraz Salvatore Sirigu mają dość spokojne wejście w mecz. Piłka krąży w centralnej części boiska.

Przewinienie Bremera. To jeszcze początek spotkania i sędzia dość pobłażliwie podszedł do niebezpiecznego zagrania defensora z Turynu. Mogła być kartka.

Wymiana podań piłkarzy Sampdorii, ale nie przeprowadzili niebezpiecznego ataku. Futbolówka wylądowała w rękawicach Salvatore Sirigu, który spokojnie otworzył grę.

Gospodarze w niebieskich koszulkach i białych spodenkach. Torino w biało-bordowych strojach.

Początek starcia.

Czy Sampdoria wygra mecz z Torino FC?

Takie gole Lucas Torreira strzelał Torino, kiedy był jeszcze pomocnikiem Sampdorii.

Jedenastka Torino.

Zestawienie gospodarzy.

Bartosz Bereszyński jest w podstawowym składzie, a Karol Linetty rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Sędzia: Piero Giacomelli

Napastnikiem Sampdorii jest Fabio Quagliarella, który z Torino był związany przez osiem lat. W tym sezonie król strzelców ligi włoskiej zdobył na razie jedną bramkę z rzutu karnego. W niedzielę spróbuje pokonać Salvatore Sirigu.

Torino FC pożegnało się wcześnie z europejskimi pucharami. W poniedziałek Byki mogły zostać nawet liderami ligi włoskiej, ale poniosły wstydliwą porażkę 1:2 z US Lecce na własnym stadionie. Toro poszuka rehabilitacji na stadionie Sampdorii.

Sampdoria zagra o pierwsze punkty w sezonie. Za zespołem prowadzonym przez Eusebio Di Francesco trzy porażki ligowe z Lazio, Sassuolo oraz Napoli. W konfrontacji z wicemistrzem Włoch było widać symptomy poprawy w grze ofensywnej Blucerchiatich.