Serie A: przełamanie Sampdorii Genua w meczu z Torino FC. Pomogli Bartosz Bereszyński i Karol Linetty

Sampdoria Genua odniosła pierwsze zwycięstwo ligowe w sezonie. Z Bartoszem Bereszyńskim w jedenastce i Karolem Linettym w roli zmiennika ograła 1:0 Torino FC.

piłkarze Sampdorii Genua PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: piłkarze Sampdorii Genua
Bartosz Bereszyński ponownie zmienił miejsce w koncepcji Eusebio Di Francesco. Tym razem reprezentant Polski był w trójce centralnie ustawionych obrońców Sampdorii u boku Alexa Ferrarego i Omara Colleya. Defensywa gospodarzy grała skutecznie w pierwszej połowie i nie pozwoliła na celne uderzenie. Pokazywali się między gospodarzami Andrea Belotti oraz Simone Zaza, ale byli odcinani od dogodnych pozycji.

Gorzej dla Sampdorii, że po przeciwnej stronie boiska działo się równie mało. Po 45 minutach w strzałach celnych było 1:0, a najwięcej było rozkładania rąk po nieudanych akcjach, kłótni i fauli. W rzęsistej ulewie trwała męska walka o panowanie na boisku, ale brakowało w tej bitwie walorów piłkarskich.

Kibice w Genui czekali na błysk Fabio Quagliarelli w starciu z klubem, z którym był związany przez osiem lat. Ten był jednak dokładnie pilnowany przez drużynę, która w poprzednim sezonie słynęła z żelaznej obrony.

Ze skoncentrowania przeciwników na Quagliarelli skorzystał Manolo Gabbiadini, który w 56. minucie strzelił gola na 1:0 dla Sampdorii. Wyłuskał piłkę w polu karnym spod nóg nerwowo interweniującego defensora i nie zastanawiał się długo co z nią zrobić. Pewnie strzelił z bliska. Piłkarze Torino domagali się odgwizdania faulu, ale skończyło się na kartkach za protestowanie dla Simone Zazy oraz Waltera Mazzarrego.

Sampdoria poczuła się pewnie i pozostała w natarciu mimo korzystnego wyniku. Na ostatni kwadrans wszedł Karol Linetty za strzelca gola Gabbiadiniego. Drużynie Polaków udało się powstrzymać wszystkie ataki przeciwnika i odnieść zasłużone zwycięstwo. Piłkarze z Genui triumfowali po trzech przegranych meczach, w których strzelili jednego gola, a stracili dziewięć.

Sampdoria Genua - Torino FC 1:0 (0:0)
1:0 - Manolo Gabbiadini 56'

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Alex Ferrari (69' Jeison Murillo), Omar Colley - Fabio Depaoli, Albin Ekdal, Ronaldo Vieira, Nicola Murru - Emiliano Rigoni, Manolo Gabbiadini (75' Karol Linetty) - Fabio Quagliarella (82' Gianluca Caprari)

Torino: Salvatore Sirigu - Armando Izzo, Lyanco, Bremer (82' Alejandro Berenguer) - Lorenzo De Silvestri, Daniele Baselli, Tomas Rincon, Soualiho Meite (68' Simone Verdi), Ola Aina (62' Diego Laxalt) - Simone Zaza, Andrea Belotti

Żółte kartki: Rigoni, Quagliarella (Sampdoria) oraz Zaza (Torino)

Sędzia: Piero Giacomelli

***

Łukasz Skorupski stanął tradycyjnie w bramce Bologni FC. Polak zmierzył się z najskuteczniejszym w ostatnim tygodniu włoskim zespołem i zarazem swoim byłym klubem AS Romą. W pierwszej połowie zatrzymał dwa uderzenia, z których groźniejsze było to Alessandro Florenziego. Po przerwie Skorupski wyciągnął piłkę z siatki po strzałach Aleksandara Kolarova oraz Edina Dzeko. Uderzenie Bośniaka w doliczonym czasie było rozstrzygające. Po nim zrobiło się 2:1 dla Romy, która zapewniła sobie komplet punktów w dziesięciu.

Bologna FC - AS Roma 1:2 (0:0)
0:1 - Aleksandar Kolarov 49'
1:1 - Nicola Sansone (k.) 54'
1:2 - Edin Dzeko 90'