Glasgow Rangers
14' Alfredo Morelos 34' James Tavernier 39' Sheyi Ojo 49' Alfredo Morelos
FC Midtjylland
44' Rasmus Nicolaisen 51' Alexander Scholz 71' Evander 75' Sory Kaba 78' Evander
3:1

Pierwszy mecz już 22 sierpnia. Legia podejmie Rangersów u siebie. Tydzień później odbędzie się rewanż na Ibrox Stadium w Glasgow.

Koniec! Rangersi pokonali u siebie Midtjylland 3:1, w dwumeczu wygrywają z Duńczykami 7:3. W następnej rundzie Szkoci zagrają z Legią Warszawa.

Artem Dovbyk zabawił się z obrońcami Rangersów na skraju pola karnego i oddał strzał, który minął słupek bramki Allana McGregora.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Tym razem to Jermain Defoe dostał piłkę w pole karne. Napastnik z ogromnym doświadczeniem w Premier League oddał strzał, który udało się zablokować rywalowi.

Nieudana akcja Rangersów na prawej stronie. Jermain Defoe próbował wypuścić w polu karnym Jamesa Taverniera, ale obrońca został zablokowany przez rywala i nie zdążył do piłki.

Kilka minut do końca podstawowego czasu gry, a Rangersi atakują dalej. Jordan Jones na raty dogrywał z prawej strony. Piłkę przejął w polu karnym w końcu Scott Arfield, ale jego strzał piętą nie postraszył Jespera Hansena.

Morelos po ostatniej akcji dopiero teraz podniósł się z murawy. Napastnik zmierza do ławki rezerwowych w asyście medyków.

FC Midtjylland. Schodzi: Sory Kaba. Wchodzi: Artem Dovbyk.

Rangers. Schodzi: Alfredo Morelos. Wchodzi: Jermain Defoe.

Kolejna szansa Rangersów. Piłkę w ostatniej chwili przejął Alfredo Morelos i ostatkiem sił uderzył na bramkę. Napastnik wywalczył rzut rożny.

Indywidualna akcja Jordana  Jonesa. Pomocnik holował piłkę lewą stroną i oddał niebyt mocny strzał z dystansu.

Żółtą kartkę otrzymał Evander.

Żółtą kartkę otrzymał Sory Kaba za faul na bramkarzu. Napastnik zapędził się w walce o piłkę zagraną z prawego skrzydła.

Duńczycy złapali wiatr w żagle. Na lewej stronie walczy Gustav Wikheim. Norweg próbował dograć do Evandera, ale Brazylijczyka zablokowali w polu karnym rywale.

FC Midtjylland. Schodzi: Mikael Anderson. Wchodzi: Tim Sparv.

Gol! Strzelił Evander. Asystował mu Awer Mabil.

Midtjylland zdobyło honorową bramkę po szybkiej akcji. Mabil celnie dograł w pole karne, Evander znalazł miejsce między obrońcami Rangersów i z pierwszej piłki pokonał McGregora.

Rangers. Schodzi: Sheyi Ojo. Wchodzi: Jordan Jones.

Rangers. Schodzi: Ryan Jack. Wchodzi: Greg Docherty.

Zagranie w pole karne Rangersów. Sory Kaba nie poradził sobie z piłką, którą kolega zagrał mu za plecy.

Alfredo Morelos nie odpuszcza. Napastnik minął na prawej stronie Rasmusa Nicolaisena, ale nie zdążył utrzymać piłki, która wyszła na aut bramkowy.

Gustav Wikheim próbował dośrodkować z lewej strony. Piłkę wybił na rzut rożny Ryan Jack.

Duńczycy w natarciu. Mabil trafił w boczną siatkę!

Świetna interwencja Allana McGregora. Gustav Wikheim dostał podanie w pole karne z prawej strony i z kilku metrów uderzył na bramkę. Doświadczony bramkarz obronił strzał napastnika Midtjylland.

Jazda w drugą stronę i swój rzut rożny wywalczyli Rangersi. Szkoci rozegrali na krótko. Steven Davis dostał piłkę i zbyt głęboko dograł w pole karne.

Duńczycy naciskają na rywali. Wywalczyli rzut rożny, z którym poradzili sobie Szkoci. Szybkie wybicie poza pole karne i oddalenie zagrożenia od własnej bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Scholz.

Duńczycy mogli zdobyć bramkę kontaktową. Gustav Wikheim przechytrzył Jamesa Taverniera i oddał strzał na bramkę. Broni Allan McGregor.

Gol! Strzelił Alfredo Morelos. Asystował mu Sheyi Ojo.

Znakomicie układa się w tym meczu współpraca na linii Ojo - Morelos. Anglik po raz drugi zagrał ze skrzydła do Kolumbijczyka w pole karne i mamy 3:0 dla Rangersów.

Rangersi oddali inicjatywę rywalom w pierwszych sekundach drugiej połowy. Ataki Midtjylland nieudane, Duńczykom we znaki daje się niedokładność i braki jakościowe.

FC Midtjylland. Schodzi: Jens Cajuste. Wchodzi: Awer Mabil.

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce gospodarze.

Koniec pierwszej połowy. Glasgow Ranger pewnie prowadzą nad Midtjylland 2:0. W dwumeczu wygrywają już 6:2 i są bardzo blisko gry w IV rundzie eliminacji LE, gdzie czeka Legia Warszawa.

Sheyi Ojo uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Jesper Hansen broni.

Żółtą kartkę otrzymał Rasmus Nicolaisen.

Rangersi polują na trzeciego gola. Alfredo Morelos wywalczył rzut wolny przed polem karnym rywali.

Sheyi Ojo złapany w "kleszcze" przez trójkę rywali daleko przed polem karnym. Rangersi wznowią grę z rzutu wolnego.

Rangersi świętują drugiego gola w czwartkowym meczu.

Gol! Strzelił Sheyi Ojo. Asystował mu Alfredo Morelos.

Rośnie przewaga Rangersów. Davis dograł do Morelosa, który z problemami przyjmował piłkę. Napastnik jednak wybrnął z sytuacji, uciekł na lewą stronę i dograł w pole karne do Ojo. Skrzydłowy uderzył od razu i podwyższył na 2:0.

Zagotowało się w polu karnym Rangersów. Midtjylland próbowało zagrozić ze skrzydeł. Centra z prawej strony niecelna, dopiero z przeciwnej strony Sory Kaba dostał precyzyjne dogranie na głowę. Gwinejski napastnik nie zdążył wypracować sobie dogodnej pozycji i nie postraszył Allana McGregora.

Żółtą kartkę otrzymał James Tavernier.

Drugie dośrodkowanie gospodarzy z kornera wybite przez duńskich rywali.

Connor Goldson próbował uderzyć głową na bramkę. Obrońca Rangersów zderzył się czołem z rywalem.

Indywidualna akcja Alfredo Morelosa. Kolumbijczyk sam popędził prawą stroną i zamiast podawać do Ojo, zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Będzie rzut rożny.

Kolejne dwie straty Duńczyków na własnej połowie. Piłkę przejmowali Rangersi, chcieli wyprowadzić kontry, ale zabrakło skupienia i próby spełzły na niczym.

Steven Davis próbował dośrodkować z prawej strony. Piłka odbiła się rykoszetem od rywala na rzut rożny.

Po wyjściu na prowadzenie szkocka ekipa nieco zwolniła. Inicjatywę przejęli goście z Danii, ale dalej bez skutku próbują dostać się pod bramkę Allana McGregora. Gra toczy się na środku boiska.

Atak Rangersów przerwany. Spalony na prawej stronie boiska.

Glen Kamara faulowany na własnej połowie przez Mikaela Andersona.

Sory Kaba złapany na spalonym.

Midtjylland przejęło inicjatywę. Goście rozgrywają piłkę, ale bez skutku próbują dostać się pod bramkę rywali, którzy od 14. minuty prowadzą 1:0.

Alfredo Morelos - strzelec pierwszej bramki dla Rangersów.

I Rangersi coraz bliżej gry z Legią w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Na 1:0 dla gospodarzy trafił Morelos. Napastnik dostał podanie w pole karne od Ojo. Kolumbijczyk przyjął piłkę, zwiódł Rasmusa Nicolaisena i z kilku metrów oddał pewny i mocny strzał na bramkę.

Alfredo Morelos oddał anemiczny strzał z okolic 16 metra. Jesper Hansen nie miał żadnych problemów, żeby złapać piłkę toczącą się po ziemi.

W końcu odpowiedź Midtjylland. Duńczycy próbowali rozegrać piłkę na połowie gospodarzy. Najpierw niecelnie dośrodkowywał Evander, a potem pogubił się w dryblingu na lewej stronie jeden z kolegów Brazylijczyka.

Rangersi w natarciu. Scott Arfield zagrał w pole karne do Sheyiego Ojo. Skrzydłowy oddał płaski strzał, ale zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza Midtjylland.

Glen Kamara oddał strzał w polu karnym, który po drodze odbił się jeszcze rykoszetem od obrońcy. Allan McGregor pewnie broni.

Duński zespół na razie postawił szczelny mur. Rangersi próbują się przebić lewą stroną, ale Sheyi Ojo nie daje rady.

FC Midtjylland mogło wyjść na prowadzenie. Szybkie podanie w pole karne i Mikael Anderson miał świetną szansę. Pomocnik wyprzedził Connora Goldsona i minimalnie niecelnie uderzył z prawej strony na dalszy słupek.

Lewą stroną próbował przedrzeć się Sheyi Ojo. Skrzydłowy został przepchnięty przed polem karnym przez Jensa Cajuste. Sędzia nie przyznał rzutu wolnego dla Rangersów.

Zaczęli. Przy piłce goście z Midtjylland.

Kto awansuje do IV rundy eliminacji LE?

Zwycięzca tego dwumeczu w IV rundzie elilminacji zagra z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Marco Di Bello z Włoch.

W pierwszym meczu Rangersi wygrali 4:2.

Zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Glasgow Rangers podejmą FC Midtjylland. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45!