Liga Europy: Glasgow Rangers rywalem Legii Warszawa. Szkoci w efektownym stylu rozprawili się z FC Midtjylland

Nie było niespodzianki. Po wyjazdowej wygranej 4:2, drużyna Glasgow Rangers pokonała u siebie FC Midtjylland 3:1 i w dobrym stylu awansowała do IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy, gdzie zmierzy się z Legią Warszawa.

Szymon Mierzyński
piłkarze Glasgow Rangers Getty Images / Lars Ronbog / Na zdjęciu: piłkarze Glasgow Rangers
Duńczycy potrzebowali do szczęścia co najmniej trzech goli, dlatego od początku rzucili się do ataku. By ta pogoń była skuteczna, musieli jednak zachować czyste konto w tyłach, a pod tym względem polegli z kretesem.

Ekipa Stevena Gerrarda już w pierwszej połowie rozwiała wszelkie wątpliwości w kwestii losów dwumeczu. Wynik otworzył Alfredo Morelos, który wykorzystał totalną dezorganizację w defensywie rywala. W 39. minucie Kolumbijczyk do trafienia dorzucił asystę i po jego dośrodkowaniu na 2:0 podwyższył Sheyi Ojo.

Tuż po przerwie ten sam duet wypracował dla Rangersów trzecią bramkę i kibice na Ibrox Stadium mogli spokojnie obserwować większość drugiej połowy.

Duńczykom udało się uratować honor i w 71. minucie Allana McGregora pokonał Evander Da Silva Ferreira. Gospodarze wtedy już nieco spuścili z tonu, bo rywal nie był w stanie odebrać im awansu.

Glasgow Rangers zwyciężyło w dwumeczu aż 7:3, a w IV rundzie eliminacyjnej Ligi Europy powalczy z Legią Warszawa.

Trzeba się cieszyć, że w rewanżu z Atromitosem Ateny (2:0) drużyna Aleksandara Vukovicia zasygnalizowała zwyżkę formy, bo poprzeczka pójdzie teraz zdecydowanie wyżej. W starciach z FC Midtjylland podopieczni Stevena Gerrarda zagrali efektownie, bardzo skutecznie i udowodnili, że dysponują nieporównywalnie większym potencjałem niż trzej poprzedni przeciwnicy wicemistrza Polski.

Pierwsze starcie Legii z Rangersami odbędzię w najbliższy czwartek w Warszawie.

->Superpuchar UEFA. Liverpool - Chelsea. 120 minut wielkich emocji i zwycięstwo "The Reds" w rzutach karnych

Glasgow Rangers - FC Midtjylland 3:1 (2:0)
1:0 - Alfredo Morelos 14'
2:0 - Sheyi Ojo 39'
3:0 - Alfredo Morelos 49'
3:1 - Evander Da Silva Ferreira 71'
pierwszy mecz: 4:2, awans: Glasgow Rangers

Glasgow Rangers: Allan McGregor - James Tavernier, Connor Goldson, Nikola Katić, Jon Flanagan, Glen Kamara, Steven Davis, Ryan Jack (68' Greg Docherty), Sheyi Ojo (68' Jordan Jones), Alfredo Morelos (81' Jermain Defoe), Scott Arfield.

FC Midtjylland: Jesper Hansen - Erik Sviatchenko, Alexander Scholz, Rasmus Nicolaisen, Jens-Lys Cajuste (46' Awer Mabil), Frank Ogochukwu, Evander Da Silva Ferreira, Mikael Anderson (69' Tim Sparv), Joel Andersson, Gustav Wikheim, Sory Kaba (82' Artem Dovbyk).

Żółte kartki: James Tavernier, Glen Kamara (Glasgow Rangers) oraz Rasmus Nicolaisen, Alexander Scholz, Sory Kaba, Evander Da Silva Ferreira (FC Midtjylland).