22 lip 2020 21:45
90'

Doliczone cztery minuty.

87'

Sampdoria ma zaledwie kilka minut podstawowego czasu na odrobienie strat. Jej przeciwnik ustawił się na własnej połowie boiska w jedenastu. Była szansa, jednak Gaston Ramirez nie pokonał strzałem z dogodnej pozycji Mattii Perina.

1
83'

Genoa CFC. Schodzi: Andrea Pinamonti. Wchodzi: Andrea Favilli.

wchodzi Wchodzi
Andrea Favilli #30
schodzi Schodzi
82'

Genoa CFC. Schodzi: Iago Falque. Wchodzi: Peter Ankersen.

78'

Filip Jagiełło z asystą przy golu na 2:1! Pozostało jeszcze kilkanaście minut formalnym gościom do derbowego zwycięstwa.

2
75'

Sampdoria Genua. Schodzi: Morten Thorsby. Wchodzi: Fabio Depaoli.

Fabio Depaoli #12
74'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Jankto za niesportowe zachowanie.

Sampdoria Genua
72'

Gol! Strzelił Lukas Lerager. Asystował mu Filip Jagiełło.

Genoa CFC ponownie na prowadzeniu i tym razem jest już bliziutko odniesienia zwycięstwa w Derbach Della Lanterna. Lukas Lerager nie mógł cieszyć się z gola w końcówce pierwszej połowy spotkania, ale tym razem sędzia wskazał już na środek boiska po jego uderzeniu. Pomocnik przymierzył po podaniu Filipa Jagiełły. Polak z Genoi wykonał ogromną pracę na skrzydle, gdzie wygrał pojedynek z Bartoszem Bereszyńskim.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Biraschi za faul na Jakubie Jankto.

Davide Biraschi #14
Genoa CFC
67'

Kompletne nieporozumienie na połowie Sampdorii. Odbiorcą podania Gorana Pandeva okazał się Emil Audero. Rossoblu potrzebują kompletu punktów, żeby ponownie nie znaleźć się bliziutko strefy spadkowej.

62'

Początek drugiej części spotkania mniej żywiołowy niż pierwsza połowa. Oby to nie oznaczało, że piłkarze opadli z sił albo akceptują podział punktów. Strzelił co prawda z dystansu Ronaldo Vieira, jednak bardzo niecelnie.

58'

Lasse Schone uruchomił podaniem Filipa Jagiełłę. Pomocnik oddał uderzenie w lustro bramki, ale nie pokonał nim Emila Audero. Ekspresowa odpowiedź i Federico Bonazzoli strzelił po nogach Domenico Criscito poza boisko.

1
1
56'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Gorana Pandeva. Doświadczony napastnik Genoi CFC nie mógł stoczyć pojedynku z Emilem Audero po podaniu z głębi pola. Chyba słuszne pretensje reprezentanta Macedonii Północnej do pana z chorągiewką.

52'

Sampdoria rozgrywała akcję na połowie lokalnego przeciwnika. Futbolówka powędrowała między innymi na prawe skrzydło do Bartosza Bereszyńskiego, któremu nie udało się kontynuować ataku wskutek starcia z Domenico Criscito.

49'

Karol Linetty potraktował za ostro Andreę Masiello, z którym walczył o futbolówkę na połowie przeciwnika. Kapitan Sampdorii musi uważać na żółtą kartkę, która może wyeliminować go z kolejnego meczu.

46'

Żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Vieira za faul w centrum boiska na Lukasie Leragerze.

Ronaldo Vieira #4
46'

Wznowienie rywalizacji w Genui. Pierwsza połowa nie rozczarowała swoim poziomem i oby było przynajmniej równie interesująco po powrocie zawodników z szatni na boisko.

komentarz

Genoa nie utrzymała prowadzenia.

komentarz

Na razie kompromisowe 1:1.

Czy Sampdoria obejmie prowadzenie po przerwie?
45+3'

Genoa CFC skierowała piłkę po raz drugi do siatki. Sprokurowany przez Bartosza Bereszyńskiego stały fragment gry przyniósł duże zamieszanie. Nie ma gola Lukasa Leragera z powodu spalonego Cristiana Romero.

45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Bereszyński za faul na skrzydle na Andrei Pinamontim.

1
45'

Doliczone trzy minuty.

43'

Jeszcze korner dla Sampdorii. Omar Colley mógł zrehabilitować się za sprokurowanie rzutu karnego i dać prowadzenie Blucerchiatim. Strzelił jednak źle po dośrodkowaniu. Świetna szansa zmarnowana przez defensora!

42'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Lerager za faul na Ronaldo Vieirze.

42'

Podanie do Federico Bonazzolego w pole karne Rossoblu. Cristian Gabriel Romero nie pozwolił na zatrudnienie Mattię Perina uderzeniem z ostrego kąta, ponieważ wrócił na czas i naprawił karygodny błąd swojego pomocnika.

40'

Pozostało jeszcze kilka minut rywalizacji w pierwszej połowie. Zdecydowanie wyższy poziom spotkania niż w derbach rozegranych w grudniu. Na dodatek Filip Jagiełło oraz Karol Linetty dali o sobie znać, choć nie można zapisać im ani gola, ani asysty.

38'

Wyraźnie rozochocony swoim trafieniem Manolo Gabbiadini oddał uderzenie numer trzy. Doświadczony Włoch trafił w lustro bramki, ale mała była szansa na pokonanie w tej sytuacji Mattii Perina.

1
35'

Manolo Gabbiadini nie pozwolił lokalnemu wrogowi nacieszyć się prowadzeniem. 1:1 w Derbach della Lanterna.

32'

Gol! Strzelił Manolo Gabbiadini.

Sampdoria doprowadziła do remisu krótko po rozpoczęciu trzeciego kwadransa derbów. Manolo Gabbiadini miał nosa i dopadł do futbolówki w polu karnym, po czym pokonał uderzeniem z czystej pozycji Mattię Perina. Futbolówka trafiła do doświadczonego Włocha po zablokowanym strzale Karola Linettego. Ponownie mały polski akcent przy golu.

5
5
1
1
31'

Sampdoria Genua. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Ronaldo Vieira.

27'

Sampdoria musi organizować się do odrabiania strat. Dotychczas gra podopiecznych Claudio Ranierego nie wygląda dobrze. Mattia Perin nie musiał interweniować po żadnym niebezpiecznym strzale zespołu Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego.

1
25'

Domenico Criscito przymierzył z rzutu karnego na 1:0.

22'

Gol! Strzelił Domenico Criscito.

Piłka w bramce Sampdorii. Lepsza gra formalnych gości w początkowym fragmencie meczu udokumentowana prowadzeniem. Domenico Criscito nie miał dużego problemu z pokonaniem Emila Audero potężnym uderzeniem z rzutu karnego.

20'

Żółtą kartkę otrzymał Omar Colley.

Rzut karny dla Genoi CFC za faul Omara Colleya na Goranie Pandevie. Piłkę podał reprezentantowi Macedonii Północnej - Filip Jagiełło.

1
2
1
1
18'

Szansa na pokonanie Mattii Perina uderzeniem zza pola karnego. Manolo Gabbiadini nie miał obok siebie żadnego przeciwnika, ale nie przymierzył odpowiednio. Napastnik Sampdorii ma do siebie duże pretensje za ten strzał.

1
16'

Albin Ekdal powrócił na boisko po zamrożeniu obolałej kostki i przynajmniej na razie nie jest konieczne wprowadzenie z ławki rezerwowych środkowego pomocnika Ronaldo Vieiry.

1
1
1
1
1
15'

Przerwa w grze spowodowana urazem Albina Ekdala. Claudio Ranieri już przygotowuje pierwszego zmiennika.

14'

Sampdoria jeszcze nie przeprowadziła ataku niebezpiecznego dla Mattii Perina. Początkowo nieco aktywniejsza była drużyna prowadzona przez Davide Nicolę, ale prawdopodobnie już budzą się Blucerchiati.

11'

Trzeba spodziewać się walki fizycznej i nerwów na ławkach rezerwowych. Po odgwizdaniu ostatniego przewinienia sędzia odwiedził Davide Nicolę i udzielił mu słownego upomnienia.

9'

Genoa CFC w rozegraniu piłki. Uczestniczył w nim Filip Jagiełło. Cała akcja podsumowana dwoma uderzeniami. Andrea Pinamonti został zablokowany prez defensora, a poprawka Davide Biraschiego ponad poprzeczką w bramce Sampdorii.

1
6'

W rundzie jesiennej w derbach były tylko dwa uderzenia celne. Tym razem energicznie na boisku i Goran Pandev już zatrudnił strzałem w lustro bramki Emila Audero. Nie dał się pokonać zbyt naiwną próbą golkiper Blucerchiatich.

5'

Przewinienie na próbującym opanować futbolówkę po podaniu z głębi pola Federico Bonazzolim. Od rzutu wolnego Sampdoria, a wszyscy jej przeciwnicy zdążyli cofnąć się na upatrzone pozycje obronne.

1
1
2'

Formalni gospodarze w niebieskich koszulkach, a także w białych spodenkach oraz getrach. Genoa CFC również w klasycznych czerwono-granatowych strojach. Premierowe uderzenie Andrei Pinamontiego obok bramki Emila Audero.

1
21:01

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty od początku po stronie gospodarzy, a Filip Jagiełło w zespole gości.

1
18:55

Wydarzenie półrocza w Genui.

17:24

Sędzia: Marco Guida

17:24

Genoa CFC również zdobyła w poprzednim meczu komplet punktów. Rywalizowała ona na pograniczu strefy spadkowej z US Lecce. Decydująca bramka na 2:1 padła po strzale zza pola karnego Filipa Jagiełły.

1
17:24

Sampdoria ma walczyć o każdą piłkę w derbach - zapowiada Claudio Ranieri.

17:24
17:24

W poprzednim meczu UC Sampdoria zwyciężyła 3:2 z Parmą, choć po pierwszej połowie miała aż dwubramkową stratę do przeciwnika. Pościg przeprowadzili Julien Chabot, Fabio Quagliarella oraz Federico Bonazzoli.

1
1
17:24

Pora na ostatnie derby sezonu. UC Sampdoria będzie rywalizować o panowanie w mieście z Genoą CFC. Podopieczni Claudio Ranierego nie zamierzają ułatwiać lokalnemu wrogowi walki o utrzymanie.