1
75'
74'

Gol! Strzelił Lautaro Martinez.

Rośnie przewaga Interu Mediolan. Zmiennik przeprowadził odważny i błyskotliwy atak na połowie przeciwnika. Argentyńczyk pobiegł przeciwko całej grupce obrońców Napoli, znalazł tam miejsce do oddania strzału z dystansu, a że Alex Meret nie popisał się swoją interwencją, to jest 2:0 dla zespołu z Lombardii.

Inter Mediolan
9
5
5
7
7
71'

Przerwa na napoje.

1
2
1
69'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w kierunku Arkadiusza Milika. Reprezentantowi Polski nie udało się oddać uderzenia po zagraniu Faouziego Ghoulama. Jedynym łupem napastnika Napoli okazał się jeszcze jeden korner.

1
1
1
66'

Arkadiusz Milik zobaczył beznadziejne dośrodkowanie Faouziego Ghoulama i postanowił w pobliżu mikrofonu użyć jednego z popularnych w Polsce słów. Akurat tego, którego nie można tu zacytować.

7
9
3
4
4
65'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

65'

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

3
1
1
1
3
64'

Eljif Elmas przebijał się w pobliże bramki Interu Mediolan. Jego płaskie uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane przez Cristiano Biraghiego. Nie minęła minuta i ponownie mierzył reprezentant Macedonii Północnej. Tym razem posłał futbolówkę nieznacznie obok słupka.

1
1
62'

Antonio Conte postanowił wzmocnić blok obronny jeszcze jednym specjalistą od destrukcji ataków przeciwnika Diego Godinem. Przewaga Interu Mediolan jest najniższa z możliwych i nie chce przeżyć historii podobnej do tej w półfinałowym rewanżu Coppa Italia.

2
60'
59'

Przeciągnięte dośrodkowanie Piotra Zielińskiego, którego żaden kompan z Neapolu nie mógł wykorzystać do oddania uderzenia. Były zawodnik Udinese Calcio oraz Empoli FC nie przyzwyczaił do takich technicznych niedoskonałości.

1
1
1
1
58'

Nie jest to na razie wielki mecz Arkadiusza Milika, który zmaga się z jedną z najskuteczniejszych defensyw w calcio. Jest jednak jeszcze trochę czasu, w którym reprezentant Polski może uciec gospodarzom i poprawić rezultat.

3
1
55'

Na kartonik załapał się również krzyczący na sędziego Antonio Conte.

3
2
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella za ostre przewinienie blisko ławek rezerwowych.

2
1
54'

Szybują dośrodkowania podopiecznych Gennaro Gattuso w pole karne Interu Mediolan. Częściej radzą sobie gospodarze niż dają odrobinę swobody swoim przeciwnikom.

1
52'

Podanie Lorenzo Insigne w pole karne Nerazzurrich, którego adresatem był Arkadiusz Milik. Blisko napastnika Napoli była grupka podopiecznych Antonio Conte, więc nie było tam możliwości oddania strzału.

1
51'

Sędzia postanowił wstrzymać grę, żeby jego pomocnicy w wozie mogli jeszcze raz obejrzeć sporną sytuację w polu karnym gospodarzy. Nie ma jedenastki, ponieważ Antonio Candreva blokował uderzenie zgodnie z przepisami piłkarskimi.

2
1
1
1
2
48'

Romelu Lukaku oderwał się od Nikoli Maksimovicia i główkował w bramkę zespołu z Neapolu. Nie miał problemu z poskromieniem futbolówki odpowiednio ustawiony na linii Alex Meret. Małe szanse na zmienienie rezultatu od razu po powrocie zawodników z szatni na boisko.

2
1
48'

Napoli przechwyciło piłkę na połowie przeciwnika. Kilkoma podaniami gościom nie udało się zdobyć przestrzeni, a uderzenie Mario Ruiego z dystansu było bardzo dalekie od wymarzonego.

1
1
47'

Jubileusze pomocników Interu w tym meczu.

1
46'

Druga połowa w stolicy Lombardii. Pierwsza na pewno nie była zachowawcza czy konktatorska i oby wrażeń nie brakowało również po przerwie.

1
Czy SSC Napoli wyrówna po przerwie?
1
45+4'

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Brozović za przewinienie taktyczne.

2
1
1
1
45+2'

Romelu Lukaku uruchomił podaniem ustawionego na linii pola karnego Marcelo Brozovicia. Płaskie uderzenie reprezentanta Chorwacji zostało poskromione przez Alexa Mereta. Jeszcze zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale wybroniło się Napoli.

6
2
1
1
1
45'

Doliczone cztery minuty.

1
42'

Pozostało kilka minut na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Inter Mediolan oddał inicjatywę przeciwnikowi, ale to absolutnie nie oznacza, że zadowolił się skromnym prowadzeniem. Po prostu gospodarze postawili na szybkie wyprowadzenie piłki z wykorzystaniem szybkiego Alexisa Sancheza.

2
2
1
1
1
38'

Alexis Sanchez stoczył pojedynek z Alexem Meretem. Nawet gdyby Chilijczyk poradził sobie z utalentowanym bramkarzem Napoli, nie byłoby drugiego gola dla Nerazzurrich z powodu spalonego.

2
2
36'

Lorenzo Insigne miał ogromną szansę na strzelenie gola. Po podaniu otwierającym Piotra Zielińskiego były reprezentant Włoch miał za zadanie oddać skuteczne uderzenie z kilkunastu metrów. W ostatnim momencie z blokiem zdążył obrońca i przez to piłka posunęła nieznacznie obok słupka. Tylko korner dla Napoli.

3
2
1
34'

Napoli rozgrywało piłkę za wolno, dlatego podopieczni Antonio Conte mieli wystarczająco dużo czasu na ustawienie się w obronie na własnej połowie.

1
31'

Dwa kwadranse rywalizacji na San Siro za zawodnikami. Inter Mediolan rozpoczął konfrontację piorunująco, ale jego przeciwnik ma coraz więcej do powiedzenia na murawie. Samir Handanović interweniował po płaskim strzale. Rutyniarz mógł liczyć na asekurację, ponieważ odbił piłkę przed siebie.

1
2
1
26'

2
2
24'

Impuls dla Napoli od Piotra Zielińskiego. Tym razem pomocnik przyjezdnych przebił się przez obrońców z Mediolanu, ale swoim uderzeniem nie pokonał skoncentrowanego na posterunku Samira Handanovicia. SSC Napoli wciąż mają stratę do odrobienia.

2
22'

Żółtą kartkę otrzymał Alexis Sanchez za faul na Matteo Politano.

1
2
20'

Piotr Zieliński podejmuje po restarcie ligi odważne decyzje o strzałach z dystansu. Przed momentem reprezentant Polski właśnie znalazł się w posiadaniu piłki w pobliżu pola karnego, ale stłoczeni obrońcy Interu Mediolan nie pozwolili futbolówce przejść w kierunku bramki Samira Handanovicia.

1
1
4
16'

Arkadiusz Milik starał się oddać uderzenie z bliska w kierunku bramki. Reprezentanta Polski pilnował Samir Handanović, a futbolówka żwawo uciekała poza boisko. Nie była to komfortowa sytuacja.

4
2
1
11'

Gol! Strzelił Danilo D'Ambrosio. Asystował mu Cristiano Biraghi.

Nerazzurri na prowadzeniu. Bramka zdobyta przez podopiecznych Antonio Conte już w początkowym kwadransie meczu. Zbyt głębokie dośrodkowanie Antonio Candrevy zostało przechwycone na lewym skrzydle przez Christiano Biraghiego, którego podanie zostało wykorzystane do oddania celnego strzału przez Danilo D'Ambrosio. Alex Meret tylko odprowadził sunącą po murawie futbolówkę do siatki.

12
13
9
7
10
9'

Napoli odpowiedziało rozegraniem na połowie przeciwnika. Ustawiony na desancie Arkadiusz Milik nie porozumiał się z kompanem i podanie, które w założeniu miało trafić do reprezentanta Polski, zostało przechwycone przez Inter Mediolan.

1
2
1
1
7'

Podopieczni Antonio Conte na połowie przeciwnika. Starali się rozegrać niebezpieczny atak z wykorzystaniem Antonio Candrevy. Ich jedynym łupem okazał się korner, a całe zamieszanie zostało podsumowane przeciągniętym dośrodkowaniem.

1
1
3'

Inter w tradycyjnych czarno-niebieskich pasiakach, choć w nowej wersji przygotowanej przez sponsora technicznego na następny sezon. SSC Napoli w błękitnych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach.

2
1
20:53

Atalanta wygrała i znalazła się przed Interem w tabeli.

1
Czy SSC Napoli wygra mecz z Interem Mediolan?
1
20:35

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik zgodnie z przewidywaniami w podstawowym składzie Napoli.

05:07

Po restarcie calcio Inter Mediolan zagrał już z SSC Napoli w półfinale Pucharu Włoch na Stadio San Paolo. Generalnie zaprezentował się trochę lepiej od przeciwnika, ale remis 1:1 nic mu nie dał z powodu wyniku pierwszego spotkania.