10
7
24
90+3'

Starcie Huka i Zwolińskiego. Sędzia nie dopatrzył się faulu na napastniku gospodarzy.

1
3
1
1
17
90+3'

Zwoliński ma rozbudzić Lechię z przodu. Zagra minutę czy ponad trzydzieści?

17
4
3
3
90+2'
90+1'

Gajos wybija piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Nerwowe minuty dla kibiców Lechii siedzących przed telewizorami.

13
5
8
7
11
90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

5
3
5
5
22
90'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Gajos.

Gajos faulował Hateleya.

7
1
2
21
90'

Gdańszczanie poradzili sobie z rzutem rożnym Piasta. Coraz mniej czasu mają goście.

18
3
1
89'

Nie ma faulu, tylko rzut rożny dla Piasta.

17
6
2
3
4
88'

Będzie rzut rożny dla Piasta. W polu karnym doszło do kontaktu między Mladenoviciem a Czerwińskim. Mamy VAR.

5
2
7
87'

Końcówka zapowiada się znakomicie, Lechia gra dosyć nerwowo.

2
5
15
86'

Lechia traci kontrolę nad wydarzeniami na boisku! Piast poczuł krew i walczy o dogrywkę! Teraz piłka trafiła w rekę Vidy.

2
1
10
84'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Rymaniak.

10
2
1
1
1
83'

Gol! Strzelił Kristopher Vida.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii i Vida strzela kontaktowego gola! Wcześniej fantastycznie obronę gdańszczan oszukał Mokwa.

22
7
1
10
39
82'

Mladenović dośrodkował z lewego narożnika zbyt nisko i do piłki dopadł Hateley.

1
1
2
3
8
79'

Alomerović pewnie broni uderzenie Vidy. Dusan Kuciak może być spokojny o swojego zmiennika.

17
4
3
77'

Dośrodkowanie Lipskiego ze stojącej piłki nie stworzyło zagrożenia w polu karnym Piasta Gliwice. Lechia nie odpuszcza, z rozwagą szuka trzeciego gola.

8
1
1
1
76'

Lechia spokojnie utrzymuje się przy piłce. Nic dziwnego, że przy takim wyniku zyskali dużo spokoju.

17
2
1
Czy Piast doprowadzi przynajmniej do dogrywki?
8
1
2
1
1
74'

Środkowy pomocnik w miejsce skrzydłowego. Piotr Stokowiec ma wynik i chce zagęścić środek boiska.

6
1
1
73'

Lechia Gdańsk. Schodzi: Ze Gomes. Wchodzi: Maciej Gajos.

73'
71'

Mladenović wyręczył stoperów, bo znajdował się w ich obszarze i oddalił zagrożenie.

4
70'

Maloca popchnął Tuszyńskiego, ale nie obejrzał od sędziego żółtego kartonika.

6
2
2
70'
68'

Rymaniak zacentrował piłkę w pole karne Lechii, ale w defensywie popracował Mihalik. Ten chłopak jest wszędzie.

8
3
1
66'
66'

Na murawie leży Fila. Czerwiński próbuje popędzać zawodnika gospodarzy.

1
2
10
64'

Gol! Strzelił Flavio Paixao.

Borkała stracił piłkę na własnej połowie. Paixao oddał ładny, techniczny strzał zza pola karnego i podwyższył prowadzenie! 2:0 dla Lechii!

68
33
2
3
8
63'

Kolejne dośrodkowanie Mladenovicia, ale pojedynek powietrzny dla piłkarzy Piasta. Po chwili szansę miał Kubicki, ale fatalnie przestrzelił.

1
61'

Alomerović bohaterem Lechii! Prosta strata gdańszczan i kontra gliwiczan. Rezerwowy Borkała miał znakomitą szansę, ale przegrał pojedynek z bramkarzem! Powinno być 1:1.

6
4
1
1
60'

Gdańszczanie w posiadaniu piłki. Piast na razie nie ma pomysłu.

5
1
57'

Gol! Strzelił Ze Gomes. Asystował mu Jaroslav Mihalik.

Mladenović posłał dośrodkowanie z lewej strony, piłkę zgrał Mihalik do Ze Gomesa, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki! Lechia prowadzi 1:0!

58
37
2
3
10
56'

Klupś pobiegł z piłką i strzelił bardzo niedokładnie z dystansu. Można pochwalić decyzję, ale wykonanie już nie.

3
5
1
2
1
55'

Aktywny Mihalik utrzymał się przy piłce. Skrzydłowy Lechii był krytykowany po dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej, ale teraz pokazuje na co go stać.

2
3
1
1
53'

Jodłowiec nie przejął piłki po podaniu Rymaniaka. Prosta strata i akcję przeprowadzają gdańszczanie.

2
1
1
3
53'

Tuszyński wygrał przebitkę z Tobersem. Piast utrzymał się przy futbolówce.

3
1
1
1
2
52'

Poprzeczka! Tuszyński dopadł do wybitej piłki i trafił w poprzeczkę! Dobra reakcja Alomerovicia, gdyby nie on, byłoby 1:0.

5
1
1
1
50'

Czysta interwencja Huka rozpoczęła kontrę Piasta. Maloca zablokował uderzenie Alvesa! Było groźnie.

5
1
49'

Gdańszczanie lepsi we własnym polu karnym.

4
1
1
48'

Nalepa zablokował potężne uderzenie Jodłowca. Korner dla Piasta.

2
1
1
47'

Na początku drugiej części gry nie dzieje się nic godnego uwagi.

1
1
czas Druga połowa
komentarz

Oba zespoły już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

2
1
45+1'

Flavio nie opanował piłki od Alomerovicia i Lechia straciła ostatnią szansę w pierwszej połowie.

1
3
komentarz

1
45'

Doliczona została przynajmniej jedna minuta.

1
2
1
1
1
44'

Kolejna świetna akcja gospodarzy. Kapitalna sztuczka Ze Gomesa. Dzięki skrzydłowemu z piłką popędził Tobers i zagrał ją do Mihalika. Do zagrania Słowaka nie dopadł jednak Paixao.

1
1
1
43'

Trwa napór gdańszczan. Smatuła obronił uderzenie Mladenovicia.

4
40'

Ładne uderzenie Nalepy z dystansu! Piłka trafiła w słupek.

3
3
4
4
1
38'

Nie ma gola! Sędzia dopatrzył się spalonego! Na spalonym był Mihalik.

9
6
1
2
19
37'

Lechia prowadzi 1:0! Mihalik znalazł dobrze ustawionego Mladenovicia. Serb świetnie złożył się do strzału i posłał piłkę z dużą siłą, Szmatuła bezradny.

23
9
1
5
36'

Alomerović z problemami broni uderzenie Alvesa! Żadnego z gliwiczan nie było na dobitkę.

2
2
35'

Ciekawe prostopadłe zagranie od Malocy do Flavio. Kapitan Lechii został uprzedzony przez Szmatułę. Chorwat zaimponował przy tym podaniu.

33'

Kirkeskov znalazł dobrze ustawionego poza polem karnym Tuszyńskiego. Napastnik Piasta strzelił z dystansu, ale bardzo niecelnie.

6
3
2
2
2
32'

Mladenović miał dużo miejsca na lewej stronie. Popełnił jednak błąd techniczny i nie opanował futbolówki.

2
2
Czy w pierwszej połowie padnie chociaż jedna bramka?
tak, strzeli Lechia
tak, strzeli Piast
nie, do przerwy będzie 0:0
17:43

1
29'

Paixao miał małe problemy z opanowaniem piłki, co skrzętnie wykorzystał Czerwiński.

2
1
27'

Paixao nie dopadł do dośrodkowania Fili. W dalszym ciągu lepiej grają gdańszczanie, ale na tablicy wyników jest remis.

1
1
2
26'

Nalepa zablokował uderzenie Sokołowskiego z dalszej odległości. Ta próba i tak nie zaskoczyłaby Alomerovicia.

1
1
25'

Alomerović wyłapał piłkę po wrzutce z lewego narożnika.

2
2
24'

Fila przegrał pojedynek z Alvesem. Brazylijczyk zagrał piłkę na trzeci metr od bramki Lechii, ale tam stał Nalepa.

3
1
1
1
2
23'

Aktywny w tym meczu jest Rymaniak. Piłkarzowi Piasta zabrakło jednak precyzji i Klupś nie opanował piłki.

3
1
22'

Sędzia Jakubik uznał, że Tobers sfaulował Tuszyńskiego. Łotysz nie zgadza się z takim werdyktem.

1
1
21'

Goście przenieśli grę pod pole karne Lechii. Dwa dośrodkowania gliwiczan nie znalazły jednak adresatów.

2
1
1
20'

Ze Gomes zakończył akcję Lechii niecelnym strzałem z woleja. Wcześniej Kubicki napędził akcję gospodarzy ładnym podaniem do Mladenovicia. Gra pomocnika biało-zielonych może się podobać.

1
18'

W końcu odpowiedzieli goście - dośrodkowanie z prawej strony, jednak Rymaniak włożył w centrę za dużo siły.

1
17'

Strzał głową Nalepy z 16. metrów! Piłka leciała w bramkę, ale Szmatuła wybił ją na rzut rożny.

1
16'

Lechia w ataku pozycyjnym. Kubicki wyprowadził na pozycję Filę, obrońca Lechii dośrodkował, jednak poradzili sobie gliwiczanie.

1
14'

Jodłowiec stracił piłkę w środkowej cześci boiska na rzecz Ze Gomesa. Skrzydłowy Lechii popędził i oddał strzał z dystansu - lekki i niecelny.

1
1
1
17:43

12'

Dośrodkowanie Lipskiego z rzutu rożnego. Dobrze ustawił się jednak Sokołowski, który szybko wybił piłkę poza własne pole karne.

1
2
12'

Drużyna z Trójmiasta skutecznie utrzymuje się przy piłce. Gliwiczanie czekają na ruch miejscowych.

5
1
1
1
10'

Dobra indywidualna akcja Mihalika. Zszedł z prawego skrzydła do środka, trzech rywali go nie zatrzymało i oddał strzał zza pola karnego. Szmatuła zaliczył jednak skuteczną interwencję. Lechia ma wyraźną przewagę.

7
3
2
8'

Poprzeczka! Świetna wrzutka Mladenovicia z lewego skrzydła, do piłki dopadł Lipski, który głową trafił w poprzeczkę!

6
1
2
1
2
8'

Tiago Alves powalony na murawę przez Malocę. Rzut wolny dla Piasta na połowie gospodarzy.

1
1
1
7'

Fatalne podanie Tuszyńskiego rozpoczęło kontrę miejscowych. Ze Gomes nie zdecydował się na strzał, tylko na podanie. Po chwili jego koledzy stracili futbolówkę.

1
1
1
1
5'

Tobers popisał się bardzo ładnym podaniem w kierunku Mladenovicia. Rymianiak zdołał jednak przerwać akcję wybijając piłkę na aut.

2
1
1
1
1
4'

Odpowiedź Lechii. Paixao próbował dośrodkować piłkę w okolice bramki Szmatuły, ale został przyblokowany przez jednego z gliwiczan.

1
3'

Było groźnie. Tuszyński otrzymał piłkę na 11. metrze. Napastnik Piasta przestrzelił! O dużym szczęściu mogą mówić miejscowi.

2
1
2'

Dłużej przy piłce Lechia. Mladenović zdecydował się posłać długą piłkę, ale nie było tam żadnego piłkarza z Gdańska. Futbolówkę przejął Szmatuła.

1
1'

Od środka rozpoczęli goście. Piłka momentalnie została posłana w okolice pola karnego Lechii, jednak gospodarze spokojnie przejęli futbolówkę.

2
czas Start meczu
17:43

Lechia Gdańsk zagra na biało-zielono, Piast Gliwice natomiast na czerwono.

17:43

Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. Za chwilę zaczynamy!

17:43

Mecz zostanie rozegrany przy pustych trybunach. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa.

3
17:43

1
17:43

Zaczynamy za 15 minut!

17:03

W składzie Piasta brakuje Sebastiana Milewskiego. Pomocnik odczuwa skutki faulu Jose Kante - ma naderwane więzadło poboczne piszczelowe i nie zagra około 3-4 tygodnie - poinformował na Twitterze, Karol Młot, rzecznik prasowy gliwiczan.

1
17:03

Rezerwowi Piasta: Królczyk, Hateley, Parzyszek, Vida, Holubek, Badia, Borkała, Malarczyk, Stanek.

1
17:03

Rezerwowi Lechii: Kuciak, Pietrzak, Gajos, Haydary, Conrado, Zwoliński, Urbański, Saief, Makowski.