RB Lipsk
10' Marcel Sabitzer 21' Marcel Sabitzer 50' Konrad Laimer 71' Marcel Sabitzer 87' Emil Forsberg
Tottenham Hotspur
34' Ryan Sessegnon 45+1' Harry Winks 68' Japhet Tanganga 70' Dele Alli
3:0

RB Lipsk w znakomitym stylu przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kluby z Bundesligi spisują się wyśmienicie od początku 2020 roku w europejskich pucharach. Byki awansowały do najlepszej ósemki na kontynencie po raz pierwszy w historii. Tottenham Hotspur był tłem w tej rywalizacji.

Wejście smoka. Najbardziej oklepane co można napisać.

Kibice mogli wypełnić stadion w Lipsku i nie zawiedli.

Tottenham Hotspur. Schodzi: Serge Aurier. Wchodzi: Malachi Fagan-Walcott.

Doliczone sześć minut.

Jeszcze jeden gol. 4:0 w dwumeczu!

Gol! Strzelił Emil Forsberg.

Również bez Marcela Sabitzera można strzelać gole. Zrobił to jego zmiennik po zaledwie minucie spędzonej na boisku. Nokaut i sędzia nawet nie musi liczyć zawodników z Londynu. Emil Forsberg wykonał dobitkę strzału Tylera Adamsa zablokowanego przez obrońcę. Ponownie akcja zakończona golem została napędzona na skrzydle przez Angelino.

RB Lipsk. Schodzi: Marcel Sabitzer. Wchodzi: Emil Forsberg.

Wymiana podań zawodników RB Lipsk między zdezorientowanymi przeciwnikami. W ostatnim momencie interweniował na przedpolu Hugo Lloris i sprzątnął piłkę gospodarzom. Dayot Upamecano został na domiar złego stratowany przez Japheta Tangangę.

Pora uciekać do szatni...

Dayot Upamecano znalazł się w polu karnym przeciwnika. Kompani zrobili mu miejsce do uderzenia. Problem w tym, że huknął prosto w Japheta Tangangę i defensor Tottenhamu Hotspur potrzebował czasu na dojście do siebie.

Zabawa. Piłka sunąca między obrońcami RB Lipsk przetoczyła się nawet między nogami atakującego pressingiem samotnego śmiałka z Londynu. Gospodarzom wychodzi prawie wszystko.

Na trybunach trwa fiesta. Piłkarze RB Lipsk wydają się być nie do złamania, tym bardziej że ugasili kolejny pożar we własnym polu karnym i powrócili do ataku pozycyjnego.

Piłkarze z Londynu na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Długo zastanawiali się jak zaskoczyć podopiecznych Juliana Nagelsmanna. Nareszcie udało się i Dele Alli oddał uderzenie po podaniu Lucasa Moury. Interweniował Peter Gulacsi! Druga celna próba Tottenhamu Hotspur.

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Sabitzer. Ponownie wpisał się do sędziowskiego protokołu. Tym razem napomnienie za faul na skrzydle.

Żółtą kartkę otrzymał Dele Alli za faul na połowie przeciwnika.

Wtorek dubletów w Lidze Mistrzów.

Żółtą kartkę otrzymał Japhet Tanganga za powalenie zapaśniczym chwytem Timo Wernera.

Uciekają minuty podopiecznym Jose Mourinho i gaśnie ich nadzieja na dogonienie przeciwnika. Tottenham Hotspur ma problem, żeby odpowiedzieć czymkolwiek ciekawym na żywiołową grę RB Lipsk.

Marcel Sabitzer został ostro potraktowany przez nabuzowanego negatywnymi emocjami Erika Lamelę. Na szczęście dla Juliana Nagelsmanna jego czołowy zawodnik podniósł się z boiska i kontynuuje walkę z graczami Tottenhamu Hotspur.

Na razie tylko Marcel Sabitzer znalazł drogę do bramki przeciwnika. Jego liczby w trwającej edycji Ligi Mistrzów to cztery gole oraz dwie asysty.

Po godzinie rywalizacji w Lipsku 8:4 w strzałach dla gospodarzy, a także 3:1 w uderzeniach celnych. Tottenham Hotspur tylko raz przeegzaminował Petera Gulacsiego, a zrobił to konkretnie Ryan Sessegnon.

Dwie korekty dokonane w składzie przez Juliana Nagelsmanna. Szkoleniowiec RB Lipsk uznał, że jego drużyna potrzebuje świeżej krwi przed dwoma kwadransami zamykającymi rewanż. Tymczasem Timo Werner huknął zza szesnastki ponad bramką Hugo Llorisa.

RB Lipsk. Schodzi: Christopher Nkunku. Wchodzi: Amadou Haidara.

Podanie w pole karne do rozpędzonego Patrika Schicka. Były napastnik między innymi Sampdorii oraz AS Romy nie miał problemu z utrzymaniem się w posiadaniu piłki pomimo obecności Japheta Tangangi. Na zakończenie rajdu Czecha uderzenie ponad bramką Hugo Llorisa.

RB Lipsk. Schodzi: Nordi Mukiele. Wchodzi: Tyler Adams.

Nordi Mukiele pożegnany brawami z trybun. Piłkarz zniesiony na noszach.

Przerwa w grze spowodowana problemem Nordiego Mukiele trafionego futbolówką w twarz. Piłkarz RB Lipsk wyglądał na ogłuszonego tak jakby stracił świadomość tego, gdzie się znajduje. Służby medyczne wezwane na boisko.

RB Lipsk postarał się odrobinę dłużej utrzymać w posiadaniu piłki i poszanować ją. Poniosło jednego z gospodarzy, którego długie podanie do Patrika Schicka było niedokładne oraz niepotrzebne.

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Laimer za faul na Eriku Lameli. Pierwsze napomnienie dla zawodnika RB Lipsk.

Piłka była w posiadaniu Tottenhamu Hotspur. Akcja rozgrywana na lewej stronie boiska została przerwana przez skoncentrowanego Lukasa Klostermanna, a przyjezdni musieli zadowolić się wrzutem z autu na wysokości pola karnego RB Lipsk.

Druga połowa.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna bez respektu wobec finalisty poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

Czy RB Lipsk powiększy prowadzenie po przerwie?

Przerwa. Do szatni z dwubramkowym prowadzeniem zszedł RB Lipsk, a to oznacza, że przeważa już 3:0 w dwumeczu. Przedstawiciele Bundesligi kontynuują swój triumfalny marsz w europejskich pucharach w 2020 roku. Tottenham Hotspur teoretycznie może jeszcze dopaść przeciwnika, ale potrzebuje trzech goli w ciągu 45 minut.

Żółtą kartkę otrzymał Harry Winks za faul na Konradzie Laimerze.

Doliczona minuta.

Nordi Mukiele próbował pokonać Hugo Llorisa strzałem przewrotką. Nie udało się. Po kilku sekundach Eric Dier kopnął piłkę prosto w Patrika Schicka i nieomal skończyło się kuriozalnym golem Czecha.

Ostatnie minuty pierwszej połowy spotkania. Odrobinę zwolnili gospodarze, a to poskutkowało jedną sytuacją podbramkową Tottenhamu Hotspur. Już jednak ponownie wystartowali do przodu podopieczni Juliana Nagelsmanna.

Pierwszy poważny test dla Petera Gulacsiego. Bramkarz gospodarzy zmierzył się ze sprytnym strzałem Giovanniego Lo Celso i delikatnie zapachniało golem kontaktowym Tottenhamu Hotspur.

Po strzałach Marcela Sabitzera gospodarze wyluzowani na boisku, a Tottenham Hotspur w krytycznym położeniu.

Po swoim błędzie Dayot Upamecano musiał gnać ile pary w płucach za przeciwnikami, żeby uniemożliwić im podsumowanie kontrataku niebezpiecznym strzałem. Defensor RB Lipsk zdążył, a jego ambitna interwencja podobała się kibicom gospodarzy.

Marcel Sabitzer miał przed momentem szansę na skompletowanie hat-tricka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dopadł do piłki, oddał uderzenie, ale w przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Ryan Sessegnon za faul na Nordi Mukiele.

Hugo Lloris zachował się przytomnie na przedpolu i podręcznikowo wypiąstkował piłkę zgrywaną po dośrodkowaniu Konrada Laimera, przez Nodriego Mukiele, w kierunku Patrika Schicka.

Peter Gulacsi spokojny w bramce RB Lipsk. Centrum wydarzeń w tym meczu jest daleko od doświadczonego Węgra. Z kolei Hugo Lloris musi cały czas uważać na uderzenia oddawane przez zawodników z Lipska.

Marcel Sabitzer miał już dwie okazje do fetowania gola!

Futbolówka niemal nieustannie na połowie przedstawiciela Premier League. Początek obiecujący w jego wykonaniu, ale to potrwało zaledwie kilka minut. Raz rozpędzeni gospodarze sprowadzili przeciwników do roli tła.

RB Lipsk prowadzi już 3:0 w dwumeczu. Szykuje się piękny wieczór w Lipsku.

Gol! Strzelił Marcel Sabitzer. Asystował mu Angelino.

Piłka raz za razem ląduje w bramce Tottenhamu Hotspur. Jest tam po raz trzeci i po raz drugi została wpakowana zgodnie z przepisami. Marcel Sabitzer wyrasta na najważniejszego zawodnika rewanżu. W idealnym momencie wbiegł w pole karne przeciwnika i przymierzył głową po dośrodkowaniu Angelino z lewego skrzydła. Ponownie Hugo Lloris starał się naprawić sytuację, jednak futbolówka przelała mu się po palcach do siatki.

Piłka w bramce Tottenhamu Hotspur po strzale Angelino. Tym razem nie ma gola z powodu spalonego. Sędziowie nie mogli tego przeoczyć, ale obrońcy z Londynu ponownie przeoczyli rozpędzonych gospodarzy.

Podanie do Timo Wernera za linię obrońców Tottenhamu Hotspur. W ostatnim momencie Eric Dier naprawił pomyłkę swojego kompana z defensywy Japheta Tangangi. Najskuteczniejszy napastnik RB Lipsk w tym dwumeczu strzelił gola, asystował i absolutnie nie ma dość.

Piorunujące otwarcie RB Lipsk!

Nordi Mukiele na spalonym. Dlatego jego uderzenie z ostrego kąta w boczną siatkę było już bez znaczenia. Inna sprawa, że RB Lipsk absolutnie nie zamierza rezygnować z atakowania mimo prowadzenia.

Marcel Sabitzer dał prowadzenie gospodarzom! RB Lipsk zakończył strzałem do bramki praktycznie pierwszy konkretny atak w rewanżu.

Gol! Strzelił Marcel Sabitzer. Asystował mu Timo Werner.

RB Lipsk podwoił zaliczkę w dwumeczu i jest coraz bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Marcel Sabitzer przyczaił się przed polem karnym Tottenhamu Hotspur i poczekał tam na podanie Timo Wernera. Kiedy piłka posunęła w jego kierunku nie zastanawiał się długo i pokonał płaskim uderzeniem Hugo Llorisa. Francuzowi nie udało się końcami palców strącić futbolówki poza lustro bramki i przedstawiciel Bundesligi wprowadził w euforię swoich kibiców.

Podanie do szeroko ustawionego w polu karnym przeciwnika Angelino. Zdążyli wrócić na czas podopieczni Jose Mourinho i nie pozwolili na zakończenie ataku RB Lipsk niebezpiecznym uderzeniem.

Tottenham Hotspur musi ruszyć do przodu w rewanżu z przedstawicielem Bundesligi. Na początku zespół ze stolicy Anglii zaatakował z pewną dozą nieśmiałości. Sędzia asystent na dodatek zasygnalizował spalonego Ryana Sessegnona.

Gospodarze w białych koszulkach i getrach, a także w czerwonych spodenkach. Tottenham Hotspur występuje w granatowych strojach z jasnymi akcentami.

Pierwszy gwizdek w Lipsku!

Czy Tottenham Hotspur strzeli gola w pierwszej połowie rewanżu?

Sędzia: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania)

RB Lipsk przystąpi do rewanżu z Tottenhamem Hotspur z zaliczką 1:0 wywalczoną w Londynie. Ponadto podopieczni Juliana Nagelsmanna dysponują atutem własnego boiska. Przedstawiciel Premier League jest w trudnym położeniu.