Dania
52' Martin Braithwaite
0:0

Bezbramkowa konfrontacja w Kopenhadze, a z podziału punktów bardziej zadowolona powinna być reprezentacja Anglii. To Dania miała ciekawsze pomysły na atakowanie i stworzyła większą liczbę sytuacji podbramkowych.

Mathias Jorgensen wybił piłkę zmierzającą do bramki reprezentacji Danii! Kapitalna interwencja środkowego defensora, a Harry Kane był o włos od rozstrzygnięcia pojedynku przy biernej postawie gospodarzy.

Simon Kjaer próbował rozstrzygnąć pojedynek po wrzutce Roberta Skova z rzutu wolnego. Uderzenie doświadczonego defensora ponad poprzeczką w bramce Jordana Pickforda.

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

Wybronili się goście po wrzutce Christiana Eriksena z rzutu rożnego. W kontrataku reprezentacji Anglii zabrakło dokładnego podania do Raheema Sterlinga, który w efekcie nie miał możliwości wykorzystania wolnej przestrzeni na połowie gospodarzy.

Dania. Schodzi: Martin Braithwaite. Wchodzi: Simon Kjaer.

Christian Eriksen powinien strzelić gola dla reprezentacji Danii! Świetna szansa. Po wrzutce z prawego skrzydła oraz zgraniu Yussufa Poulsena piłka wylądowała pod nogami pomocnika Interu Mediolan kilkanaście metrów przez bramką Jordana Pickforda, ale nie zdołał stamtąd przymierzyć.

Jack Grealish zdecydował się na brawurowe wbiegnięcie między kilku przeciwników. Obrońcy w czerwonych koszulkach nie mieli pomysłu na powstrzymanie zmiennika, ale i on ostatecznie pogubił się i nie oddał strzału na bramkę Kaspera Schmeichela.

Coraz mniej wskazuje na jakiegokolwiek gola w Kopenhadze. Spotkanie z małą liczbą klarownych sytuacji podbramkowych. Pojawiają się na boisku kolejni rezerwowi, ale żaden z nich nie wbiegł z pomysłem na zmienienie wyniku.

Dania. Schodzi: Kasper Dolberg. Wchodzi: Rasmus Falk.

Anglia. Schodzi: Kalvin Philips. Wchodzi: Jack Grealish.

Ponownie Harry Kane w centrum wydarzeń. Doświadczony napastnik główkował ponad poprzeczką po wrzutce z lewego skrzydła. Nie była to łatwa sytuacja, mimo to można było pokusić się o otwarcie rezultatu.

Harry Kane nie opanował piłki po podaniu Raheema Sterlinga. Zanosiło się na sytuację podbramkową reprezentacji Anglii, a jej rozegranie zostało przyspieszone przytomnym zagraniem przez Joe Gomeza.

Szansa na pokonanie Jordana Pickforda strzałem z rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Christian Eriksen, któremu nie udało się przymierzyć pod poprzeczkę.

Po zmianie personalnej bez diametralnej zmiany optyki spotkania. Dania jest zdyscyplinowana i nie pozwala Anglii na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Sama przedarła się w pole karne, ale Joe Gomez nie pozwolił na strzał po wrzutce Daniela Wassa.

Anglia. Schodzi: Jadon Sancho. Wchodzi: Mason Mount.

Harry Kane opanował piłkę w szesnastce reprezentacji Danii po podaniu z drugiej linii. Potężne uderzenie w klatkę piersiową Kaspera Schmeichela, ale nawet w razie lepszego przymierzenia, nie byłoby gola z powodu spalonego.

Thomas Delaney oddał płaski strzał zza pola karnego. Jordan Pickford miał wystarczająco dużo czasu, żeby przygotować się do interwencji i spokojnie powstrzymał piłkę. Drugie uderzenie celne w meczu.

Dania przechodzi do ataku w podobnej fazie drugiej połowy jak pierwszej. Joe Gomez powstrzymał wstrzelenie z lewej flanki, a piłka już sunęła w kierunku centralnie ustawionych gospodarzy.

Kieran Trippier ucierpiał w wyniku niebezpiecznego wślizgu reprezentanta Danii. Harry Kane ma pretensje do sędziego Istvana Kovacsa za to, że nie odgwizdał w tej sytuacji faulu.

Żółtą kartkę otrzymał Martin Braithwaite za faul na Harrym Kane'ie.

Jeszcze jedna skuteczna interwencja Daniela Wassa, który podręcznikowo radzi sobie w pojedynkach z Raheemem Sterlingiem. Anglia ponownie została zastopowana na połowie boiska należącej do przeciwnika.

Coraz mniej czasu na strzelenie gola w Kopenhadze.

Długie podanie w kierunku Raheema Sterlinga. Przed dynamicznego skrzydłowego zdążył wbiec Daniel Wass i sprowokował go do przewinienia. Od rzutu wolnego reprezentacja Danii.

Piłka ponownie w grze. Obie reprezentacje mają co poprawić w drugiej połowie, ale przede wszystkim ta prowadzona przez Garetha Southgate'a. Selekcjoner odrobinę spóźnił się na pierwszy gwizdek.

Nie była to udana pierwsza połowa Anglii. Niebawem wznowienie meczu.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Pierwsza połowa bezbramkowa. Dania poprawnie, Anglia nędznie. Gospodarze od czasu do czasu stwarzali sytuacje podbramkowe, ale nie zamienili żadnej z nich w gola. Kasper Schmeichel wynudził się totalnie.

Jeszcze jedna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne reprezentacji Anglii. Inteligentnie ustawiony Conor Coady nie pozwolił Duńczykom na oddanie strzału. Interweniował on z dużym wyczuciem.

Pozostało kilka minut rywalizacji w pierwszej połowie. Christian Eriksen oraz Robert Skov zastanawiali się nad rozegraniem rzutu wolnego. Po wrzutce pomocnika Interu Mediolan sędzia nie pozwolił nawet na lądowanie piłki, tylko odgwizdał faul Kaspera Dolberga na Trencie Alexandrze-Arnoldzie.

Dania jest konkretniejsza i po prostu groźniejsza. Christian Eriksen uruchomił podaniem w uliczkę Kaspera Dolberga. Napastnik gospodarzy był blisko bramki Wyspiarzy i jego mocny strzał poskromił Jordan Pickford. Najlepsza sytuacja podbramkowa!

Kolejne podania w pole karne reprezentacji Danii. Tym razem płaskie w wykonaniu Trenta Alexandra-Arnolda oraz Raheema Sterlinga. Nieco nerwowo, ale gospodarze poradzili sobie we własnej szesnastce.

Podopieczni Kaspera Hjulmanda ponownie poradzili sobie z przerwaniem rozegrania reprezentacji Anglii. Interwencja wewnątrz pola karnego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kierana Trippiera.

Dobre rozegranie reprezentantów Danii i Martin Braithwaite miał możliwość oddania uderzenia z dystansu. Niezła, ale tylko niezła próba, ponieważ mocno kopnięta piłka przeturlała się po niewłaściwej dla gospodarzy stronie słupka.

Dwa kwadranse za zawodnikami i klasyczny mecz walki. Zdaniem Dariusza Wdowczyka dobre tempo, ale przydałby się jakikolwiek strzał celny. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Belgia prowadzi 2:1 z Islandią.

Ponownie Harry Kane, ale pieczołowicie pilnowany przez reprezentantów Danii. Przed polem karnym wpadł na przeciwników i nie podsumował swojego indywidualnego ataku strzałem.

Dalekie wyekspediowanie piłki z pola karnego reprezentacji Danii. Poszybowała ona w kierunku Harry'ego Kane'a. Blisko bramkostrzelnego zawodnika była cała grupka przeciwników, którzy nie pozwolili na opanowanie dalekiego zagrania.

Obrazki z Kopenhagi. Na razie spotkanie bez groźnych strzałów celnych.

Piłkarze w czerwonych koszulkach wywalczyli korner. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki Anglicy nie pozwolili żadnemu z przeciwników na oddanie strzału.

Pierwsze groźne uderzenie i oddała je Dania. Świetne podanie pozwoliło ominąć całą drugą linię reprezentacji Anglii. Jego adresatem był Kasper Dolberg, który huknął z kilkunastu metrów nieznacznie ponad bramką Jordana Pickforda.

Sytuacja wróciła do normy z początku spotkania i Anglicy wymienili podania blisko koła środkowego. Przedarcie się w pobliże bramki Kaspera Schmeichela nie jest prostym zadaniem. Kompani z pola zawodnika Leicester City są skoncentrowani.

Rozpoczęły się cztery konfrontacje w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Dania odważniej niż w początkowych minutach meczu i wywalczyła dla siebie rzut wolny kilka metrów od pola karnego Anglii. Uderzenie ze stałego fragmentu gry Roberta Skova było bardzo niecelne i Jordan Pickford nie musiał interweniować.

Korner dla Anglii po zablokowanym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Trenta Alexandra-Arnolda. Odchodzące zagranie spod chorągiewki, ciekawy wariant, ale próba uderzenia Jadona Sancho została zablokowana kilkanaście metrów od bramki Kaspera Schmeichela.

Gareth Southgate mobilizuje swoich podopiecznych do kolejnych prób zagrożenia reprezentacji Danii. Ostatnie rozegranie Anglii zostało przerwane przez aktywnego poza własnym polem karnym Kaspera Schmeichela.

Duńczycy ustawieni na własnej połowie boiska i zajmują się rozbijaniem premierowych ataków przeciwnika. W centrum boiska przewinienie Christiana Norgaarda na Raheemie Sterlingu i ze stojącej piłki wznowili grę Anglicy.

Jedno rozegranie reprezentacji Anglii zapowiadało się interesująco, ale zostało skasowane przez sędziego asystenta, który zasygnalizował spalonego. Podopieczni Garetha Southgate'a przystąpili do następnej wymiany podań.

Drużyny wyszły na boisko w klasycznych strojach. Dania w czerwonych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Z kolei Anglia w biało-granatowych kompletach.

Początek konfrontacji w Kopenhadze. Dania gra o pierwsze punkty w drugiej edycji Ligi Narodów, a Anglia postara się o kontynuację po zwycięstwie odniesionym na Islandii.

Czy Anglia wygra mecz z Danią?

W oczekiwaniu na widowisko.

Kadra Anglików na mecz w Kopenhadze.

Ustawienie reprezentacji Danii.

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)

Ostatnie przygotowania reprezentantów Anglii.

Anglia ma trzy punkty w tabeli dzięki zwycięstwu 1:0 z Islandią. W Reykjaviku długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W doliczonym czasie Raheem Sterling oddał uderzenie do siatki z rzutu karnego. To nie był koniec wrażeń. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Birkir Bjarnason zmarnował jedenastkę po przeciwnej stronie boiska.

Reprezentacja Danii postara się o lepszy wynik niż w meczu z Belgią.

Duńczycy wystąpią po raz drugi na swoim terenie. W meczu z Belgami ponieśli porażkę 0:2. Uderzenia do bramki Kaspera Schmeichela oddali Jason Denayer oraz Dries Mertens.

Reprezentacje Danii i Anglii zmierzą się w swoim drugim meczu w Lidze Narodów. Do konfrontacji w ramach najwyższej dywizji dojdzie na Parken Stadium w Kopenhadze.