23' Caglar Soyuncu
Chelsea FC
63' Ross Barkley
0:1

Koniec. Chelsea kolejnym półfinalistą rozgrywek o Puchar Anglii. Wcześniej awans wywalczyły zespołu Manchesteru United i Arsenalu.

Strzelał sprzed pola karnego Ndidi, ale słabo i niecelnie.

Atak pozycyjny Lisów, a czasu do końca meczu już niewiele.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Kontra Chelsea 4 na 2, ale świetnie w bramce Schmeichel, który odbił pilkę po strzale Barkley'a!

Jeszcze ataki "na chaos" gospodarzy, Chelsea dość chaotycznie, ale rozbija ataki rywala.

Po dośrodkowaniu Caballero minął się z piłką, Caglar Soyuncu uderzał niemal do pustej bramki, ale został przyblokowany!

Na strzał zdecydował się Ross Barkley, daleko od bramki gospodarzy.

Przewagę uzyskali gospodarze. Uderzył Ben Chilwell, ale słabo i wprost w bramkarza.

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

Niewiele dzieje się na boisku, gospodarze nie potrafią zagrozić Chelsea.

Chelsea. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Ruben Loftus-Cheek.

Już gramy. Przed nami ostatnie dwadzieścia minut meczu. A może jednak zagrają dłużej?

Sędzia zaprosił piłkarzy do linii bocznej. Panowie: PIJEMY!

Kolejna składna akcja gości, z ok. 16 metrów uderzał Barkley, ale wprost w Schmeichela.

Gol! Strzelił Ross Barkley. Asystował mu Willian. Z prawej strony dość nisko dośrodkował Willian, nadbiegający Barkley uderzył z pierwszej piłki z ok. siedmiu metrów do bramki. 0:1!

Cały czas więcej z gry mają goście, ale gospodarze po niemrawym kwadransie trochę się przebudzili.

Z lewej strony dośrodkował Ben Chilwell, piłka spadła na poprzeczkę.

Mogli odpowiedzieć gospodarze, ale po zagraniu Justina partner źle przyjął piłkę.

Abraham po podaniu Pulisicia do bramki, ale gola nie ma. Spalony!

Kolejna składna akcja Chelsea, Pulisić uderzał... klatką piersiową. Wcześniej na spalonym był jednak podający mu Abraham.

Dużo lepiej po przerwie prezentuje się Chelsea. Goście przyspieszyli i szukają premierowego trafienia.

Barkley otrzymał piłkę z prawej strony pola karnego, dośrodkowanie przeciął obrońca. Będzie rzut rożny.

Chelsea. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Ross Barkley.

Chelsea. Schodzi: Billy Gilmour. Wchodzi: Mateo Kovacić.

Chelsea. Schodzi: Reece James. Wchodzi: Cesar Azpilicueta.

Sędzia wznowił grę po przerwie.

Przerwa. Bez goli, wszystko co najlepsze zobaczymy w 2. połowie. Oby!

Doliczona została minuta.

Vardy urwał się obrońcom, uderzył z pola karnego, ale dwa metry obok słupka.

Zbliżamy się do przerwy. Sporo walki w środku pola, okazji bramkowych niewiele.

Optyczna przewaga Chelsea. Goście starają się rozbić mur defensywny gospodarzy. Opornie im to idzie.

Z boiska wieje nudą, piłkarze nie rzucają wszystkich sił do ataku. Oby po zmianie stron działo się więcej.

Przewagę uzyskała Chelsea, gospodarze cofnęłi się.

Szybkie wejście Leicester, akcję niecelnym uderzeniem zakończył Barnes.

W końcu Chelsea! Pięknie z ok. 15 metrów uderzył Pulisić, Schmeichel końcami palców na rzut rożny!

Niewiele dzieje się pod bramkami. Piłkarze liczą głównie na stałe fragmenty gry.

Pojedli, popili, pogadali. No, to gramy! Drugą... kwartę?

I już przerwa na picie. Szybko poszło. Szybciej niż u nas w kabinie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Caglar Soyuncu.

Chelsea cały czas nie zagroziła jeszcze gospodarzom. To Lisy lepiej prezentują się w początkowej fazie spotkania.

Groźne uderzenie Tielemansa, Wilfredo Caballero zdołał odbić piłkę.

W pole karne dośrodkował Dennis Praet, Vardy nie zdążył dojść do piłki.

Rzut wolny dla Chelsea. Do dogrania doszedł Pulisić, ale strzał głową bardzo słaby.

Do dośrodkowania z rzutu wolnego doszedł Ndidi, ale strzał głową był zbyt anemiczny, aby zaskoczyć bramkarza.

Reece James ostro zaatakował rywala. Obyło się bez kartki, a takowa być powinna.

Cały czas gospodarze utrzymują się przy piłce. Chelsea w pierwszych minutach stosuje wariant oszczędnościowy.

Dobrze w mecz weszli gospodarze. Chelsea powoli stara się uzyskiwać przewagę, ale ma z tym problemy.

Od początku w ataku gospodarze. Caballero od pierwszych minut musi być bardzo czujny. Bramkarz już dwukrotnie interweniował.

Gramy!

Mecz poprowadzi Mike Dean.

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Trzeci ćwierćfinał rozgrywek o Puchar Anglii. W niedzielę awans wywalczył Arsenal.