Chelsea FC
14' Mason Mount 21' Pedro Rodriguez 51' Willian 54' Olivier Giroud 82' Kurt Zouma
Everton
54' Andre Gomes 90+1' Mason Holgate
4:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Wysoka wygrana Chelsea 4:0 nad Evertonem.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mason Holgate.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Spokojne tempo meczu. Piłkarze czekają na końcowy gwizdek sędziego.

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Armando Broja.

Uderzał Cesar AzpilicuetaJordan Pickford dobrze w bramce Evertonu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kurt Zouma.

Kontra Chelsea, zagranie do Anjorina, ten jednak zwlekał ze strzałem i obrońca wybił mu piłkę.

Mogli trafić goście. Najpierw uderzał Richarlison, został zablokowany. Po chwili Kepa uprzedził Theo Walcotta.

Everton. Schodzi: Dominic Calvert-Lewin. Wchodzi: Anthony Gordon.

Kwadrans do końca. Niewiele dzieje się na boisku, wszyscy oszczędzają siły.

Z woleja uderzył Anjorin, piłka poszybowała daleko od celu.

Chelsea.. Schodzi: Willian. Wchodzi: Faustino Anjorin.

Szalony kibic wbiegł na murawę i się ucieszył. To prawdopodobnie jego ostatnia wizyta na obiekcie na wiele lat.

W Londynie raz słońce, raz deszcz. Przed momentem znowu się rozpadało.

Z pola karnego płasko uderzył Barkley, Pickford na posterunku.

Jedna z nielicznych prób gości. Akcja przerwana, piłka wyszła poza boisko.

Chelsea prowadzi czterema golami i szuka piątego trafienia.

Chelsea. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Reece James.

Everton. Schodzi: Tom Davies. Wchodzi: Moise Kean.

Nieobstawiony Pedro uderzal z ok. 12 metrów. Dobrze w bramce zachował się Jordan Pickford.

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes.

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Willian. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Willian dośrodkował, a Giroud z bliska wbił piłkę do siatki. 4:0!

Z pola karnego uderzał Pedro, piłka odbiła się od obrońcy i poszybowała ponad bramką.

Gol! Strzelił Willian. Asystował mu Ross Barkley. Barkley przed polem karnym do Williana, a ten precyzyjny, uderzeniem z ok. 20 metrów tuż przy słupku do bramki. 3:0!

Po zmianie stron gra toczy się w środku pola. Everton stara się zagrozić Chelsea, ale do bramki ma bardzo daleko.

Wracamy do gry!

Everton. Schodzi: Bernard. Wchodzi: Theo Walcott.

Przerwa. Chelsea szybko zdobyła dwa gole i kontroluje mecz.

Sędzia doliczył minutę.

Zagranie do Dominica Calvert-Lewina, ten jednak na spalonym.

Zbliżamy się do przerwy. Nic nie zmienia się w obrazie gry. Chelsea kontroluje przebieg spotkania.

Chelsea przy piłce, gospodarze szukają trzeciego trafienia. To nie jest dobry dzień graczy Evertonu.

Z ok. 16 metrów uderzał Giroud, Pickford pewnie obronił.

Rzut wolny dla Chelsea. Z dośrodkowaniem z lewej strony poradził sobie Jordan Pickford.

Chelsea kontoluje spotkanie, nie pozwala na zbyt wiele rywalom.

Chelsea pozwala gościom rozgrywać piłkę na własnej połowie, a po przejęciu piłki chce wyjść z szybką akcją.

Dominic Calvert-Lewin sam na sam z Kepą, ale napastnik skiksował i uderzył obok bramki!

Po dwóch ciosach Chelsea Everton nie zmienia sposobu gry. Goście konsekwentnie starają się długo rozgrywać swoje akcje.

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Asystował mu Ross Barkley. Barkley za plecy obrońców do Pedro, a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza. 2:0!

Kontra Chelsea, Willian wpadł z piłką w pole karne, górą Jordan Pickford!

Po stracie gola Everton na połowie Chelsea, ale goście nie potrafią zagrozić Chelsea.

Gol! Strzelił Mason Mount. Asystował mu Pedro Rodriguez. Pedro zagrał na piętnasty metr do Mounta, ten przyjął piłkę, obrócił się z nią i uderzył w kierunku bliższego słupka. 1:0!

Chelsea swoich szans na gola upatruje w szybkich akcjach. Everton spokojnie rozgrywa piłkę.

Składna akcja Chelsea, uderzał Mount, świetnie w bramce Jordan Pickford!

Od początku uwidoczniła się przewaga Chelsea. Jak na razie jednak bez okazji bramkowych.