Puchar Anglii: Chelsea wyeliminowała Leicester City i zagra w półfinale

Poznaliśmy trzeciego półfinalistę rozgrywek o Puchar Anglii. Piłkarze Leicester przegrali 0:1 z Chelsea i pożegnali się z marzeniami o zdobyciu prestiżowego trofeum.

Michał Piegza
Jonny Evans (z lewej) i Tammy Abraham (z prawej) Getty Images / Darren Walsh / Na zdjęciu: Jonny Evans (z lewej) i Tammy Abraham (z prawej)
W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy od początku zaatakowali. Kilka razy groźnie było pod bramką Wilfredo Caballero, jednak golkiper pewnie interweniował na przedpolu.

Zawodnicy Leicester długo nie potrafili sobie wykreować dogodnej okazji do objęcia prowadzenia. Dopiero w 20. minucie mocno uderzył Youri Tielemans, Caballero zdołał obronić.

Dość spokojnie grająca w premierowej odsłonie Chelsea mogła zdobyć gola w 30. minucie, kiedy z ok. 15 metrów uderzył Christian Pulisić, Kasper Schmeichel końcami palców wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę przed przerwą obrońcom gości urwał się Jamie Vardy, strzał z pola karnego był jednak niecelny.

Na 2. połowę Chelsea wyszła z trójką nowych graczy. Goście ruszyli do ataku. W 55. minucie do siatki trafił Tammy Abraham, gol nie został uznany. Strzelec był na spalonym. Osiem minut później nie było już wątpliwości. Z prawej strony dość nisko dośrodkował Willian, nadbiegający Ross Barkley uderzył z pierwszej piłki z ok. ośmiu metrów do bramki.

Po objęciu prowadzenia Chelsea kontrolowała przebieg gry. Miejscowi nie potrafili poważniej zagrozić Caballero. Bramkarz musiał być czujny w 79. minucie, kiedy złapał dość anemiczne uderzenie sprzed pola karnego Bena Chilwella. Pięć minut przed końcem po dośrodkowaniu golkiper minął się z piłką, Caglar Soyuncu uderzał niemal do pustej bramki, ale został przyblokowany przez Cesara Azpilicuetę. W 90. minucie goście mogli zamknąć mecz, po kontrze 4 na 2 strzał Barkley'a świetnie obronił bramkarz Lisów.

W doliczonym czasie spotkania nie doszło do zwrotów akcji jak we wcześniejszym spotkaniu Sheffieldu United z Arsenalem. Chelsea dołączyła do dwóch półfinalistów, wspomnianych Kanonierów i Manchesteru United.

Leicester City - Chelsea FC 0:1 (0:0)
0:1 -Ross Barkley 63'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Ben Chilwell,Caglar Soyuncu, Jonny Evans, James Justin - Wilfred Ndidi - Harvey Barnes (76' Demarai Gray), Youri Tielemans, Dennis Praet (57' Hamza Choudhury), Ayoze Perez (57' Marc Albrighton) - Jamie Vardy.

Chelsea: Wilfredo Caballero - Reece James (46' Cesar Azpilicueta), Antonio Ruediger, Kurt Zouma, Emerson Palmieri - Billy Gilmour (46' Mateo Kovacić), N'Golo Kante, Mason Mount (46' Ross Barkley) - Christian Pulisić (72' Ruben Loftus-Cheek), Tammy Abraham, Willian (78' Pedro Rodriguez).

Żółta kartka: Soyuncu (Leicester).

Sędzia: Mike Dean.

Awans do półfinału: Chelsea.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)