Inter Mediolan. Schodzi: Romelu Lukaku. Wchodzi: Sebastiano Esposito.

2
1
84'

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Stefan de Vrij.

Żenująca postawa Szachtara Donieck w półfinale europejskich pucharów, a przed Interem Mediolan czapki z głów. Romelu Lukaku dostał piłkę z głębi pola od Stefana de Vrija, wygrał pojedynek fizyczny z przeciwnikiem i pokonał w sytuacji sam na sam Andrija Piatowa. 5:0 w Duesseldorfie. To jest nokaut!

27
12
3
3
10
81'
80'

Romelu Lukaku nie zamierzał tak tego pozostawić i strzelił swojego gola.

6
3
1
78'

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Lautaro Martinez.

Trafienie Belga w 10. meczu Ligi Europy z rzędu. Romelu Lukaku śrubuje swój rekord, a Lautaro Martinez w swoim stylu odwdzięczył się asystą swojemu kompanowi z ataku Interu Mediolan. Romelu Lukaku ominął Andrija Piatowa płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów. Szachtar Donieck gubi piłkę w pobliżu własnego pola karnego, a Nerazzurri wymierzają za to cios za ciosem.

28
13
6
4
6
75'
2
2
2
4
7
74'

Gol! Strzelił Lautaro Martinez. Asystował mu Romelu Lukaku.

Nie ma gola Romelu Lukaku, ale jest asysta. Można powoli zamykać kram. Lautaro Martinez podwyższył prowadzenie Interu Mediolan, który rozegrał to spotkanie po prostu koncertowo. Tego oczekiwali fani calcio po starciu z zespołem z Ukrainy. Po przechwyceniu piłki błyskawiczny atak i Lautaro Martinez pokonał Andrija Piatowa technicznym uderzeniem w narożnik bramki zza pola karnego.

17
9
5
3
5
72'

Romelu Lukaku poczęstował Andrija Piatowa płaskim uderzeniem zza linii pola karnego. Reprezentantowi Belgii pozostał nieco ponad kwadrans na zdobycie swojego gola w 10 meczu Ligi Europy z rzędu.

4
2
1
2
2
70'

Chyba Szachtar Donieck zwątpił. Na pewno trafienie kontaktowe dodałoby wiary drużynie ze wschodu Ukrainy, ale na razie konfrontacja jest kontrolowana w 99 procentach prez Inter Mediolan. Ten 1 procent pozostawmy na nieprzewidywalność futbolu.

4
3
3
2
2
69'

2:0 wystarczy do awansu? Przypomnijmy, że Szachtar Donieck potrzebuje dwóch goli, a na razie oddał jedno uderzenie celne.

5
4
66'
66'

Ojcowie gola na jednym zdjęciu. Do tego Mario Mandzukić.

2
3
1
64'

Gol! Strzelił Danilo D'Ambrosio. Asystował mu Marcelo Brozović.

Inter Mediolan już stoi w drzwiach do finału Ligi Europy. Dwubramkowa przewaga pozwoliła odetchnąć Antonio Conte. Danilo D'Ambrosio stał twardo na nogach i w opowiednim momencie wyskoczył w polu karnym. Po wygraniu walki o pozycję główkował do sieci po dośrodkowaniu Marcelo Brozovicia z rzutu rożnego.

18
12
3
2
6
62'

No właśnie. Szachtar Donieck z pierwszym strzałem celnym i Samir Handanović musiał ratować prowadzenie Interu Mediolan. Junior Moraes wygrał walkę o pozycję w pobliżu bramki wicemistrza Włoch i główkował prosto w golkipera po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

2
3
1
2
3
61'

Taki fragment spotkania, w którym wszyscy nadal zdenerwowani, tylko z innego powodu. Kibice z Mediolanie widzą, że mecz jest pod kontrolą, ale wynik chybotliwy. Z kolei fani Szachtara Donieck widzą, że ofensywa ich ulubionego zespołu nie istnieje.

59'
1
2
1
1
2
58'

Żółtą kartkę otrzymał Taison za faul na Alessandro Bastonim.

Szachtar Donieck
1
1
56'

Inter gra sobie jak ze SPAL-em czy z Brescią Calcio. Ważne, żeby ekipa z Półwyspu Apenińskiego nie straciła koncentracji do ostatniego gwizdka. Jej przewaga nie jest przecież bezpieczna.

3
4
3
2
5
54'

Przewinienie Marcelo Brozovicia w centrum boiska. Wyraźna przewaga Interu Mediolan pod względem liczby fauli, ale jeszcze żaden z Nerazzurrich nie doprosił się o żółtą kartkę od Szymona Marciniaka.

1
1
1
1
2
52'

Romelu Lukaku czeał na podanie w polu karnym Szachtara Donieck, ale blisko Danilo D'Ambrosio znajdował się przeciwnik i jedynym łupem wahadłowego Interu Mediolan był wrzut z autu na połowie przeciwnika.

2
1
1
48'

Lautaro Martinez mógł zdobyć fenomenalnego gola. Przed polem karnym Szachrara Donieck wyłuskał futbolówkę i natychmiast zdecydował się na lobowanie Andrija Piatowa. Rewelacyjna robinsonada weterana uratowała mistrza Ukrainy.

3
1
2
47'

Nerazzurri zaczynają kopać piłkę po sobie we własnym polu karnym, więc zaczyna denerwować się Antonio Conte. Były szkoleniowiec Juventusu nie życzy sobie straty prowadzenia w kuriozalnych okolicznościach.

2
2
1
46'

Druga połowa w Duesseldorfie. Interowi Mediolan przydałoby się drugie trafienie, ale jeżeli nadal będzie równie konsekwentny w obronie, to awansuje i bez niego. Szachtar Donieck musi gonić przeciwnika.