FC Augsburg
29' Michael Gregoritsch 30' Rani Khedira 30' Jeffrey Gouweleeuw 40' Felix Uduokhai 54' Daniel Caligiuri
Borussia Dortmund
30' Erling Haland 38' Thomas Meunier 71' Axel Witsel 76' Emre Can
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec! Augsburg ma fotel lidera Bundesligi!

Finnbogason mógł zabić już ten mecz, ale zaprzepaścił kontrę.

BVB waliło dziś po prostu głową w mur, nic już raczej nie zrobi.

FC Augsburg. Schodzi: Andre Hahn. Wchodzi: Tobias Strobl.

FC Augsburg. Schodzi: Carlos Gruezo. Wchodzi: Marek Suchy.

Jeszcze cztery minuty doliczone.

Wychodzi Haaland, szansa i znowu świetnie Gikiewicz, wyprzedza Norwega i zabiera piłkę.

Uwaga, Hummels płasko i kapitalnie Gikiewicz go powstrzymuje!

Augsburg też za bardzo kombinuje w swoich kontratakach.

Dużo niedokładności w grze BVB pod polem karnym, zmiany nic nie dają.

Gruezo pięknie ograł dwóch rywali, cudowny drybling. Dzięki niemu Augsburg wciąż ma piłkę.

Marco Reus z wolnego prosto w mur.

Żółtą kartkę otrzymał Emre Can.

Dośrodkowanie na Haalanda, ale znowu piłka mija go o centymetry.

BVB stara się grać kombinacyjnie, ale nie wychodzi to gościom najlepiej.

Żółtą kartkę otrzymał Axel Witsel.

Groźna próba Gruezo z powietrza, prawie przelobował Burkiego. Piłka spadła na górną siatkę.

Kontra Augsburga zaprzepaszczona złym podaniem przez Jensena. Mimo to gospodarze chcą naciskać.

FC Augsburg. Schodzi: Rani Khedira. Wchodzi: Reece Oxford.

Szykuje się podwójna zmiana u gości.

FC Augsburg. Schodzi: Michael Gregoritsch. Wchodzi: Fredrik Jensen.

Wpada Reyna w pole karne, kręci się między rywalami, upada, ale sędzia nie wskazuje na wapno.

Gol! Strzelił Daniel Caligiuri. Asystował mu Florian Niederlechner. Świetna, prostopadła piłka, Caligiuri wygrywa pojedynek z Meunierem i nie daje szans bramkarzowi w sytuacji san na sam. Augsburg 2:0 Borussia!

Niederlechner w polu karnym, strzela i obok bramki. Popychał go Can, ale wszystko w granicach przepisów.

Uparcie grają goście wrzutkami. Teraz dobra, skacze Guerreiro, ale źle trafia w piłkę, ląduje w koszyczku ułożonym z rąk Gikiewicza.

Na razie Augsburg całym zespołem na swojej połowie, spokojnie rozgrywa BVB.

Wracamy do gry! Czy BVB strzeli w końcu gola?

Przerwa! BVB wali głową w mur, Augsburg na prowadzeniu!

Dobrze Gikiewicz powstrzymuje dośrodkowanie BVB, potem bomba z dystansu minęła jego bramkę. Bardzo dobra pierwsza połowa polskiego bramkarza!

Doliczono dwie minuty.

BVB nieco oszołomione wydaje się tą bramką, z trudem tworzy swoje akcje. Augsburg chce prowadzenie dowieźć co najmniej do przerwy.

Gol! Strzelił Felix Uduokhai. Asystował mu Daniel Caligiuri. Mocne dośrodkowanie Caligiurego z rzutu wolnego, popędził Udokhai na piłkę i uderzył równie mocno głową. Jeszcze obejrzał się za arbitrem, czy nie było ofsajdu, ale Haaland złamał linię. Gol zatem uznany, sensacyjne prowadzenie Augsburga!

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Meunier.

Szuka Reyna w polu karnym napastników, ale jest tam naprawdę gęsto, obrońcy Augsburga dobrze blokują.

Augsburg zaczyna grać nieco odważniej, wypychać rywala, zmuszać do błędów, ale dalej czuć, że BVB ma wyższą jakość.

Garść statystyk:Strzały: Augsburg 1-5 BVBPosiadanie piłki: 28-72 w proc.

Wysyp kartek po zbiorowym spięciu, jaki powstał krótko po faulu Gregoritscha.

Żółtą kartkę otrzymał Jeffrey Gouweleeuw.

Żółtą kartkę otrzymał Rani Khedira.

Żółtą kartkę otrzymał Erling Haland.

Żółtą kartkę otrzymał Michael Gregoritsch.

Świetna piłka do Bellinghama, sam na sam, jest lekki strzał,, ale pewnie łapie Gikiewicz.

Niezła gra Augsburga, szukają Niederlechnera, ale ten nie potrafi wyczuć dobrego momentu na strzał.

Niederlechner mija Burkiego i się o niego potyka. Wszyscy czekają na wskazanie na rzut karny, a tymczasem arbiter gwiżdże spalonego. Oczywiście słusznie.

Augsburg zyskał nieco przestrzeni do gry, ale wciąż ma problem z podejściem pod pole karne. BVB ma spory luz w grze.

Rzut wolny dla Dortmundu wywołał spore zamieszanie w polu karnym, Augsburg miał duże problemy z dobrym wybiciem piłki.

BVB 3/4 czasu gry było przy piłce. Tempo nieco zwolniło.

Na razie większość akcji BVB toczy sie prawą flanką. Rzut rożny za rzutem rożnym, wrzutka za wrzutką.

Dobra piłka do Niederlechnera, jest strzał i broni Burki, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Sancho fenomenalnie rozklepał z kolegami, ale odskoczyła mu piłka przy strzale, złapał ją Gikiewicz. Będzie miał dziś sporo pracy przed linią bramkową.

Augsburg zamknięty na własnej połowie, walczy o przetrwanie w pierwszych minutach. Przeogromny spokój u naprawdę młodych graczy BVB.

Naciska cały czas BVB, teraz Witsel z powietrza i świetnie interweniuje Gikiewicz!

Płaski strzał Bellinghama pewnie łapie Gikiewicz.

Na razie BVB kontroluje tempo gry, szuka wolnych przestrzeni, Augsburg stara się być bardzo blisko rywali.

Kto wygra mecz?

Ruszyli!

Co ważne - będą kibice na trybunach!

Obie ekipy wygrały swoje pierwsze mecze. Augsburg pokonał na wyjeździe Union 3:1, a BVB u siebie ograło Borussię Moenchengladbach 3:0.

Sędzią spotkania jest Martin Petersen.

Rafał Gikiewicz od pierwszej minuty w Augsburgu, Robert Gumny na ławce. Łukasz Piszczek z powodu kontuzji pleców poza składem BVB.

Dzień dobry Państwu, czas na mecz w Bundeslidze z polskimi akcentami! Augsburg podejmuje Borussię Dortmund!