Bundesliga: 19. kolejka
30 sty 2021 15:30
90'

Hoffenheim stara się zmniejszyć bramkową stratę. Bayern spokojnie czeka do końcowego gwizdka.

9
8
4
5
6
89'

Strzał Kaderabeka odbił się od Dabbura, przez co sędzia odgwizdał spalonego.

7
3
1
8
88'

Interwencja meczu Neuera! Z 13. metra Nordtveit dokręcił piłkę w kierunku długiego rogu, ale bramkarz końcami palców lewej ręki sparował piłkę na róg!

13
8
2
3
87'

Dośrodkowanie Rudego z boku wypiąstkował Neuer.

6
2
3
3
87'
ZMIANA
86'

Alaba wygrał pojedynek z Kramariciem. Piłkę przejął Belfodil i dorzucił do Dabbura. Sędzia nie zauważył, że napastnik przyjmował piłkę ręką i podyktował rzut rożny.

3
1
2
2
6
85'

Ciekawe rozegranie rzutu rożnego! Dośrodkowanie odchodzące od bramki na wysokości krótkiego słupka przedłużył jeden z piłkarzy gości, a w sytuacji sam na sam znalazł się Kaderabek. Jego strzał odbił Neuer.

7
2
2
2
4
84'

Strzał Poscha z dystansu zablokowany. Będzie rzut rożny dla gości.

1
1
2
1
3
83'

Choupo-Moting kolejny raz na spalonym. Akcja Bayernu przerwana.

1
1
8
83'

Niepewna interwencja Poscha, ale dośodkowaną piłkę przejął Baumann.

1
2
3
3
4
82'
ZMIANA

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Ihlas Bebou. Wchodzi: Munas Dabbur.

3
81'

Uwzględniając wyniki w innych meczach, na ten moment Hoffenheim osiada na 12. miejscu w tabeli. Bayern natomiast lideruje w stawce z dziesięciopunktową przewagą nad Lipskiem.

11
6
2
2
2
80'

Na spalonym Eric Choupo-Moting.

1
2
4
3
5
79'

Hoffenheim zamknięte na własnej połowie. Wejście na boisko Sane znacznie ożywiło grę gospodarzy.

18
6
7
3
8
76'

Sane do Costy, a jego strzał odbija Baumann. Za chwilę Costa do Sane, ale Niemca uprzedzili obrońcy.

5
4
8
4
4
75'

Po rzucie rożnym do piłki dopadł "Lewy". Polak spróbował dośrodkowania, ale piłka wylądowała w rękach Baumanna.

6
5
9
8
7
75'
ZMIANA
74'
ZMIANA

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Diadie Samassekou. Wchodzi: Florian Grillitsch.

Diadie Samassekou #18
2
1
3
2
1
74'
ZMIANA

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Christoph Baumgartner. Wchodzi: Ishak Belfodil.

Christoph Baumgartner #14
1
5
1
74'

Kimmich i Sane krótko rozegrali, skrzydłowy dokręcił w kierunku długiego rogu, ale dobrze odbił Baumann.

6
4
8
3
11
73'

Pavard faulowany na połowie gości. Będzie rzut wolny z ok. 30 metra.

7
2
5
2
8
72'

Sane świetnie się przywitał z boiskiem. Skrzydłowy cały czas stwarza zagrożenie pod bramką gości.

11
2
2
2
1
70'

A jednak nie ma gola! Sane przy przyjęciu piłki był na spalonym! Sędziemu podpowiedział decyzję VAR.

3
2
3
6
8
69'
ZMIANA
7
2
5
4
5
69'
ZMIANA
9
4
5
5
5
69'

Coman na przebój, wywalczył finalnie rzut rożny.

5
4
5
1
6
67'

Strzał Kramaricia zablokował Alaba. Hoffenheim walczy o zmniejszenie strat.

3
2
3
2
2
67'

Kramarić jednak nie uderzał, a miękko dośrodkował w pole karne. Kaderabeka uprzedził jednak obrońca.

2
1
3
2
66'

Rudy faulowany przed polem karnym, będzie groźna okazja dla gości.

1
2
6
5
3
65'

Hoffenheim znów szukał błyskawicznej odpowiedzi, ale Kramarić głową ponad bramką.

3
1
2
2
4
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Kingsley Coman.

803 minuty czekał Gnabry na bramkę w Bundeslidze, ale w końcu się przełamał. Skrzydłowy ściął do środka i otrzymał w tempo piłkę na dobieg od Comana. Gnabry'emu nie pozostało nic innego, jak wykończyć sytuację sam na sam.

64
36
9
11
17
63'

Kramarić na pole karne, ale dośrodkowaną piłkę wybił głową Alaba. Obrońca wyprzedził czyhającego na nią Rudego.

2
1
4
2
8
62'

Ładne zagranie Lewandowskiego piętką. Wkrótce zapewne obiegnie media społecznościowe.

12
8
3
5
11
61'

Na spalonym Pavel Kaderabek.

3
1
4
1
7
59'

Mogło być 4:1! Gnabry wyłożył w polu karnym piłkę Kimmichowi, ale jego strzał odbił obrońca.

4
3
8
4
5
58'
ZMIANA

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Kasim Nuhu. Wchodzi: Kevin Vogt.

Kasim Nuhu #15
1
2
1
7
57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

Bayern ruszył z kontratakiem. Wydawało się, że Coman niepotrzebnie spowolnił akcję wdając się w drybling z Nordtveitem, ale finalnie dorzucił piłkę na trzeci metr. Błąd duetu Baumann-Posch wykorzystał "Lewy", który po prostu wepchnął piłkę do opuszczonej bramki. 3:1!

Bayern Monachium
338
161
30
15
19
56'

Od kilku minut kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli goście. Hoffenheim szuka wyrównania, ale - jak na razie - nie zagroził realnie "Bawarczykom".

4
3
7
5
7
55'

John dorzucił piłkę za plecy Bebou. Chwilę później napastnik chciał zaliczyć drugą asystę, ale wyłożoną przez niego piłkę do Kramaricia przejęli obrońcy.

1
2
1
2
54'

Teraz dla odmiany problemy z wyprowadzeniem piłki mieli gospodarze. Finalnie Boateng i Roca wyekspediowali futbolówkę w kierunku środka boiska.

1
1
1
1
6
53'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marc Roca. Pomocnik źle przyjął piłkę i podciął uciekającego z nią przeciwnika.

1
2
3
2
52'

Dośrodkowanie Kimmicha wybili obrońcy.

3
4
52'

Coman wpadł w pole karne, a jego strzał odbił Baumann. Akcja zaczęła się od kolejnej straty na własnej połowie gości.

1
1
1
4
50'

Dobra okazja Lewandowskiego, ale piłkę spod nóg zabrał mu Sebastian Rudy. Napastnik finalnie faulował przeciwnika.

2
1
3
50'

Baumgartner wrócił już na boisko.

2
3
2
3
49'

Baumgartner tymczasowo opuścił plac gry. Neuer zaczął od piątego metra.

1
2
47'

Kolejny strzał Baumgartnera, którego w polu karnym odnalazł Rudy! Austriak przestrzelił i ucierpiał. Konieczna jest interwencja medyczna.

1
1
4
46'

Piłkarze Hoffenheim od razu ruszyli pod bramkę Neuera. Strzał Baumgartnera jednak obronił Niemiec.

2
2
1
1
2
46'

Początek drugiej połowy!

4
4
2
2
6
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andrej Kramarić. Asystował mu Ihlas Bebou.

Ależ szybka odpowiedź Hoffenheim! Ihlas Bebou dograł piłkę z boku boiska przed bramkę Neuera, a Andrej Kramarić pokazał swojemu koledze, jak powinno wykańczać się sytuacje sam na sam. Emocje w tym meczu się nie kończą!

43
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Asystował mu Robert Lewandowski.

"Lewy" otrzymał zagranie na dobieg, przełożył dwukrotnie piłkę, a kiedy wokół Polaka zaroiło się od obrońców, wyłożył piłkę Muellerowi. Niemiec uderzył z półwoleja spod kolana w kierunku lewego rogu, a Olivier Baumann nie miał szans.

111
66
8
7
13
42'

Marc Roca spróbował uderzyć z 16. metra, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

5
3
2
3
7
41'

Wysoki pressing gości nie przynosi efektów. "Bawarczycy" potrafią wyjść z piłką spod własnej "szesnastki".

4
5
2
3
8
40'

Kingsley Coman fauluje w ataku. Piłkarze gości znów mają problem z wyprowadzeniem piłki.

1
5
2
7
39'

Dośrodkowanie Gnabry'ego wpadło wprost do "koszyczka" Baumanna.

2
4
3
5
38'

Na trybunach siedzi selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

4
2
4
5
1
37'

Nordtveit odbił piłkę sprzed nóg Lewandowskiego, a strzał sprzed "szesnastki" Kimmicha Baumann sparował do boku.

1
4
4
5
36'

Gacinović stracił piłkę na wysokości własnego pola karnego, ale dośrodkowanie Comana wybili obrońcy.

1
1
4
3
5
35'

Piłkarze Hoffenheim znów mają problem z wyprowadzeniem piłki spod własnej bramki. Takie błędy wkrótce skończą się źle dla gości.

8
1
3
2
4
33'

Szybka odpowiedź Hoffenheim, ale Boateng znów dobrze zagrał głową. Tym razem we własnym polu karnym.

8
3
3
2
3
32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jerome Boateng. Asystował mu Joshua Kimmich.

Piąty rzut rożny tym razem przyniósł efekt. Boateng wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową trafił w samo okienko.

69
30
10
4
9
31'

Lewandowski miał dobrą szansę, ale źle przyjmował piłkę. Kasim Adams wybił ją za linię końcową.

2
2
7
8
18
30'

Serge Gnabry wystawił piłkę Comanowi, ten jeszcze nawinął obrońcę, ale jego strzał odbił Baumann. Dobry mecz bramkarza gości.

1
8
1
3
29'

Ładnie pograli piłką na jeden kontakt gospodarze, ale Alaba przy ostatnim zagraniu podał pod nogi obrońcy.

1
5
1
8
28'

Rożny gospodarze rozegrali krótko. Rudy znów wybił piłkę za linię końcową. Drugie zagranie Kimmicha wypiąstkował Baumann.

1
4
6
27'

Sebastian Rudy wyprzedził Alphonso Daviesa. Będzie rzut rożny dla Bayernu.

7
5
2
2
2
26'

Ihlas Bebou z 3. metrów nie trafił w bramkę głową! Powinno być 1:0 dla gości.

4
6
6
3
7
24'

Alaba założył "siatkę" jednemu z przeciwników.

7
2
6
2
3
22'

Ucierpiał Benjamin Pavard, którego uderzyła w czułe miejsce piłka. Obrońca już wrócił do gry.

3
4
5
4
6
21'

Bayern w natarciu, ale tym razem nie może przedrzeć się przez zasieki obronne gości.

2
5
3
2
20'

Piłkarze Hoffenheim próbują długich zagrań za plecy obrońców, które na pełnej prędkości ma przejąć ktoś z duetu Kramarić-Bebou. Kolejne takie zagranie przejął Alaba.

5
2
2
2
3
19'

Festiwal błędów piłkarzy Hoffenheim, którzy nie potrafili wybić piłki spod własnego pola karnego. Na szczęście dla nich bez konsekwencji.

3
5
6
7
6
18'

Mueller na dobieg zagrał do Lewandowskiego, ale Polaka uprzedził bramkarz. Przewaga Bayernu jednak widoczna.

8
1
8
4
6
17'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wylądowało w rękach Oliviera Baumanna.

2
2
3
2
4
15'

Thomas Mueller podciął piłkę nad bezradnym Baumannem, ale trafił w poprzeczkę. Bramkarz uprzedził Lewandowskiego przed dobitką, która zakończyłaby się golem.

8
5
5
4
10
14'

Gacinović otrzymał dobre podanie od Rudego, ale zamiast strzelać, spróbował przedryblować Alabę. Obrońca wyłuskał piłkę i rozpoczął akcję Bayernu.

5
2
3
2
3
12'

Pierwsza akcja Roberta Lewandowskiego. "Lewy" wbiegł z piłką w "szesnastkę", ale jego dośrodkowanie zatrzymał Nordtveit.

9
7
4
5
14
11'

Ihlas Bebou wpadł w pole karne z piłką, ale jego zagranie nie znalazło Kramaricia.

2
3
2
1
10'

Bayern wyraźnie zaskoczony tempem narzuconym przez Hoffenheim. Gospodarze nie mogą się przebić pod pole karne "Wieśniaków".

7
7
7
3
7
9'

Sebastian Rudy z rzutu wolnego w pole karne Bayernu, piłkę ostatecznie przejęli obrońcy po zamieszaniu.

7
6
2
3
4
8'

Strzał z dystansu Christopha Baumgartnera obok słupka.

4
4
3
2
6
7'

Świetna interwencja Manuela Neuera. Ihlas Bebou przejął podanie i wyszedł oko w oko z Niemcem, ale ten kapitalnie odbił strzał nogą!

13
5
2
4
4
5'

Serge Gnabry dośrodkował w pole karne, ale piłkarze "Bawarczyków" faulowali w ataku.

2
1
7
3
3'

Na boisku dziś nie ma ani Leona Goretzki, ani Javi Martineza. Pomocnicy są zakażeni koronawirusem.

2
1
5
4
9
2'

Faul w ataku piłkarzy Hoffenheim. Od swojej połowy zaczyna Bayern.

4
1
3
2
3
1'

Pierwsza interwencja Oliviera Baumanna, który pierwszy doszedł do zbyt mocno zagranej piłki z głębi pola.

1
2
5
czas Start meczu
14:48

Sędzią tego spotkania będzie Benjamin Cortus. 39-latek w tym sezonie poprowadził sześć spotkań na poziomie 1.Bundesligi. Pokazał w nich 32 żółte kartki i jedną czerwoną (za dwa "żółtka"). Podyktował również cztery rzuty karne.

1
3
2
1
14:48

Bayern zdecydowanie przewodzi w tabeli Bundesligi. Obrońcy tytułu mają obecnie 42 punkty - 7 więcej od drugiego Lipska. Z kolei Hoffenheim marzy o podłączeniu się do stawki drużyn walczących o możliwość pokazania się w Europie. Obecnie "Wieśniacy" zajmują 11. pozycję. Mają 22 oczka na swoim koncie.

2
1
3
14:48

Historia bezpośrednich starć w Bundeslidze zdecydowanie przemawia za Bayernem. Od 2009 roku - czyli roku, w którym Hoffenheim debiutował w najwyższej lidze - oba zespoły zagrały przeciwko sobie 25 razy. 16 zwycięstw odnieśli piłkarze FCB, pięć spotkań zakończyło się remisem, a tylko cztery razy wygrywali "Wieśniacy". Bilans bramkowy tych meczów to 58-25 dla Bayernu.