Bayern Monachium
32' Jerome Boateng 43' Thomas Mueller 53' Marc Roca 57' Robert Lewandowski 63' Serge Gnabry
TSG 1899 Hoffenheim
44' Andrej Kramarić
4:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Sędzia znów nie doliczył dodatkowych minut. Bayern wygrał 4:1. Wygrał zasłużenie, chociaż wydaje się, że wynik nie do końca oddaje przebieg tego meczu. W szatni nasłucha się od kolegów Ihlas Bebou, bo gdyby w pierwszej połowie wykorzystał swoje sytuacje, to ten mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. Pochwalić trzeba obu bramkarzy, którzy zanotowali kilka bardzo dobrych interwencji, a Neuer nawet jedną spektakularną.

Hoffenheim stara się zmniejszyć bramkową stratę. Bayern spokojnie czeka do końcowego gwizdka.

Strzał Kaderabeka odbił się od Dabbura, przez co sędzia odgwizdał spalonego.

Interwencja meczu Neuera! Z 13. metra Nordtveit dokręcił piłkę w kierunku długiego rogu, ale bramkarz końcami palców lewej ręki sparował piłkę na róg!

Dośrodkowanie Rudego z boku wypiąstkował Neuer.

Alaba wygrał pojedynek z Kramariciem. Piłkę przejął Belfodil i dorzucił do Dabbura. Sędzia nie zauważył, że napastnik przyjmował piłkę ręką i podyktował rzut rożny.

Ciekawe rozegranie rzutu rożnego! Dośrodkowanie odchodzące od bramki na wysokości krótkiego słupka przedłużył jeden z piłkarzy gości, a w sytuacji sam na sam znalazł się Kaderabek. Jego strzał odbił Neuer.

Strzał Poscha z dystansu zablokowany. Będzie rzut rożny dla gości.

Choupo-Moting kolejny raz na spalonym. Akcja Bayernu przerwana.

Niepewna interwencja Poscha, ale dośodkowaną piłkę przejął Baumann.

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Ihlas Bebou. Wchodzi: Munas Dabbur.

Uwzględniając wyniki w innych meczach, na ten moment Hoffenheim osiada na 12. miejscu w tabeli. Bayern natomiast lideruje w stawce z dziesięciopunktową przewagą nad Lipskiem.

Na spalonym Eric Choupo-Moting.

Hoffenheim zamknięte na własnej połowie. Wejście na boisko Sane znacznie ożywiło grę gospodarzy.

Sane do Costy, a jego strzał odbija Baumann. Za chwilę Costa do Sane, ale Niemca uprzedzili obrońcy.

Po rzucie rożnym do piłki dopadł "Lewy". Polak spróbował dośrodkowania, ale piłka wylądowała w rękach Baumanna.

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Diadie Samassekou. Wchodzi: Florian Grillitsch.

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Christoph Baumgartner. Wchodzi: Ishak Belfodil.

Kimmich i Sane krótko rozegrali, skrzydłowy dokręcił w kierunku długiego rogu, ale dobrze odbił Baumann.

Pavard faulowany na połowie gości. Będzie rzut wolny z ok. 30 metra.

Sane świetnie się przywitał z boiskiem. Skrzydłowy cały czas stwarza zagrożenie pod bramką gości.

A jednak nie ma gola! Sane przy przyjęciu piłki był na spalonym! Sędziemu podpowiedział decyzję VAR.

Coman na przebój, wywalczył finalnie rzut rożny.

Strzał Kramaricia zablokował Alaba. Hoffenheim walczy o zmniejszenie strat.

Kramarić jednak nie uderzał, a miękko dośrodkował w pole karne. Kaderabeka uprzedził jednak obrońca.

Rudy faulowany przed polem karnym, będzie groźna okazja dla gości.

Hoffenheim znów szukał błyskawicznej odpowiedzi, ale Kramarić głową ponad bramką.

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Kingsley Coman.

803 minuty czekał Gnabry na bramkę w Bundeslidze, ale w końcu się przełamał. Skrzydłowy ściął do środka i otrzymał w tempo piłkę na dobieg od Comana. Gnabry'emu nie pozostało nic innego, jak wykończyć sytuację sam na sam.

Kramarić na pole karne, ale dośrodkowaną piłkę wybił głową Alaba. Obrońca wyprzedził czyhającego na nią Rudego.

Ładne zagranie Lewandowskiego piętką. Wkrótce zapewne obiegnie media społecznościowe.

Na spalonym Pavel Kaderabek.

Mogło być 4:1! Gnabry wyłożył w polu karnym piłkę Kimmichowi, ale jego strzał odbił obrońca.

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Kasim Nuhu. Wchodzi: Kevin Vogt.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

Bayern ruszył z kontratakiem. Wydawało się, że Coman niepotrzebnie spowolnił akcję wdając się w drybling z Nordtveitem, ale finalnie dorzucił piłkę na trzeci metr. Błąd duetu Baumann-Posch wykorzystał "Lewy", który po prostu wepchnął piłkę do opuszczonej bramki. 3:1!

Od kilku minut kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli goście. Hoffenheim szuka wyrównania, ale - jak na razie - nie zagroził realnie "Bawarczykom".

John dorzucił piłkę za plecy Bebou. Chwilę później napastnik chciał zaliczyć drugą asystę, ale wyłożoną przez niego piłkę do Kramaricia przejęli obrońcy.

Teraz dla odmiany problemy z wyprowadzeniem piłki mieli gospodarze. Finalnie Boateng i Roca wyekspediowali futbolówkę w kierunku środka boiska.

Żółtą kartkę otrzymał Marc Roca. Pomocnik źle przyjął piłkę i podciął uciekającego z nią przeciwnika.

Dośrodkowanie Kimmicha wybili obrońcy.

Coman wpadł w pole karne, a jego strzał odbił Baumann. Akcja zaczęła się od kolejnej straty na własnej połowie gości.

Dobra okazja Lewandowskiego, ale piłkę spod nóg zabrał mu Sebastian Rudy. Napastnik finalnie faulował przeciwnika.

Baumgartner wrócił już na boisko.

Baumgartner tymczasowo opuścił plac gry. Neuer zaczął od piątego metra.

Kolejny strzał Baumgartnera, którego w polu karnym odnalazł Rudy! Austriak przestrzelił i ucierpiał. Konieczna jest interwencja medyczna.

Piłkarze Hoffenheim od razu ruszyli pod bramkę Neuera. Strzał Baumgartnera jednak obronił Niemiec.

Początek drugiej połowy!

Sędzia nie dolicza ani minuty i kończy pierwszą połowę. Ihlas Bebou powinien schodzić do szatni z przynajmniej jednym trafieniem na koncie. Honor gości jednak uratował Kramarić, a jego gol z końcówki 1. połowie zapowiada spore emocje przed drugą!

Gol! Strzelił Andrej Kramarić. Asystował mu Ihlas Bebou.

Ależ szybka odpowiedź Hoffenheim! Ihlas Bebou dograł piłkę z boku boiska przed bramkę Neuera, a Andrej Kramarić pokazał swojemu koledze, jak powinno wykańczać się sytuacje sam na sam. Emocje w tym meczu się nie kończą!

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Asystował mu Robert Lewandowski.

"Lewy" otrzymał zagranie na dobieg, przełożył dwukrotnie piłkę, a kiedy wokół Polaka zaroiło się od obrońców, wyłożył piłkę Muellerowi. Niemiec uderzył z półwoleja spod kolana w kierunku lewego rogu, a Olivier Baumann nie miał szans.

Marc Roca spróbował uderzyć z 16. metra, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

Wysoki pressing gości nie przynosi efektów. "Bawarczycy" potrafią wyjść z piłką spod własnej "szesnastki".

Kingsley Coman fauluje w ataku. Piłkarze gości znów mają problem z wyprowadzeniem piłki.

Dośrodkowanie Gnabry'ego wpadło wprost do "koszyczka" Baumanna.

Na trybunach siedzi selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

Nordtveit odbił piłkę sprzed nóg Lewandowskiego, a strzał sprzed "szesnastki" Kimmicha Baumann sparował do boku.

Gacinović stracił piłkę na wysokości własnego pola karnego, ale dośrodkowanie Comana wybili obrońcy.

Piłkarze Hoffenheim znów mają problem z wyprowadzeniem piłki spod własnej bramki. Takie błędy wkrótce skończą się źle dla gości.

Szybka odpowiedź Hoffenheim, ale Boateng znów dobrze zagrał głową. Tym razem we własnym polu karnym.

Gol! Strzelił Jerome Boateng. Asystował mu Joshua Kimmich.

Piąty rzut rożny tym razem przyniósł efekt. Boateng wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową trafił w samo okienko.

Lewandowski miał dobrą szansę, ale źle przyjmował piłkę. Kasim Adams wybił ją za linię końcową.

Serge Gnabry wystawił piłkę Comanowi, ten jeszcze nawinął obrońcę, ale jego strzał odbił Baumann. Dobry mecz bramkarza gości.

Ładnie pograli piłką na jeden kontakt gospodarze, ale Alaba przy ostatnim zagraniu podał pod nogi obrońcy.

Rożny gospodarze rozegrali krótko. Rudy znów wybił piłkę za linię końcową. Drugie zagranie Kimmicha wypiąstkował Baumann.

Sebastian Rudy wyprzedził Alphonso Daviesa. Będzie rzut rożny dla Bayernu.

Ihlas Bebou z 3. metrów nie trafił w bramkę głową! Powinno być 1:0 dla gości.

Alaba założył "siatkę" jednemu z przeciwników.

Ucierpiał Benjamin Pavard, którego uderzyła w czułe miejsce piłka. Obrońca już wrócił do gry.

Bayern w natarciu, ale tym razem nie może przedrzeć się przez zasieki obronne gości.

Piłkarze Hoffenheim próbują długich zagrań za plecy obrońców, które na pełnej prędkości ma przejąć ktoś z duetu Kramarić-Bebou. Kolejne takie zagranie przejął Alaba.

Festiwal błędów piłkarzy Hoffenheim, którzy nie potrafili wybić piłki spod własnego pola karnego. Na szczęście dla nich bez konsekwencji.

Mueller na dobieg zagrał do Lewandowskiego, ale Polaka uprzedził bramkarz. Przewaga Bayernu jednak widoczna.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wylądowało w rękach Oliviera Baumanna.

Thomas Mueller podciął piłkę nad bezradnym Baumannem, ale trafił w poprzeczkę. Bramkarz uprzedził Lewandowskiego przed dobitką, która zakończyłaby się golem.

Gacinović otrzymał dobre podanie od Rudego, ale zamiast strzelać, spróbował przedryblować Alabę. Obrońca wyłuskał piłkę i rozpoczął akcję Bayernu.

Pierwsza akcja Roberta Lewandowskiego. "Lewy" wbiegł z piłką w "szesnastkę", ale jego dośrodkowanie zatrzymał Nordtveit.

Ihlas Bebou wpadł w pole karne z piłką, ale jego zagranie nie znalazło Kramaricia.

Bayern wyraźnie zaskoczony tempem narzuconym przez Hoffenheim. Gospodarze nie mogą się przebić pod pole karne "Wieśniaków".

Sebastian Rudy z rzutu wolnego w pole karne Bayernu, piłkę ostatecznie przejęli obrońcy po zamieszaniu.

Strzał z dystansu Christopha Baumgartnera obok słupka.

Świetna interwencja Manuela Neuera. Ihlas Bebou przejął podanie i wyszedł oko w oko z Niemcem, ale ten kapitalnie odbił strzał nogą!

Serge Gnabry dośrodkował w pole karne, ale piłkarze "Bawarczyków" faulowali w ataku.

Na boisku dziś nie ma ani Leona Goretzki, ani Javi Martineza. Pomocnicy są zakażeni koronawirusem.

Faul w ataku piłkarzy Hoffenheim. Od swojej połowy zaczyna Bayern.

Pierwsza interwencja Oliviera Baumanna, który pierwszy doszedł do zbyt mocno zagranej piłki z głębi pola.

Pierwszy gwizdek, zaczynamy!

Sędzią tego spotkania będzie Benjamin Cortus. 39-latek w tym sezonie poprowadził sześć spotkań na poziomie 1.Bundesligi. Pokazał w nich 32 żółte kartki i jedną czerwoną (za dwa "żółtka"). Podyktował również cztery rzuty karne.

Bayern zdecydowanie przewodzi w tabeli Bundesligi. Obrońcy tytułu mają obecnie 42 punkty - 7 więcej od drugiego Lipska. Z kolei Hoffenheim marzy o podłączeniu się do stawki drużyn walczących o możliwość pokazania się w Europie. Obecnie "Wieśniacy" zajmują 11. pozycję. Mają 22 oczka na swoim koncie.

Historia bezpośrednich starć w Bundeslidze zdecydowanie przemawia za Bayernem. Od 2009 roku - czyli roku, w którym Hoffenheim debiutował w najwyższej lidze - oba zespoły zagrały przeciwko sobie 25 razy. 16 zwycięstw odnieśli piłkarze FCB, pięć spotkań zakończyło się remisem, a tylko cztery razy wygrywali "Wieśniacy". Bilans bramkowy tych meczów to 58-25 dla Bayernu.

Jesienią piłkarze TSG 1899 Hoffenheim w 2. kolejce sensacyjnie pokonali "Bawarczyków" 4:1. Ta przegrana zakończyła trwającą dziesięć miesięcy serię meczów Bayernu bez porażki i serię 23 zwycięstw z rzędu. Więcej o tamtym meczu przeczytasz TUTAJ.