Southampton FC
5' Oriol Romeu 32' Danny Ings 40' Che Adams 44' James Ward-Prowse 68' Jack Stephens 90' Danny Ings
Tottenham Hotspur
45+1' Tanguy Ndombele 45+2' Heung-Min Son 47' Heung-Min Son 64' Heung-Min Son 73' Heung-Min Son 82' Harry Kane
2:5
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Southampton długo prowadził, ale później wszystko się posypało. Tottenham wygrał 5:2. a cztery gole zdobył Heung-Min Son!

Sędzia doliczył 4 minuty.

Gol! Strzelił Danny Ings. Pewny strzał Ingsa, gospodarze częściowo ratują honor. 2:5!

Rzut karny dla Southamptonu!

Gospodarzom należał się rzut karny za zagranie ręką? Sędzia analizuje sytuację.

James Ward-Prowse z rzutu wolnego wprost w dobrze ustawionego Llorisa.

Gol! Strzelił Harry Kane. Zdemontowali obronę Świętych goście. W końcowej fazie strzał Lameli po ręce bramkarza uderzył w słupek. Piłkę do siatki dobił Kane. 1:5!

No właśnie!

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Shane Long.

Zwalniają tempo akcji piłkarze Tottenhamu. Gospodarze w defensywie prezentują się po przerwie tragicznie.

I znowu Son w polu karnym, tym razem wycofał do Lameli, który został przyblokowany.

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Asystował mu Harry Kane. Kolejna zabójcza kontra gości. Dogranie do Kane'a, ten do Sona, który z kilku metrów trafił czwartego gola. 1:4! Koncert Koreańczyka!

Heung-Min Son w dobrej sytuacji spudłował, wcześniej był jednak na spalonym.

Akcja Świętych zakończona niecelnym uderzeniem Telli.

Son ponownie zabrał się z piłką, ale w ostatnim momencie zatrzymał go obrońca.

Southampton FC. Schodzi: Stuart Armstrong. Wchodzi: Nathan Tella.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jack Stephens.

Po trzecim ciosie Tottenhamu gospodarze nie są w stanie się podnieść. Tutaj zwycięzca jest już raczej pewny.

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Asystował mu Harry Kane. Gospodarze na kolanach. Kane do Sona, Bednarek złamał linię spalonego. Koreańczyk znalazł się naprzeciwko bramkarza i płaskim uderzeniem trafił na 1:3!

Z ostrego kąta uderzył Adams, Lloris piłki nie dotknął, a ta o centymetry minęła słupek.

Dwa kwadranse mają gracze Świętych na doprowadzenie do remisu.

Utrzymuje się przewaga Świętych, ale wszystko trwa zbyt długo. Przed momentem niecelnie uderzał Armstrong.

Strzał z bliska Ingsa odbił Lloris. Wcześniej jednak był spalony.

Southampton przeważa, ale niewiele z tego wynika.

Próba odpowiedzi gospodarzy. Strzelał Ward-Prowse, górą Lloris.

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Asystował mu Harry Kane. Ależ początek 2. połowy w wykonaniu gości. Tottenham przejął piłkę w środku pola. Kane zagrał do Sona, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. 1:2!

Wracamy do gry!

Przerwa. Trzy gole nie zostały uznane, ale dwa już tak. Southampton prowadził 1:0, ale Tottenham chwilę przed końcem 1. połowy wyrównał.

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Asystował mu Harry Kane. Ndombele odzyskał piłkę w środku pola, zagrał do Kane'a, a ten natychmiast odegrał do Sona, który z dość ostrego kąta pokonał bramkarza. 1:1!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tanguy Ndombele.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał James Ward-Prowse.

Tottenham w końcu na dłużej na połowie miejscowych, ale cały czas bez zagrożenia.

Żółtą kartkę otrzymał Che Adams.

Ryan Bertrand dogrywał w pole karne, Lloris na raty złapał piłkę.

Southampton cały czas na połowie Tottenhamu. Goście nie potrafią przenieść ciężaru gry na połowę gospodarzy.

Zagranie do Kane'a, napastnik Tottenhamu jednak na spalonym.

Gol! Strzelił Danny Ings. Asystował mu Kyle Walker-Peters. W końcu mamy uznanego gola! Piękne, miękkie zagranie do Ingsa, ten uciekł obrońcy i z dość trudnej pozycji uderzył idealnie. Lloris nie miał szans. 1:0!

Wyrównane minuty. Piłkarze nie popełniają większych błędów.

Moura do Kane'a, ten z bliska do bramki. Jednak trzeci gol w meczu nie został uznany. Asystent był na wyraźnym spalonym. Cały czas bez goli.

Do piłki przed polem karnym doszedł Moussa Djenepo, płaski strzał odbił się od zewnętrznej części słupka!

Więcej z gry mają gospodarze, ale mają problemy z przedostaniem się z piłką w pole karne rywala.

Ależ zamieszanie niemal na przedpolu bramki gości. Moussa Djenepo wkręcił w ziemię obrońców, zagrał do Adamsa, ale ten został przyblokowany.

A teraz McCarthy kilka metrów przed polem karnym uprzedził rywala. Ciekawey mecz, ale do szczęścia brakuje goli, uznanych goli.

Lloris przed polem karnym starał się uprzedzić Ingsa, ale piłka trafiła snajpera w rękę i po chwili skierował ją do siatki. Gol nie został jednak uznany, przepisy zostały złamane. Cały czas bez goli.

Sonja Henie w sytuacji sam na sam w bramkarza, ale Koreańczyk był na spalonym.

Lloris! Po dośrodkowaniu i zgraniu piłki z dziesięciu metrów pod poprzeczkę huknął Adams, bramkarz końcami palców wybił futbolówkę na rzut rożny!

Dość nieśmiało akcje starał się skonstruować Southampton. Gospodarze na razie jednak bez zagrożenia pod bramką Kogutów.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Oriol Romeu.

A jednak wciąż 0:0! Sędzia po analizie VAR uznał, że Heung-Min Son był na spalonym.

Heung-Min Son zbyt mocno dośrodkował, ale piłkę zgrał głową Doherty, Kane uderzył do bramki z pięciu metrów.

Ostro w na początku meczu. Matt Doherty staranował rywala i został upomniany słownie przez arbitra.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi David Coote.

2. kolejka Premier League. W premierowej odsłonie Southampton i Tottenham przegrały swoje mecze. Gospodarze 0:1 z Crystal Palace, goście również 0:1, ale z Evertonem.