Żółtą kartkę otrzymał Ruben Dias za faul na Harrym Kanie.

1
2
87'

Eric Dier interweniował z dużym wyczuciem w pobliżu własnego pola karnego. Futbolówka została wyekspediowana jak najdalej potrafił i Manchester City musiał rozpocząć budowanie ataku pozycyjnego praktycznie od początku.

1
1
85'

Manchester City wymienia podania na połowie przeciwnika, a podopieczni Jose Mourinho ustawili dwie szczelne linie defensywne i nie pozwalają przyjezdnym na zagrożenie Hugo Llorisowi. Na dodatek otwierają się wolne przestrzenie, które będąca na prowadzeniu drużyna może wykorzystać do strzelenia gola.

2
1
1
1
81'

Tottenham Hotspur. Schodzi: Toby Alderweireld. Wchodzi: Joe Rodon.

wchodzi Wchodzi
Joe Rodon #14
schodzi Schodzi
1
1
80'

Jakby mniej animuszu po stronie Manchesteru City. Przeprowadził już sporo ataków w tym meczu, a wszystkie okazały się nieskuteczne. Pep Guardiola próbuje jeszcze zmobilizować swoich podopiecznych, ale potrzeba im jak najszybciej gola kontaktowego.

2
1
76'

Możliwość powiększenia przewagi Tottenhamu Hotspur uderzeniem z rzutu wolnego. Piłkę ustawił sobie Eric Dier, jednak swoim uderzeniem nie przymierzył w bramkę Edersona. W efekcie gospodarze zyskali wyłącznie odrobinę czasu, który przybliża ich do zwycięstwa na miarę lidera Premier League.

1
1
73'
70'

Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

1
3
68'

Na nic zdadzą się protesty w tej sytuacji. Mike Dean słusznie przerwał grę po zagraniu ręką. Manchester City spieszy się i takie pauzy nie służą mu, ale po dwóch straconych golach może mieć pretensje przede wszystkim do siebie.

2
2
2
65'

Gol! Strzelił Giovani Lo Celso. Asystował mu Harry Kane.

Rewelacyjna zmiana przeprowadzona przez Jose Mourinho. Menedżer Tottenhamu Hotspur pewnie w duchu triumfuje, ponieważ wprowadzony przez niego z ławki rezerwowych Giovanni Lo Celso opanował futbolówkę po podaniu Harry'ego Kane'a i zdołał oddać uderzenie w sytuacji sam na sam obok Edersona do siatki.

10
6
2
2
7
64'

Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

2
1
3
62'

Nie będzie jedenastki.

2
1
60'

Zablokowana próba przedostania się w pole karne Obywateli. Przyjezdni napędzani przez Pepa Guardiolę zorganizowali się ochoczo do kontrataku, żeby wykorzystać wolne przestrzenie na połowie Tottenhamu Hotspur. Ta sztuka nie udała się, ale może jeszcze być rzut karny za zagranie ręką Moussy Sissoko.

4
3
55'

Kevin De Bruyne przeprowadził rajd w pole karne przeciwnika. Nie znalazł tam miejsca do oddania uderzenia, a próba dośrodkowania została przyblokowana. Koncentracja defensora Tottenhamu Hotspur i Gabriel Jesus nie doczekał się dokładnego dogrania ze strony reprezentanta Belgii.

4
2
53'

Pojawiają się uderzenia na bramkę Hugo Llorisa. Reprezentant Francji ma co robić, ponieważ poskromił futbolówkę po próbach Kevina De Bruyne oraz Rodriego Hernandeza. Sunęła ona anemicznie po murawie i nie mogła zaskoczyć tak uznanego specjalistę jak golkiper Tottenhamu Hotspur.

6
1
1
4
50'

Spokojnie po przerwie. Manchester City ma piłkę generalnie w swoim posiadaniu, ale przedostanie się przez ciasno ustawionych w obronie podopiecznych Jose Mourinho nie jest takim banalnym zadaniem. Ponadto gospodarze momentami podchodzą wysokim pressingiem.

1
5
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania i to pewnie bezdyskusyjne, że goście poszukają w niej wyrównania. Tottenham Hotspur ma gola zaliczki i pytanie, czy będzie potrafił zarządzać rezultatem równie skutecznie jak w pierwszej części.