AS Roma
17' Lorenzo Pellegrini 45+1' Chris Smalling 65' Gianluca Mancini 76' Gonzalo Villar 76' Gonzalo Villar 86' Gianluca Mancini
Inter Mediolan
43' Romelu Lukaku 56' Milan Skriniar 63' Achraf Hakimi 67' Alessandro Bastoni 90+5' Ivan Perisić
2:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek na Stadio Olimpico. Obie drużyny nie potrafiły zarządzać swoim prowadzeniem. AS Roma zdobyła przewagę w pierwszej połowie, po przerwie Inter Mediolan odwrócił wynik, a ostatecznie konfrontacja zakończyła się remisem 2:2. Cieszy się z takiego rezultatu AC Milan.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Perisić za ostre przewinienie.

Doliczone pięć minut.

AS Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Borja Mayoral.

Gol! Strzelił Gianluca Mancini. Asystował mu Gonzalo Villar.

Pierwsze uderzenie Gianluci Manciniego zostało poskromione przez Samira Handanovicia. Po interwencji Słoweńca korner. Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, następnie dośrodkowanie Gonzalo Villara i tym razem Gianluca Mancini znalazł sposób na doprowadzenie do remisu 2:2.

W ostatnich minutach piłkarze głównie zbiegali i wbiegali na boisko. Trzema słowami, festiwal roszad personalnych. Po nim dośrodkowanie w pole karne Interu Mediolan, jednak nie podsumowane uderzeniem. Samir Handanović okazał się szybszy niż Chris Smalling.

AS Roma. Schodzi: Jordan Veretout. Wchodzi: Bryan Cristante.

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Villar za przewinienie na Arturo Vidalu.

Pozostał kwadrans podstawowego czasu gospodarzom, żeby odpowiedzieć na uderzenia Milana Skriniara oraz Achrafa Hakimiego. Niedawno była pierwsza szansa na wyrównanie. Henrich Mchiratjan oddał uderzenie z dogodnej pozycji poza lustro bramki Samira Handanovicia.

AS Roma. Schodzi: Leonardo Spinazzola. Wchodzi: Bruno Peres.

Inter już na prowadzeniu, a Achraf Hakimi cieszył się z gola z Lautaro Martinezem.

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Bastoni za przytrzymanie przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini za przewinienie na Lautaro Martinezie.

Gol! Strzelił Achraf Hakimi. Asystował mu Marcelo Brozović.

Perfekcyjne uderzenie i Inter Mediolan już prowadzi na Stadio Olimpico! 2:1 po strzale Achrafa Hakimiego. Dostał on futbolówkę blisko narożnika pola karnego, ułożył ją sobie na lewej stopie i skierował od poprzeczki do siatki. Pau Lopez bez szans na skuteczną interwencję, było co podziwiać.

AS Roma chciała zagrać z kontrataku w drugiej połowie, ale dała się zepchnąć zbyt głęboko. Po wyrównaniu podopieczni Paulo Fonseki starają się nawiązać do tego, co było dobre w ich grze w pierwszej połowie.

Milan Skriniar odebrał gospodarzom prowadzenie.

Gol! Strzelił Milan Skriniar. Asystował mu Marcelo Brozović.

To już nawałnica Nerazzurrich. Mnożyły się uderzenia na bramkę Romy, ale wynik nie zmieniał się. Aż do teraz! Milan Skriniar pokazał swoim napastnikom, jak pokonać Paua Lopeza. Reprezentant Słowacji nastawia celownik na Euro 2020 i doprowadził do remisu 1:1 strzałem głową po dośrodkowaniu Marcelo Brozovicia z rzutu rożnego. AS Roma musi zapomnieć o swoim prowadzeniu.

Instynktowna interwencja Paua Lopeza! To już druga w meczu. Tym razem ustawił się odpowiednio i dał się trafić strzałem z bliska Lautaro Martinezowi. Argentyńczyk próbował wyrównać po podaniu Romelu Lukaku. Południowiec nie dość, że zmarnował sytuację podbramkową, to jeszcze ucierpiał.

Po przyblokowanym uderzeniu Marcelo Brozovicia korner dla przyjezdnych z Lombardii. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki strzelił Arturo Vidal, ale nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Paua Lopeza.

Inter Mediolan w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika, ale też sporo nieporozumień. Romelu Lukaku zdążył w kilku minutach zdenerwować się na niedokładnego Arturo Vidala oraz ospałego Lautaro Martineza.

Trochę żwawiej Nerazzurri niż zaraz po pierwszym gwizdku w meczu. Romelu Lukaku główkował nieznacznie obok słupka w bramce Paua Lopeza po dośrodkowaniu Ashleya Younga. Poważne ostrzeżenie dla Giallorossich, którzy potrafili już obniżać loty po zmianie stron.

Rozpoczęła się druga połowa na Stadio Olimpico. AS Roma w lepszym samopoczuciu, ponieważ zdobyła przed przerwą zaliczkę. Inter Mediolan musiał pomyśleć nad lepszym planem pokonania Paua Lopeza.

Inter Mediolan posiadał piłkę przez 55 procent czasu w pierwszej połowie i oddał więcej - siedem strzałów. Lepiej nastawione celownika ma AS Roma. Wszystkie jej cztery uderzenia były w lustro bramki Samira Handanovicia, a jedno zakończyło się lądowaniem piłki w sieci.

Drużyna z Rzymu na prowadzeniu po nieco ponad 45 minutach.

Inter musi gonić przeciwnika.

Czy Inter Mediolan wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa zakończona i z zaliczką schodzą do szatni rzymianie. Uderzenie na 1:0 oddał Lorenzo Pellegrini z podania Henricha Mchitarjana. Inter Mediolan odpowiadał, ale nie potrafił ani otworzył rezultatu, ani później wyrównać. Dobrych szans na pokonanie Paua Lopeza nie wykorzystali Romelu Lukaku oraz Arturo Vidal, dlatego przyjezdni muszą popracować nad celownikami w szatni.

Romelu Lukaku dopadł do futbolówki po wrzutce Arturo Vidala, ale po wyprzedzeniu Chrisa Smallinga zabrakło mu czasu na odpowiednie przymierzenie. Pudło.

Żółtą kartkę otrzymał Chris Smalling, który zrewanżował się za również wycenione przez sędziego na kartonik przewinienie Romelu Lukaku.

Doliczone trzy minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Romelu Lukaku za przewinienie w centrum boiska na Chrisie Smallingu.

Romelu Lukaku uruchomiony płaskim wstrzeleniem z lewego wahadła przez Ashleya Younga. Reprezentant Belgii starał się jeszcze szybkim odegraniem wypracować sytuację podbramkową dla Arturo Vidala, ale wmieszali się w to podopieczni Paulo Fonseki.

Lautaro Martinez oszukał Gianlucę Manciniego po zgraniu Romelu Lukaku, ale w jego momencie był na spalonym. Dlatego późniejsze uderzenie Argentyńczyka do siatki nie miało już znaczenia.

Gonzalo Villar interweniował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Arturo Vidala. Chilijczyk starał się przekonać sędziego o zagraniu ręką, ale w dobie wideo weryfikacji trudno zrozumieć pomocnika Interu Mediolan.

Drugi kwadrans spotkania był atrakcyjny i wypełniony uderzeniami. Początek trzeciego wygląda jak pierwszy, czyli mniej interesująco. Była jedna szansa na wyrównanie, jednak Lautaro Martinez strzelił wyraźnie ponad poprzeczką po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Matteo Darmian ponownie poszkodowany w wykoniu starcia z przeciwnikiem i jego sytuacja wygląda już poważniej niż dwie minuty temu.

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Matteo Darmiana. Nie wygląda na to, żeby potrzebna była zmiana w zespole Antonio Conte.

Niebezpieczna odpowiedź Interu Mediolan na trafienie Lorenzo Pellegriniego. Arturo Vidal wymienił podania w dobrym tempie z Achrafem Hakimim, po czym oddał nieznacznie niecelne uderzenie z kilkunastu metrów. Pau Lopez rzucił się, ale mógłby nie zdążyć, gdyby reprezentant Chile lepiej przymierzył!

Osiem goli plus osiem asyst Henricha Mchitarjana. Może się z nim równać w topowych ligach w Europie wyłącznie Harry Kane.

Nie ma jednak czasu na zastanawianie się dla Nerazzurrich. Kolejne dwa celne uderzenia Romy. Tym razem interweniował podręcznikowo Samir Handanović i nie pozwolił gospodarzom na podwojenie przewagi.

Kontrola wydarzeń na boisku po otwarciu wyniku. AS Roma w posiadaniu piłki, a Inter Mediolan pewnie jeszcze zastanawia się, dlaczego poniósł straty wskutek praktycznie premierowego niebezpiecznego wypadu Giallorossich.

Lorenzo Pellegrini na 1:0 dla AS Romy. Gospodarze na prowadzeniu.

Gol! Strzelił Lorenzo Pellegrini. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Jordan Veretout poskromił rozpędzonego Nicolo Barellę i zainicjował błyskawiczny wypad AS Romy. Piłka trafiła do Henricha Mchitarjana, który jest najlepszym asystentem w rozgrywkach. Tym razem z jego odegrania skorzystał Lorenzo Pellegrini. Płaskie uderzenie z dystansu reprezentanta Włoch dało prowadzenie Giallorossim. Samir Handanović został w blokach, a uratowanie Interu Mediolan utrudnił mu drobny rykoszet.

Jeszcze korner dla Interu Mediolan i podniosła się temperatura w pobliżu bramki Giallorossich. Trzy uderzenia Romelu Lukaku w ciągu dwóch minut. Pierwsze z nich zostało poskromione przez Paua Lopeza, drugie było niedokładne, a trzecie zostało zablokowane przez defensora.

Marcelo Brozović popracował w okolicy koła środkowego i nie pozwolił na rozpędzenie się sposobiącemu się Henrichowi Mchitarjanowi. Piłka trafiła w posiadanie zawodników Interu Mediolan, których akcja zakończyła się strzałem z ostrego kąta Lautaro Martineza. Musiał poradzić sobie z nim Pau Lopez.

W odpowiedzi próba przeprowadzenia ataku oskrzydlającego przez Inter Mediolan. Futbolówka posłana na prawą flankę do Achrafa Hakimiego nie została dogoniona przez Marokańczyka zanim opuściła boisko.

Piłka skierowana na prawe skrzydło do Lorenzo Pellegriniego, który starał się uruchomić swoim dośrodkowaniem centralnie ustawionego Edina Dzeko. Oddanie strzału doświadczonemu napastnikowi uniemożliwił Samir Handanović, który popracował na przedpolu.

Turlanie piłki w różnych kierunkach bez przekonania. Drużyny podeszły do siebie początkowo z respektem i nie zamierzają odsłonić ani skrawka boiska przed przeciwnikami.

Z rozegrania AS Romy wynikło równie niewiele jak z wcześniejszego ataku pozycyjnego podopiecznych Antonio Conte. Gospodarze próbowali szybkiej wymiany podań na połowie przeciwnika, ale została ona poskromiona w bezpiecznej odległości od bramki Samira Handanovicia.

Gospodarze w bordowych strojach z pomarańczowymi elementami, natomiast Inter Mediolan w równie klasycznych czarno-niebieskich pasiakach, a także czarnych spodenkach oraz getrach. Piłka znalazła się już po obu stronach boiska, a w rozegraniu generalnie podopieczni Antonio Conte.

Początek konfrontacji trzeciej w tabeli AS Romy z wiceliderem Interem Mediolan o przewodnictwo w grupie pościgowej za AC Milanem. W Rzymie padało, więc piłka powinna żwawo sunąć po murawie na Stadio Olimpico.

AC Milan w sobotę wykonał swoje zadanie i wywarł presję na klubach w grupie pościgowej.

Antonio Conte przed meczem.

Zestawienie przygotowane przez Paulo Fonsecę.

Jedenastka wybrana przez Antonio Conte.

Sędzia: Marco Di Bello

Tak przygotowywali się do meczu podopieczni Antonio Conte.

Inter Mediolan nie wykorzystał w poprzedniej kolejce szansy na wyprzedzenie lidera i nie zrobi tego również w niedzielę. W środę przegrał niespodziewanie 1:2 z Sampdorią, a w 17. kolejce AC Milan zdobył już komplet punktów za zwycięstwo 2:0 z Torino FC.

Tak podopieczni Paulo Fonseki trenowali w krótkim okresie przygotowań do meczu.

Giallorossi wrócili z kompletem punktów z Kalabrii, a Inter przegrał poprzedni mecz z Sampdorią.

AS Roma rywalizowała w poprzednim meczu z FC Crotone i poradziła sobie z beniaminkiem. Już w pierwszej połowie strzeliła trzy gole, a ostatecznie zwyciężyła 3:1. Dwa uderzenia do bramki oddał Borja Mayoral, a jednego gola dołożył Henrich Mchitarjan.

Paulo Fonseca przed starciem z wiceliderem.

Konfrontacja trzeciej w tabeli AS Romy z wiceliderem Interem Mediolan jest najlepiej zapowiadającą się w 17. kolejce ligi włoskiej. Drużyny nie zamierzają tracić kontaktu z przewodzącym stawce AC Milanem.