SSC Napoli
36' Samir Handanović 38' Kalidou Koulibaly 80' Diego Demme 87' Matteo Politano 88' Dries Mertens 90+4' Kostas Manolas
Inter Mediolan
55' Christian Eriksen 62' Matteo Darmian 90+4' Achraf Hakimi
1:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek na Stadio Diego Armando Maradona. Podział punktów po remisie 1:1. Trzeba nazwać to rozstrzygnięcie sprawiedliwym. Po pierwszej połowie prowadzili podopieczni Gennaro Gattuso, ale nie zatroszczyli się o swoją zaliczkę. Inter Mediolan przeprowadził pościg i odrobił straty dzięki uderzeniu Christiana Eriksena.

Żółtą kartkę otrzymał Achraf Hakimi za niesportowe zachowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas za niesportowe zachowanie.

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Tiemoue Bakayoko.

SSC Napoli. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Elseid Hysaj.

Doliczone cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Dries Mertens za protestowanie.

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Eljif Elmas.

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za przewinienie taktyczne.

Dośrodkowanie Matteo Politano zostało zablokowane przez pieczołowicie rozstawionych podopiecznych Antonio Conte. Napoli pozostaje jednak na połowie przeciwnika i szuka możliwości odzyskania prowadzenia w ostatnich minutach meczu.

Nie będzie jedenastki za sytuację z udziałem Piotra Zielińskiego.

Sędzia zastanawia się, czy przyznać Azzurrim rzut karny.

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme za ostre przewinienie.

W ostatnim kwadransie podstawowego czasu ponownie interesująco. Futbolówka szybuje w kierunku obu bramek. Matteo Politano szukał rozstrzygnięcia dla Napoli, jednak huknął wyłącznie w słupek ku niezadowoleniu gospodarzy.

Christian Eriksen rozstrzelał się w tym meczu. Dotąd jedno uderzenie byłego pomocnika Tottenhamu Hotspur okazało się skuteczne. Ostatnie zostało powstrzymane na linii bramkowej przez czujnego Alexa Mereta.

Romelu Lukaku dostał futbolówkę na wolne pole. Jego płaskie dośrodkowanie trafiło do Alexisa Sancheza, jednak blisko Chilijczyka była grupka defensorów Napoli i nie pozwoliła ona na zatrudnienie uderzeniem Alexa Mereta.

SSC Napoli. Schodzi: Victor Osimhen. Wchodzi: Dries Mertens.

Podopieczni Gennaro Gattuso w posiadaniu futbolówki, ale przybliżenie się do bramki Samira Handanovicia jest dla nich skomplikowanym zadaniem. Inter Mediolan skoncentrowany na swoich obowiązkach.

Christian Eriksen - specjalista od goli z dystansu.

Christian Eriksen zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Reprezentant Danii miał ochotę na skompletowanie dubletu i zapracowanie na miano najważniejszego zawodnika meczu. Kopnięta przez niego zza pola karnego futbolówka przeleciała poza lustrem bramki Alexa Mereta. Tym razem fiasko!

Futbolówka przemknęła nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia. Był to efekt niebezpiecznego dośrodkowania z rzutu wolnego, którego nie udało się zamknąć żadnemu z podopiecznych Gennaro Gattuso.

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Darmian napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

Christian Eriksen doprowadził swoim strzałem do remisu.

Po wyrównaniu spokojniejszy fragment spotkania. Gospodarze zawiedzeni nieudanym początkiem drugiej połowy spotkania, a Inter Mediolan nie starał się za wszelką cenę gnać do przodu po drugiego gola.

Gol! Strzelił Christian Eriksen.

Wyrównanie w Neapolu. Gospodarze muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu, a pokazany okiem kamery Piotr Zieliński nie ukrywał rozczarowania. Po płaskim dośrodkowaniu gospodarze mieli problem z umiejętnym wybiciem futbolówki. Trafiła ona przed pole karne do Christiana Eriksena, który nie szukał skomplikowanego rozwiązania, a po prostu huknął prosto do sieci.

Napoli nie ogranicza się do odpierania akcji przeciwnika. Rozegranie podopiecznych Gennaro Gattuso wyglądało bardzo obiecująco, ale zakończyło się wyłącznie dośrodkowanie Matteo Politano na nogę Stefana de Vrija.

Piotr Zieliński wystartował do zgrania Victora Osimhena. Nigeryjczyk starał się przytomnie uruchomić reprezentanta Polski, jednak ten nie przebił się przed umiejętnie antycypującego przebieg wydarzeń defensora Interu Mediolan.

Po przerwie nie trzeba było długo czekać na poderwanie się do ataku Romelu Lukaku. Został zatrzymany w połowie drogi do bramki Alexa Mereta. To dlatego, że sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji na Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze z zaliczką, która jeszcze nie jest bezpieczna. Inter Mediolan musi po raz pierwszy od 10 stycznia gonić przeciwnika, więc staje przed wyzwaniem, którego dawno nie doświadczył.

Już czwarty gol samobójczy Samira Handanovicia w Interze.

Nerazzurri muszą popracować nad skutecznością.

Napoli na skromnym prowadzeniu.

Czy Inter Mediolan wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa ze wskazaniem na podopiecznych Gennaro Gattuso i to oni zeszli do szatni z prowadzeniem 1:0. Trafienie było kuriozalne. Po wstrzeleniu Lorenzo Insigne jak w cyrku zachowali się Samir Handanović oraz Stefan de Vrij i wrzucili sobie futbolówkę do własnej bramki. Nerazzurri również są niebezpieczni i po przerwie powinno być jeszcze ekscytująco.

Doliczona minuta.

Inter Mediolan oddał dwa uderzenia w obramowanie od początku spotkania. Tym razem słupek! Alex Meret ma dużo szczęścia po niebezpiecznych uderzeniach oddawanych przez Romelu Lukaku.

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za ostre przewinienie.

Gol samobójczy! Samir Handanović.

Cyrk niegodny topowej ligi w Europie. Napoli na prowadzeniu, a Inter Mediolan sam strzelił sobie gola. Po wstrzeleniu z ostrego kąta Lorenzo Insigne obowiązkiem Samira Handanovicia było wyjaśnienie sytuacji pewnym chwytem. Słoweniec nie potrafił tego zrobić, zderzył się ze Stefanem de Vrijem i po tej kolizji wrzucił sobie futbolówkę do własnej bramki. Piłkarskie jaja.

Piotr Zieliński wymienił podania przed polem karnym przeciwnika. Otworzyło się miejsce do oddania uderzenia, na co też zdecydował się reprezentant Polski. Zabrakło dokładności pomocnikowi Napoli i wystrzelił on futbolówkę ponad bramkę Samira Handanovicia.

Coraz lepsze jest to widowisko! Po wstrzeleniu Marcelo Brozovicia stopę dostawił do piłki Romelu Lukaku. Uderzenie reprezentanta Belgii zatrzymało się na poprzeczce. Sytuacja skomplikowana, nieco przypadkowa, ale kandydat na króla strzelców powinien pokusić się o jej przekucie w prowadzenie.

Fragment naporu podopiecznych Antonio Conte. Dwa dośrodkowania, uderzenia zablokowane, ale ciasno ustawieni w obronie podopieczni Gennaro Gattuso nie pozwolili żadnemu z przyjezdnych na wepchnięcie futbolówki do bramki Alexa Mereta.

Lautaro Martinez miał dotąd jedną szansę na pokonanie Alexa Mereta.

Również stały fragment gry, podsumowany uderzeniem, wykonany przez SSC Napoli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, posłanym przez Lorenzo Insigne, było strącenie nieznacznie ponad bramką. Samir Handanović musiał kontrolować do końca przebieg wydarzeń.

Rzut wolny dla Nerazzurrich na połowie Napoli. Christian Eriksen uruchomił wrzutką Stefana de Vrija, którego uderzenie głową pozostawiało dużo do życzenia. Na sposobiącego się do pokonania Alexa Mereta defensora naciskał przeciwnik i utrudnił zadanie.

Ekspresowa odpowiedź i przetestowani zostali Kalidou Koulibaly oraz Kostas Manolas. Duet środkowych obrońców Napoli poradził sobie z Lautaro Martinezem, który szukał sposobu na pokonanie Alexa Mereta po interesującym podaniu z głębi pola Achrafa Hakimiego.

Premierowe celne uderzenie i oddał je Fabian Ruiz. Hiszpan wypracował sobie miejsce przed polem karnym Interu Mediolan i poczęstował Samira Handanovicia. Słoweniec znajdował się w odpowiednim miejscu na linii bramkowej i nie pozwolił sobie na kapitulację na początku drugiego kwadransa.

Niebezpieczne podanie Milana Skriniara do Samira Handanovicia. Słoweniec w ostatnim momencie wpadł wślizgiem przed rozpędzonego Victora Osimhena i nie pozwolił Nigeryjczykowi na przechwycenie futbolówki kilka metrów od bramki Interu Mediolan.

Brakuje dokładności w początkowych atakach obu jedenastek. Raz rozgrywają gospodarze, po chwili goście, ale wszystko to w znacznej odległości od bramek strzeżonych przez Alexa Mereta oraz Samira Handanovicia.

Rozegranie podopiecznych Antonio Conte, ale piłka krążyła między nimi dość spokojnie. Ekipa z Neapolu miała dużo czasu na przygotowania się do odparcia tego ataku. Lider w konsekwencji jeszcze nie wykreował dogodnej szansy na zdobycie prowadzenia.

Napoli w nieznanych dotąd strojach z przeważającym zielonym kolorem. Inter Mediolan również odrobinę nietypowo, ponieważ w białych koszulkach i spodenkach z granatowymi oraz czarnymi elementami.

Rozpoczęła się konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze spróbują przerwać rewelacyjną serię zwycięstw podopiecznych Antonio Conte. Inter Mediolan ma kompletnie inny plan i zamierza wykonać kolejny krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Włoch.

Jedenastka wybrana przez Antonio Conte.

Piotr Zieliński w podstawowym składzie Napoli.

Sędzia: Daniele Doveri

Inter Mediolan i jego przygotowania do starcia w Neapolu.

Inter nie miał prostego zadania w meczu z Cagliari Calcio.

Inter Mediolan zmierza w ekspresowym tempie po mistrzostwo Włoch. Odniesiona w poprzedniej kolejce wygrana 1:0 z Cagliari Calcio była już 11. z rzędu. Podopieczni Antonio Conte są trudni do powstrzymania i postarają się w drugim sezonie z rzędu zdobyć komplet punktów na Stadio Diego Armando Maradona.

Przygotowania podopiecznych Gennaro Gattuso do meczu.

Azzurri wrócili z kompletem punktów z Genui.

Napoli zaprezentowało się korzystnie w poprzednim meczu. Podopieczni Gennaro Gattuso rozprawili się z wygodnym dla siebie przeciwnikiem UC Sampdorią. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 2:0, a przy golu Fabiana Ruiza asystował Piotr Zieliński.

Niedziela w lidze włoskiej zakończy się bardzo dobrze zapowiadającym się pojedynkiem SSC Napoli z Interem Mediolan. Gospodarze spróbują przybliżyć się do miejsc premiowanych awansem do Ligi Mistrzów, a Nerazzurri wykonać kolejny krok w kierunku wywalczenia scudetto.