Włoskie media oceniły występ Piotra Zielińskiego. Polak nie będzie zadowolony

SSC Napoli zremisowało na własnym terenie z Interem Mediolan (1:1) i pozostało w grze o czołową czwórkę. Niemal całe spotkanie spędził na boisku Piotr Zieliński. Włoscy dziennikarze byli wyjątkowo zgodni w ocenie jego gry.

Mateusz Kozanecki
Alessandro Bastoni i Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Alessandro Bastoni i Piotr Zieliński
Inter Mediolan w Neapolu stanął przed szansą przedłużenia zwycięskiej passy do 12. Nie wszystko szło jednak po myśli przyjezdnych - w 36. minucie bramkę samobójczą strzelił Samir Handanović. W drugiej połowie wyrównał Christian Eriksen i spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem.

Niemal cały mecz na boisku spędził Piotr Zieliński (rozegrał 88 minut). Nie wyróżniał się na tle klubowych kolegów, czego potwierdzeniem są noty, jakie otrzymał za swój występ od włoskich dziennikarzy.

"Popełniał drobne błędy i nie zawsze znajdował się w centrum gry" - skomentował portal calcionapoli24.it. Polaka oceniono na 5,5 (w skali 1-10).

"Uczestniczył w akcji, po której padła bramka na 1:0, ale to jedyny taki moment w grze. Często był jak duch" - dodali dziennikarze tuttomercatoweb.com, również przyznając mu notę 5,5.

Portal calciomercato.com stwierdził natomiast, że Zieliński był wyłączony, nie pokazywał swojej ogromnej jakości technicznej w tym spotkaniu, za co otrzymał ocenę 5,5.

W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele innych włoskich portali. Zarówno tuttonapoli.net, jak i sportface.it czy calcionews24.com przyznało Zielińskiemu 5,5.

Remis w meczu z liderem sprawił, że SSC Napoli zachowało szansę na awans do pierwszej czwórki. Aktualnie zespół Gennaro Gattuso traci do Juventusu zaledwie dwa "oczka".

Takiej bramki jeszcze nie widziałeś. Kuriozalny gol w PKO Ekstraklasie (wideo)
Nie wszyscy piłkarze w klubie Piątka są na kwarantannie. Jak to możliwe?

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)