2
2
1
86'

Juventus nie potrafi już poderwać się do ataku i futbolówka znajduje się daleko od bramki Gianluigiego Donnarummy.

5
2
2
82'

Gol! Strzelił Fikayo Tomori. Asystował mu Hakan Calhanoglu.

Jeszcze jedno trafienie i wiadomo, że komplet punktów pojedzie do Mediolanu. Fikayo Tomori wbiegł w pole karne Bianconerich przy okazji stałego fragmentu gry i wykorzystał dogranie Hakana Calhanoglu. 3:0 i to nokaut!

31
17
9
9
10
82'
82'
79'
78'

Gol! Strzelił Ante Rebić. Asystował mu Ismael Bennacer.

Rewelacyjne uderzenie zmiennika Zlatana Ibrahimovicia. Chorwat miał dużo miejsca przed polem karnym i potrafił z tego skrzętnie skorzystać. Zdjęta pajęczyna z okienka w bramce Wojciecha Szczęsnego. 2:0 dla Rossonerich i już wszystkie znaki na ziemi zapowiadają zwycięstwo przyjezdnych.

38
28
4
7
9
76'

Żółtą kartkę otrzymał Alexis Saelemaekers za przewinienie na Federico Chiesie.

3
3
1
2
6
75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu i niezmiennie bliżej odniesienia zwycięstwa podopieczni Stefano Piolego. Cristiano Ronaldo, Alvaro Morata, Federico Chiesa, Dejan Kulusevski. To lista zawodników, którzy nie mają kompletnie nic do zaproponowania.

1
73'

Kolejne płaskie dośrodkowania lądują w polu karnym Rossonerich. Solidnie bronią przyjezdni. W minucie po przerwie było uderzenie celne na bramkę Gianluigiego Donnarummy, ale później ponownie już ani jednego.

1
1
1
70'

AC Milan. Schodzi: Brahim Diaz. Wchodzi: Rade Krunić.

69'

Przerwa w grze spowodowana kolejnym urazem. Tym razem na boisku położył się Brahim Diaz i Gianluigi Donnarumma bezkompromisowo wykopał futbolówkę poza boisko.

1
1
66'
65'

Przerwa w grze spowodowana urazem Zlatana Ibrahimovicia. Szwed zmierza w kierunku ławki rezerwowych. Nie był to wielki występ najskuteczniejszego zawodnika Rossonerich.

1
2
2
63'

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny.

7
4
3
2
61'

Ismael Bennacer wyekspediował futbolówkę po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Skuteczna interwencja i nie pozwolił on na oddanie strzału ani Cristiano Ronaldo, ani Alvaro Moracie.

1
1
3
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Brahim Diaz za ostre przewinienie.

2
3
1
3
58'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Franck Kessie!

Nie ma gola z rzutu karnego! Wojciech Szczęsny zrehabilitował się za zachowanie przy golu Brahima Diaza. Reprezentant Polski poczekał na ruch Francka Kessiego i sparował piłkę do boku. Kiepskie uderzenie, ale nie ma co odbierać zasług Szczęsnemu.

30
15
4
2
7
56'

Protestowali piłkarze w czerwono-czarnych pasiakach. Uderzenie Brahima Diaza zostało zatrzymane ręką przez Giorgio Chielliniego.

2
1
2
1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Chiesa za atak wślizgiem w nogi Davida Calabrii.

1
1
1
1
52'

AC Milan utemperował przeciwnika i wymienił podania na jego połowie. Interweniowali Bianconeri, a nerwowe odegranie do Wojciecha Szczęsnego w lustro bramki nie poskutkowała żadnym nieszczęściem.

1
1
3
50'

Stara Dama odrobinę żwawsza w pięciu minutach od momentu powrotu z szatni na boisko. Bierze na siebie w tych okolicznościach odpowiedzialność Zlatan Ibrahiović i na moment przytrzymał futbolówkę w centrum pola.

1
2
1
46'

Po przerwie premierowe uderzenie celne Bianconerich i chyba nastąpiła ich pobudka. Gianluigi Donnarumma poradził sobie z kopnięciem Rodrigo Bentancura z kilkunastu metrów. Ostrzeżenie dla będących na prowadzeniu przyjezdnych.

2
1
2
2
3
46'

Druga połowa na Allianz Stadium. W przerwie do znudzenia były prezentowane powtórki gola Brahima Diaza, żeby rozwiać wątpliwości, czy nie doszło do nieprzepisowego zagrania ręką strzelca. Nie, nie doszło i Juventus musi gonić przeciwnika po wznowieniu spotkania.

1
komentarz

Juventus musi gonić przeciwnika z Mediolanu.

2
2
komentarz

Cristiano Ronaldo nie dotknął piłki w polu karnym Milanu. Duch.

1
45+1'

Gol! Strzelił Brahim Diaz.

AC Milan na prowadzeniu dzięki uderzeniu jego najlepszego zawodnika w pierwszej połowie! Do tego błąd Wojciecha Szczęsnego. Polak nie zachował się najlepiej na przedpolu, a jego piąstkowanie zakończyło się lądowaniem piłki pod nogami Brahima Diaza. Pomocnik Rossonerich poradził sobie z Juanem Cuadrado i wykonał kopnięcie za kołnierz golkipera Bianconerich. Klasyczna bramka do szatni.

36
34
10
8
11
45'

Doliczone dwie minuty.

2
2
42'

Jeszcze rozegranie zespołu prowadzonego przez Andreę Pirlo. Gospodarze niewiele zdziałali i nawet nie mogli wykonać wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

1
3
40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie i zawodnikom pozostała jeszcze dłuższa chwila na poprawienie wrażenia. W ostatnich minutach obrońcy Juventusu w rolach głównych. Giorgio Chiellini nie wykorzystał rewelacyjnej sytuacji podbramkowej po błędzie Gianluigiego Donnarummy, a Alex Sandro świetnie interweniował.

1
1
1
1
37'

Podopieczni Stefano Piolego na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Wreszcie przyspieszenie i zapachniało prowadzeniem przyjezdnych. Podanie do Theo Hernandeza, który wpadł pod bramkę Wojciecha Szczęsnego. Mocne wstrzelenie Francuza w kierunku Zlatana Ibrahimovicia zostało zatrzymane w świetny sposób przez Alexa Sandro.

1
1
1
1
33'

Poderwali się do kontrataku piłkarze z Mediolanu. Wybornie interweniował Giorgio Chiellini, który poradził sobie ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Doświadczony obrońca Juventusu popisał się wyczuciem nie po raz pierwszy w szlagierze.

2
1
1
30'

Kolejne dziwaczne zachowanie Gianluigiego Donnarummy. Za moment rację będą mieć kibice, którzy sugerowali jego usunięcie z podstawowego składu przed meczem z Juventusem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minął się z piłką i odsłonił bramkę. Nie potrafił wykorzystać tego ogromnego prezentu Giorgio Chiellini.

1
2
1
28'

Nie jest to konfrontacja wypełniona po brzegi sytuacjami podbramkowymi. To delikatnie napisane. Brakuje wykończenia atakom obu drużyn, przez co można mieć zastrzeżenia co do atrakcyjności spotkania.

26'

Faul Giorgio Chielliniego na Brahimie Diazie. Dużo problemów stwarza ten zawodnik gospodarzom. Inna sprawa, że po wykonaniu rzutu wolnego było większe zagrożenia dla szalejącego poza własnym polem karnym Gianluigiego Donnarummy niż dla Wojciecha Szczęsnego.

1
1
24'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Theo Hernandeza. Pozbierał się z boiska boczny obrońca Rossonerich, a po wznowieniu meczu Matthijs de Ligt poradził sobie i zahamował rajd Hakana Calhanoglu w pobliżu pola karnego Juventusu.

1
21'

AC Milan nieco odważniejszy w ostatnich minutach. Brahim Diaz strzelił po raz drugi w meczu i tym razem zrobił to celnie. Pomocnik Rossonerich nie zaskoczył ustawionego w odpowiednim miejscu Wojciecha Szczęsnego. Sumienna interwencja bramkarza Juventusu.

1
1
18'

Elegancka wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Stefano Piolego. Zakończyła się ona strzałem z nieprzygotowanej pozycji ponad poprzeczką w bramce Wojciecha Szczęsnego. Sytuacja po próbie Brahima Diaza była kontrolowana przez reprezentanta Polski.

2
1
17'

Ponad kwadrans spotkania i nie widać dominacji żadnego z zespołów. Juventus dłużej w posiadaniu piłki, a Rossoneri próbują bezskutecznie zagrozić Wojciechowi Szczęsnemu kontratakiem. Starał się strzelić gola Zlatan Ibrahimović, jednak trafił prosto w defensora.

2
1
14'

Pierwsze realne zagrożenie. Podanie w pole karne Milanu do Adriena Rabiota. Francuz miał trochę miejsca, jednak swoim płaskim strzałem trafił w ofiarnie interweniującego Fikayo Tomoriego.

1
1
13'

Dużo podań, ale wszystkie w bezpiecznej odległości od bramek Wojciecha Szczęsnego oraz Gianluigiego Donnarummy. Tylko raz podniosła się temperatura w pobliżu bramki reprezentanta Włoch, a w zasadzie sam wzniecił pożar nierozsądnym wyjściem na przedpole do wrzutki z rzutu wolnego.

1
10'

Giorgio Chiellini poradził sobie blisko własnego pola karnego z Hakanem Calhanoglu. Na dodatek sprowokował pomocnika Milanu do popełnienia przewinienia. W tej sytuacji Juventus od rzutu wolnego w pobliżu bramki Wojciecha Szczęsnego.

2
1
8'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła wykonane przez Juana Cuadrado zostało poskromione przez Fikayo Tomoriego zanim futbolówka doleciała do centralnie ustawionego Alvaro Moraty.

2
6'

Rozegranie Bianconerich na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Nie spieszyło się podopiecznym Andrei Pirlo i w efekcie narazili się na przechwyt agresywnie usposobionego w drugiej linii przyjezdnych Francka Kessiego.

2
1
4'

Ostre otwarcie spotkania ze strony obu mocarzy calcio. Gianluigi Donnarumma nie popisał się swoim wyjściem na przedpole po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i reprezentant Włoch miał szczęście, że za jego plecami nie było żadnego zawodnika Juventusu zdolnego do wymierzenia kary za nieporozumienie.

3
20:16

Rossoneri na terenie Juventusu.

20:16

Ostatnie przygotowania na Allianz Stadium.

20:16
20:16

AC Milan nie miał dużego problemu z zespołem ze strefy spadkowej.

1
20:16

AC Milan miał trochę spokojniejszą drogę po poprzedni komplet punktów. Co prawda Zlatan Ibrahimović marnował jedną za drugą sytuację podbramkową, ale było ich na tyle dużo, że podopieczni Stefano Piolego pokonali 2:0 Benevento Calcio.

1
1
20:16

Tak wyglądało poprzednie spotkanie Bianconerich.

20:16

Stara Dama odniosła szczęśliwe zwycięstwo w poprzednim spotkaniu z Udinese Calcio. Podopieczni Andrei Pirlo nie radzili sobie dobrze w regionie Frulli, ale mieli w składzie rozdrażnionego Cristiano Ronaldo. Dublet Portugalczyka pozwolił odwrócić rezultat na 2:1.

1
1
20:04

Propozycja na wieczór Stefano Piolego.

20:04

Wojciech Szczęsny od pierwszego gwizdka w Juventusie.

20:04

Sędzia: Paolo Valeri

20:04

Konfrontacja Juventusu FC z AC Milanem jest najważniejszym wydarzeniem powoli dobiegającej kolejki we włoskiej elicie. Oba kluby mają zamiar awansować do Ligi Mistrzów, a ewentualne wypadnięcie z czwórki na finiszu sezonu będzie olbrzymim rozczarowaniem. W niedzielę tylko jeden z nich może odpowiedzieć na zwycięstwo SSC Napoli w konfrontacji ze Spezią Calcio.