Juventus FC
13' Dejan Kulusevski 20' Rodrigo Bentancur 24' Cristiano Ronaldo 45+3' Juan Cuadrado 55' Rodrigo Bentancur 85' Giorgio Chiellini 88' Juan Cuadrado 90' Juan Cuadrado
Inter Mediolan
23' Matteo Darmian 35' Romelu Lukaku 74' Lautaro Martinez 77' Alessandro Bastoni 83' Giorgio Chiellini 88' Marcelo Brozović 90+2' Marcelo Brozović
3:2

Ostatni gwizdek w pasjonujących derbach Italii. Emocje do końcowych minut widowiska. Juventus pozostaje poważnym kandydatem do awansu do Ligi Mistrzów dzięki zwycięstwu 3:2 z Interem Mediolan. Konfrontacja została rozstrzygnięta przez Juana Cuadrado, który był skutecznym egzekutorem rzutu karnego za faul Ivana Perisicia na nim samym.

Czerwoną kartkę otrzymał Marcelo Brozović za ostre przewinienie na Juanie Cuadrado.

Doliczone trzy minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za przewinienie taktyczne.

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Brozović za niesportowe zachowanie.

Gol! Strzelił Juan Cuadrado.

Juventus ponownie na prowadzeniu w derbach Italii! Pod nieobecność Cristiano Ronaldo za wykonanie rzutu karnego zabrał się Juan Cuadrado, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Samira Handanovicia.

Rzut karny dla Juventusu za przewinienie Ivana Perisicia na Juanie Cuadrado.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini za niesportowe zachowanie.

Gol samobójczy! Giorgio Chiellini.

Po analizie powtórek sędzia zdecydował się na uznanie gola Interu Mediolan. Giorgio Chiellinie nie był faulowany w konfrontacji z Romelu Lukaku i wpakował futbolówkę do bramki Wojciecha Szczęsnego.

Szansa na doprowadzenie do remisu! Na drodze stanął Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu nie pozwolił na strzelenie gola Matiasowi Vecino po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Po chwili duże zamieszanie, ale nie ma uznanego gola z powodu faulu Romelu Lukaku na Giorgio Chiellinim.

10 minut do końca podstawowego czasu na Allianz Stadium. Dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało poskromione przez ustawionego w odpowiednim miejscu własnego pola karnego Matthijsa de Ligta.

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Bastoni za ostre przewinienie na Juanie Cuadrado.

Po płaskim dośrodkowaniu w pole karne Bianconerich była szansa na wpakowanie piłki do siatki. Lautaro Martinez nie wykorzystał błędu Westona McKenniego, a to głównie konsekwencja interwencji Matthijsa de Ligta.

Żółtą kartkę otrzymał Lautaro Martinez za faul na Matthijsie de Ligcie.

Kolejne minuty również bez sytuacji podbramkowych obu jedenastek. W przypadku Juventusu nie jest to specjalnie zaskakujące, ponieważ jest na prowadzeniu i musi sobie radzić w osłabieniu. Nieporadność Interu Mediolan jest większą niespodzianką.

Piłka w bramce Wojciecha Szczęsnego po strzale Lautaro Martineza, ale nie ma mowy o uznaniu gola z powodu przewinienia na Giorgio Chiellinim. Kolejna minuta na wyrównanie została zmarnowana przez Nerazzurrich.

Brakuje decyzji o oddaniu strzału zawodnikom Interu Mediolan. Ostatnia akcja przeprowadzona przez podopiecznych Antonio Conte została podsumowana płaskim dośrodkowaniem Ivana Perisicia. Poradzili sobie z nim podopieczni Andrei Pirlo.

Jedna z konfrontacji Matthijsa de Ligta z Lautaro Martinezem.

Wojciech Szczęsny nie przepuścił do bramki piłki kopniętej z rzutu wolnego przez Christiana Eriksena. Próba reprezentanta Danii była zbyt delikatna i zawodnik Juventusu musiał poradzić sobie między słupkami.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Rodrigo Bentancur.

Przyjezdni domagali się przyznania Rodrigo Bentancurowi drugiego żółtego kartonika za przewinienie na Romelu Lukaku. Jeszcze jedna decyzja podjęta z opóźnieniem, ale jest wykluczenie pomocnika Bianconerich.

Inter Mediolan musi przyspieszyć po powrocie z szatni na boisko. Dobrym prognostykiem dla Nerazzurrich jest uderzenie zza linii pola karnego Lautaro Martineza. Futbolówka kopnięta przez Argentyńczyka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Nieporozumienie Wojciecha Szczęsnego z Danilo poza polem karnym Juventusu. Nieuważni piłkarze Juventusu mieli szczęście, że Ivan Perisić nie miał możliwości oddania uderzenia do odsłoniętej bramki. W przeciwnym razie byłby spektakularny klops.

Pierwsza połowa przebiegała z delikatnym wskazaniem na Juventus, Inter nie potrafił oddać ani jednego strzału na bramkę Wojciecha Szczęsnego z ruchomej piłki. Zobaczymy, co do zaproponowania będą mieli jedni i drudzy po powrocie z szatni na boisko. Rozpoczęła się druga część.

Nerazzurri nie zaprezentowali się przekonująco w pierwszej połowie.

Bianconeri na prowadzeniu po pierwszej połowie.

Czy Inter Mediolan wyrówna po przerwie?

Cristiano Ronaldo otworzył wynik w 24. minucie. Lider klasyfikacji strzelców ligi powiększył swoją przewagę nad drugim Romelu Lukaku do siedmiu bramek. Belg jednak odpowiedział po zaledwie 11 minutach. Po jego skutecznym wykonaniu rzutu karnego było 1:1. W doliczonym czasie Juan Cuadrado huknął na 2:1 i tym samym zapewnił Bianconerim przewagę po pierwszej połowie.

Klasyczne trafienie do szatni w doliczonym czasie. Juventus zabierze na przerwę prowadzenie. Juan Cuadrado pokonał Samira Handanovicia uderzeniem z linii pola karnego. Interwencję doświadczonemu bramkarzowi utrudnił rykoszet od Christiana Eriksena.

Juan Cuadrado uruchomił podaniem z rzutu wolnego Federico Chiesę. Reprezentant Włoch wymanewrował Matteo Darmiana, ale swoim strzałem zza pola karnego ustrzelił ponownie ustawionego w znakomitym miejscu Milana Skriniara.

Była jedna interwencja Wojciecha Szczęsnego w ostatnich minutach. Zachował się on przytomnie, wykonał kilka kroków do przodu i poskromił próbującego strzelić gola po podaniu prostopadłym Achrafa Hakimiego.

Romelu Lukaku doprowadził swoim strzałem do remisu!

Gol! Strzelił Romelu Lukaku.

Tym razem pewne wykonanie jedenastki. Romelu Lukaku strzelił Juventusowi pierwszego gola w karierze. Po przewinieniu Matthijsa de Ligta na Lautaro Martinezie pozostało pokonać Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Belgii poradził sobie z golkiperem Juventusu i pokonał go uderzeniem po ziemi.

Rzut karny dla Nerazzurrich za przewinienie Matthijsa de Ligta na Lautaro Martinezie.

Przerwa w grze spowodowana poturbowaniem Lautaro Martineza na linii pola karnego Juventusu. Argentyńczyk przekonuje, że sędzia Gianpaolo Calvarese powinien zareagować i użyć gwizdka.

Inter Mediolan nie odpowiedział jeszcze niebezpiecznym atakiem na gola strzelonego przez Cristiano Ronaldo. Przez moment podopieczni Antonio Conte byli w szesnastce przeciwnika, ale dyrygowana przez Wojciecha Szczęsnego defensywa nie pozwoliła przetestować reprezentanta Polski strzałem.

Cristiano Ronaldo swoim strzałem dał prowadzenie Bianconerim.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Bianconeri na prowadzeniu w derbach Italii. Cristiano Ronaldo nie pokonał uderzeniem z rzutu karnego Samira Handanovicia. Po interwencji bramkarza Interu Mediolan była jeszcze możliwość wykonania dobitki. Z niej Portugalczyk już skorzystał i wpakował piłkę z bliska do siatki. Nie zdążyli przyjezdni z asekuracją.

Nie ma gola! Cristiano Ronaldo!

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Darmian za przewinienie na Giorgio Chiellinim w polu karnym. Jedenastka!

Po rzucie rożnym Giorgio Chiellini starał się przekonać sędziego do podyktowania rzutu karnego dla Juventusu. Gianpaolo Calvarese będzie oglądać sytuację na monitorze.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przewinienie na Lautaro Martinezie.

Była krótka przerwa w grze spowodowana upadkiem z dużej wysokości Romelu Lukaku. Reprezentant Belgii nie zamierza przedwcześnie schodzić z boiska. W sobotnie popołudnie mierzy się z przeciwnikiem, któremu w przeszłości nie strzelił ani jednego gola. Postara się to zmienić.

Żółtą kartkę otrzymał Dejan Kulusevski za ostre przewinienie na Achrafie Hakimim.

Interwencja blisko linii bramkowej Milana Skriniara. Doskonałe ustawienie reprezentanta Słowacji i nie pozwolił on na oddanie strzału do sieci Dejanowi Kulusevskiemu. Jeszcze korner dla Bianconerich, a po nim niedokładne uderzenie Federico Chiesy. Tylko ostrzeżenia dla podopiecznych Antonio Conte.

Po przewinieniu Alessandro Bastoniego na Juanie Cuadrado była możliwość zaszkodzenia Interowi Mediolan z rzutu wolnego. Wrzutka nie stanowiła wyzwania dla skoncentrowanego na przedpolu Samira Handanovicia. Pewnym chwytem były reprezentant Słowenii.

Inter Mediolan odpowiedział jednym wypadem, jednak został zatrzymany w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Tym samym początek spotkania ostrożny, może nawet nieco kunktatorski. Przede wszystkim mocarze calcio nie chcą popełnić błędu w swoich szeregach obronnych.

Kluby w klasycznych strojach. Juventus w biało-czarnych koszulkach, natomiast Inter Mediolan w czarno-granatowych. Na początku derbów Italii wymiana podań podopiecznych Andrei Pirlo, jednak ustawieni w odpowiednich miejscach własnego pola karnego przyjezdni nie pozwolili jeszcze na oddanie uderzenia na bramkę Samira Handanovicia.

Rozpoczęła się konfrontacja byłego z nowym mistrzem Włoch. W derbach Italii przyjezdni zamierzają pozbawić wielkiego przeciwnika szans na awans do Ligi Mistrzów, a Juventus chce osłodzić sobie końcówkę generalnie nieudanego sezonu.

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz w podstawowym składzie.

Sędzia: Gianpaolo Calvarese

Antonio Conte przed derbami Italii.

Inter Mediolan poradził sobie z dotąd niewygodnymi Giallorossimi.

63 zwycięstwa w 100 meczach Interu pod wodzą Antonio Conte.

Inter Mediolan zwyciężył w środku tygodnia 3:1 z AS Romą. Drużyna z Lombardii ma już zagwarantowane mistrzostwo Włoch od dwóch kolejek, co nie przeszkadza jej wygrywać kolejne spotkania. W sobotę postara się o przerwanie długiego pasma niepowodzeń na terenie Juventusu.

Juventus wrócił z kompletem punktów z Reggio Emilia.

W poprzednim spotkaniu Stara Dama odniosła zwycięstwo 3:1 z US Sassuolo. Przede wszystkim była skuteczniejsza od przeciwnika z regionu Emilia-Romania. W pierwszej połowie wypracowała sobie dwubramkową zaliczkę uderzeniami Adriena Rabiota oraz Cristiano Ronaldo, a wynik ustalił Paulo Dybala.

Cristiano Ronaldo strzelił już 100 goli dla Juventusu. Nikt nie potrzebował na to mniej niż trzech sezonów.

Dużym wydarzeniem przedostatniej kolejki ligi włoskiej jest konfrontacja Juventusu FC z Interem. Drużyna Andrei Pirlo nie może pozwolić sobie na stratę punktów, jeżeli zamierza rzutem na taśmę załapać się do Ligi Mistrzów. Prowadzona przez Antonio Conte ekipa z Mediolanu spróbuje pozbawić przeciwnika nadziei na zrealizowanie celu.