Udinese Calcio
10' Nahuel Molina 44' Tolgay Arslan 55' Roberto Pereyra 82' Rodrigo De Paul
Juventus FC
83' Cristiano Ronaldo 89' Cristiano Ronaldo
1:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek w Udine. Przez prawie całe spotkanie prowadzili gospodarze, a schodzą do szatni pokonani. Juventus, a konkretnie Cristiano Ronaldo odwrócił wynik w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu. Wygrana 2:1 wyraźnie zwiększa szansę podopiecznych Andrei Pirlo na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

Udinese Calcio. Schodzi: Bram Nuytinck. Wchodzi: Thomas Ouwejan.

Doliczone pięć minut.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Juventus odwrócił wynik w ostatnim fragmencie spotkania. Stara Dama może odnieść zwycięstwo w budujących okolicznościach. Cristiano Ronaldo wepchnął piłkę do bramki strzałem głową po dośrodkowaniu Adriena Rabiota. Beznadziejnie zachował się między słupkami Simone Scuffet.

Juventus FC. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Felix Correia.

Udinese Calcio. Schodzi: Kevin Bonifazi. Wchodzi: Samir.

Kompletnie niezasłużone wyrównanie, ale jest! Cristiano Ronaldo zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za absurdalne zachowanie Rodrigo De Paula. Płaskie uderzenie najskuteczniejszego zawodnika ligi prosto do siatki i Simone Scuffet niewiele zdziałał.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo De Paul.

Rzut karny dla Juventusu za zagranie ręką Rodrigo De Paula. Blokował on nieprzepisowo uderzenie z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo.

Dejan Kulusevski dostał podanie kilkanaście metrów od bramki strzeżonej przez Simona Scuffeta. Jeszcze raz znakomicie interweniowali gospodarze i reprezentant Szwecji jest kolejnym zawodnikiem na długiej liście tych, którym nie udało się zatrudnić dublera Juana Musso.

Bolą zęby od oglądania gry podopiecznych Andrei Pirlo. Oczywiście, wciąż jeszcze pozostało sporo czasu na odwrócenie rezultatu, jednak i tak nie będzie można zaliczać tego spotkania Juventusu do udanych.

Beznadziejne odegranie Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi zabrakło zdecydowania i kiedy już postanowił wykonać podanie w kierunku Alvaro Moraty, miał przy sobie umiejętnie blokującego defensora.

Dośrodkowanie w kierunku Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moraty zostało poskromione przez obronę Udinese Calcio. Niezmiennie w odpowiednich miejscach są porozstawiani gospodarze, a Juventus ma ogromny problem z przeprowadzeniem jakiegokolwiek interesującego i podnoszącego ciśnienie ataku.

Juventus FC. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Alvaro Morata.

Dwa zablokowane uderzenia oddane przez podopiecznych Andrei Pirlo. Jeden cios piłką dostał Jens Stryger Larsen, którego przeciwnik trafił w brzuch. Wszystko jest jednak z porządku i nie wygląda na to, żeby konieczne było wprowadzenie zmiennika za Duńczyka.

Zbyt płaskie dośrodkowania Tolgaya Arslana zostało wyekspediowane przez zawodnika Juventusu na korner. Stefano Okaka domagał się lepszego podania do wykorzystania w szesnastce Bianconerich z Turynu.

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Pereyra za przewinienie na Juanie Cuadrado.

Zabrakło odrobiny dokładności gospodarzom do podwojenia prowadzenia. Dobrze zachował się Stefano Okaka, po którego odegraniu Tolgay Arslan oddał płaskie uderzenie nieznacznie obok słupka w bramce sunącego po murawie Wojciecha Szczęsnego.

Rozegranie zawodników z Turynu na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Zabrakło dokładności oraz sposobu na rozmontowanie defensywy przeciwnika. Udinese Calcio przesuwa się zdyscyplinowane i rzadko daje swobodę Cristiano Ronaldo czy Paulo Dybali.

Rozpoczęła się druga połowa w Udine. Gospodarze mają czego bronić i zapewne nie zabraknie im energii do walki po przerwie. Juventus nie pokazał dotychczas wiele interesującego i ma co poprawiać po powrocie z szatni na boisko.

Czy Juventus FC wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa dla Udinese Calcio i pachnie niespodziewanym rezultatem. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Nahuel Molina po podaniu z rzutu wolnego rodaka Rodrigo De Paula. Juventus jeszcze nie odpowiedział niczym interesującym i ma o czym myśleć w towarzystwie Andrei Pirlo przed powrotem z szatni na boisko.

Żółtą kartkę otrzymał Tolgay Arslan za przewinienie taktyczne.

Jeszcze próby doprowadzenia do remisu w pierwszej połowie, jednak bezskuteczne. Rozsądnie w obronie Udinese Calcio i dopuściło ono tylko do jednego strzału celnego Juventusu. Paulo Dybala nie pokonał nim Simona Scuffeta.

Możliwość zagrożenia gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Zagranie w kierunku Cristiano Ronaldo zostało odrobinę niezdarnie wypiąstkowane przez Simona Scuffeta. W efekcie Juventus miał jeszcze dwie szanse na oddanie uderzenia do bramki. Pierwsze zostało zablokowane, a drugie niecelne.

Paulo Dybala przetestował możliwości Simona Scuffeta. Próba Argentyńczyka zza pola karnego była nieprzyjemna, ale nie zakończyła się lądowaniem piłki w bramce. Tym razem ułatwił bramkarzowi zadanie rykoszet od jednego z broniących podopiecznych Luki Gottego.

Ponownie rozmowa sędziego z Rodrigo De Paulem. Zawodnik, który asystował przy golu Nahuela Moliny, domagał się pokazania żółtego kartonika za ostre przewinienie na Stefano Okace. Niezmiennie bez indywidualnych napomnień w konfrontacji Bianconerich.

Rewelacyjna szansa na doprowadzenie do remisu strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do futbolówki dopadł "szczupakiem" Weston McKennie, ale nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Simona Scuffeta. Tak blisko gola dla Starej Damy jeszcze nie było.

Rodrigo De Paul również ma dużo do powiedzenia prowadzącemu spotkanie Danielowi Chiffiemu. Gospodarze starają się wybijać z uderzenia przeciwnika, a Juventus zabiera się mozolnie do odpowiedzi na gola Nahuela Moliny. Strzał Rodrigo Bentancura odbił się rykoszetem i nie poleciał w bramkę Simona Scuffeta.

Gospodarze na prowadzeniu dzięki strzałowi Nahuela Moliny. 1:0!

Tym razem przewinienie Brama Nuytincka na zbierającym się do przeprowadzenia ataku Paulo Dybali. Argentyńczyk ma dużo pretensji do przeciwnika, który nie przebiera w środkach, a także do sędziego, który nie panuje nad boiskowymi wydarzeniami.

Radzą sobie gospodarze z atakami Juventusu. Przed momentem gra została przerwana przez Daniela Chiffiego po przewinieniu Westona McKenniego na Nahuelu Molinie. Udinese Calcio dokona wznowienia od rzutu wolnego. Z kolei Amerykanin powinien uważać, ponieważ sumiennie pracuje na żółtą kartkę już w pierwszej połowie.

Doskonałe otwarcie spotkania w wykonaniu gospodarzy. Cristiano Ronaldo starał się mobilizować swoich kompanów z zespołu, jednak na razie nie widać specjalnego ożywienia w działaniach ofensywnych Juventusu.

Gol! Strzelił Nahuel Molina. Asystował mu Rodrigo De Paul.

Udinese Calcio na prowadzeniu po zaledwie 10 minutach. Nie popisali się podopieczni Andrei Pirlo w defensywie i wcześnie jest jasne, że nie będzie w tym meczu czystego konta Wojciecha Szczęsnego. Rodrigo De Paul wykonał podanie do Nahuela Moliny. Strzelec skorzystał z zagapienia Westona McKenniego i pokonał reprezentanta Polski z czystej pozycji.

Premierowa interwencja Wojciecha Szczęsnego. To Jens Stryger Larsen zatrudnił jako pierwszy golkipera Juventusu. Ten poradził sobie bez zarzutu. Futbolówka sunęła po murawie dokładnie w miejsce, które osłaniał reprezentant Polski.

Pierwszy gwizdek w Udine. Gospodarze w biało-czarnych strojach adekwatnych do przydomka Bianconeri, a Juventus w pomarańczowych koszulkach oraz spodenkach z czarnymi wstawkami. Premierowe ataki podopiecznych Andrei Pirlo w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Simone Scuffeta.

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz w podstawowym składzie Juventusu.

Sędzia: Daniele Chiffi

Drużyna z Turynu zremisowała 1:1 w poprzednim meczu na Stadio Artemio Franchi.

Treningi Cristiano Ronaldo i spółki do meczu z Udinese Calcio.

Stara Dama zremisowała 1:1 w poprzednim meczu z ACF Fiorentiną. Nie potrafiła po raz drugi w sezonie poradzić sobie z zespołem Bartłomieja Drągowskiego. Na trafienie Dusana Vlahovicia odpowiedział krótko po przerwie wyrównaniem Alvaro Morata.

Udinese Calcio spróbuje nawiązać do swojego sukcesu w meczu z Juventusem.

Rodrigo de Paul i spółka bawili się dobrze w Benewencie.

Udinese Calcio nie rozczarowało swoich kibiców w poprzednim meczu. Drużyna z regionu Friulli zwyciężyła 4:2 z Benevento Calcio. Okazała się kolejną, która potrafiła obnażyć błędy w defensywie popełniane przez Kamila Glika i spółkę. Urządziła sobie w efekcie małą kanonadę.

Nastroje w zespole w czasie przygotowań dopisywały.

W Udine dojdzie do konfrontacji drużyn o przydomku Bianconeri. Podopieczni Luki Gottego postarają się o sprawienie niespodzianki w rywalizacji z Juventusem. Stara Dama nie ma już możliwości zdobycia scudetto, a przed nią rywalizacja o awans do Ligi Mistrzów.