Ajax Amsterdam
90+3' Quincy Promes
Liverpool FC
35' Nicolas Tagliafico 38' James Milner 80' Trent Alexander-Arnold
0:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania. Liverpool FC wymęczył zwycięstwo po samobójczym golu.

Niepewne wyjście z bramki Adriana, który wypiąstkował pod nogi Ekkelenkamp. Ten uderzył na pustą bramkę, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Shaqiri dostał w polu karnym podanie od Minamino. Szybko stracił piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Quincy Promes.

Wijnaldum ruszył z akcją, ale wpadł na jednego z graczy Ajaxu i stracił piłkę.

Liverpool FC. Schodzi: James Milner. Wchodzi: Rhys Williams.

Druga połowa potrwa dłużej o 5 minut.

Jota podał w tempo do Wijnalduma. Onana wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem Liverpoolu, a następnie obronił uderzenie Minamino.

Tagliafico dograł w pole karne. Tam piłkę wybił Fabinho.

Kolejna kontra gości, ale gracze Liverpoolu nie oddali strzału.

Wysokie dośrodkowanie Tadicia. Adrian zgarnął piłkę.

Goście ruszyli z kontrą. Z kilku metrów strzelał Jota, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

Ajax Amsterdam. Schodzi: Perr Schuurs. Wchodzi: Lassina Traore.

Shaqiri dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Wybili ją gospodarze i ruszyli z kontrą, która zakończyła się szybką stratą.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Trent Alexander-Arnold.

Minamino zagrał wzdłuż pola karnego. Piłki nie strącił żaden z graczy Liverpool FC.

Dalekie wyjście z bramki Onany, ale bramkarz wybijając piłkę trafił w nogę rywala. Błąd bez konsekwencji.

Ajax Amsterdam. Schodzi: David Neres. Wchodzi: Zakaria Labyad.

Ajax Amsterdam. Schodzi: Davy Klaassen. Wchodzi: Jurgen Ekkelenkamp.

Wijnaldum po wrzutce z rzutu rożnego strzelił głową tuż nad poprzeczką.

Strzał Minamino, z którym poradził sobie Onana.

Przerwa w grze. Henderson musi zakleić białe skarpetki do czarnych getrów.

Klaassen prostopadle podał do wychodzącego na czystą pozycję Tadicia, który nie był w stanie opanować piłki.

Nieudana wrzutka w pole karne gości. Piłkarze Liverpool FC przejęli piłkę i ruszyli ze swoją akcją.

Po akcji gości próbował strzelać Jota, ale w porę interweniował obrońca.

Liverpool FC. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Takumi Minamino.

Liverpool FC. Schodzi: Roberto Firmino. Wchodzi: Diogo Jota.

Szybka akcja Ajaxu zakończona strzałem Promesa. Adrian odbił piłkę na rzut rożny.

Po wrzutce z kornera z bramki wybiegł Onana i starał się wypiąstkować piłkę. Szybszy był jednak Fabinho i uderzył tuż obok bramki.

Liverpool mądrze się broni i nie pozwala rywalom na oddanie strzału.

Ajax od początku drugiej połowy ma przewagę. Gospodarze robią wszystko, by doprowadzić do remisu.

Kolejna akcja Ajaxu. Adrian wyszedł na 15. metr i złapał piłkę.

Tagliafico dograł w pole karne, tam piłki nie zdołał przejąć żaden z graczy Ajaxu i zgarnął ją Adrian.

Potężna bomba Klaassena z okolic szesnastu metrów. Piłka odbiła się od słupka.

Początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej części gry. Liverpool prowadzi po samobójczym golu.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Po wrzutce z kornera i strzale głową piłkę pewnie złapał Onana.

Blisko drugiego samobója po dograniu Sane. Tym razem po interwencji obrońcy piłka przeleciała tuż obok słupka.

Ajax blisko doprowadzenia do wyrównania! Tadić był w sytuacji sam na sam, przelobował Adriana, ale gola nie ma. Piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej wybił Fabinho.

Tym razem w pole karne dośrodkował Promes. Piłkę wybił Adrian.

Niecelne dośrodkowanie Klaassena w pole karne.

Kontra Liverpoolu. Robertson ruszył z piłką, dograł w pole karne do Salaha, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Gravenberch szukał w polu karnym któregoś z kolegów, ale posłał niecelne podanie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał James Milner.

Gol samobójczy! Nicolas Tagliafico. Ależ pech Ajaxu! Przed chwilą gospodarze mogli zdobyć gola, a przegrywają. Mane wpadł z piłką w pole karne, próbował strzelać, ale nie trafił czysto w piłkę. Tę starał się wybić Tagliafico, ale uczynił to tak niefortunnie, że strzelił samobója.

Ajax blisko gola. Promes w polu karnym dograł do Neresa, ten po chwili oddał mu piłkę. Promes uderzył z kilku metrów, ale trafił w Adriana.

Po wrzutce z prawego skrzydła piłkę wypiąstkował Adrian.

Kontra Ajaxu zatrzymana przez defensywę gości.

Liverpool FC wymienił kilka podań w obrębie pola karnego rywali i na tym zakończyła się akcja gości.

Obie drużyny mądrze grają w defensywie i na niewiele pozwalają rywalom.

Szybka akcja Ajaxu i mogło być 1:0. Gravenberch uderzył z osiemnastu metrów tuż obok słupka.

Kolejna akcja Ajaxu. Tadić próbował ograć Adriana, ale nie zdążył oddać strzału i z trudem zatrzymał piłkę w boisku.

Po akcji Ajaxu piłkę pewnie chwycił Adrian.

Błąd Adriana, ale bez konsekwencji. Tadić nie spodziewał się, że bramkarz Liverpoolu tak wolno będzie wybijał piłkę.

Szybka akcja Liverpoolu. Strzał Mane został zablokowany.

Zamieszanie w polu karnym gości. Tadić nie zdołał oddać strzału.

Kudus nie będzie w stanie kontynuować gry. Trener Ajaxu szykuje zmianę.

Akcja gości zakończona stratą. Piłkarze Liverpoolu wymienili kilka podań na połowie rywala, ale nie zdołali oddać strzału.

Kudus zszedł z boiska. Gramy dalej.

Przerwa w grze. Na boisku siedzi Kudus, który doznał urazu. Niezbędna jest interwencja sztabu medycznego.

Od pierwszego gwizdka częściej przy piłce Ajax. Gospodarze wymieniają kolejne podania i czekają na swoją szansę.

Początek spotkania!

Kto wygra mecz?

Na stadionie w Amsterdamie trwa rozgrzewka.

Z kolei Ajax w pięciu kolejkach Eredivisie zdobył 12 punktów i w tabeli ustępuje jedynie PSV Eindhoven.

Liverpool FC po pięciu meczach ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli Premier League.

Z kolei Liverpool FC to triumfator Ligi Mistrzów 18/19. W tym sezonie angielski zespół celuje w kolejne zwycięstwo w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach piłkarskich.

Ajax - rewelacja Ligi Mistrzów 18/19 - po rocznej przerwie wraca do Ligi Mistrzów. To jednak zupełnie inny zespół niż dwa lata temu. Z klubu odeszły największe gwiazdy a trener Erik ten Hag odważnie stawia na młodych.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).