Luksemburg
20' Maxime Chanot 30' Gerson Rodrigues 87' Maxime Chanot
Portugalia
39' Diogo Jota 45+2' Diogo Jota 51' Cristiano Ronaldo 70' Ruben Dias 80' Joao Palhinha 83' Renato Sanches
1:3

Koniec. Portugalia przegrywała, ale odrobiła straty i pokonała Luksemburg 3:1.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Portugalia. Schodzi: Ruben Neves. Wchodzi: Sergio Oliveira.

Luksemburg. Schodzi: Danel Sinani. Wchodzi: Edvin Muratovic.

Luksemburg. Schodzi: Christopher Martins. Wchodzi: Aldin Skenderovic.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Maxime Chanot.

Problemy ma Pedro Neto. Potrzebna jest pomoc medyczna.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Renato Sanches.

Gol! Strzelił Joao Palhinha. Asystował mu Pedro Neto. Zaspali gospodarze, dogranie Neto, a Palhinha głową na 1:3!

Ronaldo w sytuacji sam na sam, ale górą bramkarz. Fatalnie zachował się zawodnik gospodarzy, który... podawał do bramkarza. Po chwili Portugalczyk trafił do siatki, ale ze spalonego. Wciąż 1:2.

Może zabrzmi to dziwnie, ale Portugalia broni się przed atakami Luksemburczyków. Do końca ok. kwadrans.

Uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Słabszy fragment w wykonaniu mistrzów Europy.

Kolejna próba gospodarzy. Strzał Barreiro był jednak niecelny.

Thill niespodziewanie uderzył z rzutu wolnego, bramkarz wybił piłkę na korner.

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Dias.

Portugalia. Schodzi: Diogo Jota. Wchodzi: Rafa Silva.

Portugalia. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Joao Palhinha.

Luksemburg. Schodzi: Michael Pinto. Wchodzi: Marvin Martins.

Portugalczycy nie szarżują, oszczędzają siły. Prowadzą, a każda minuta przybliża ich do wygranej.

Powinno być 1:3. Strzał Joty, piłka wylądowała na poprzeczce!

Luksemburg. Schodzi: Vincent Thill. Wchodzi: Maurice Deville.

Luksemburg. Schodzi: Olivier Thill. Wchodzi: Sebastien Thill.

Starają się zaatakować gospodarze, ale ich próby bez większych problemów rozbijają goście.

Pierwsza próba po przerwie gospodarzy. Strzał Rodriguesa był jednak niecelny.

Portugalia w ataku, goście chcą zamknąć mecz i myśleć o powrocie piłkarzy do klubów.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Joao Cancelo. Do dogrania Cancelo doszedł Ronaldo. Strzał Portugalczyka w końcu znalazł drogę do bramki. Już chyba po emocjach. 1:2!

CR7 w dobrej sytuacji skiksował, ale na swoje szczęście był na spalonym.

Sanches kolejny raz starał się pokonać bramkarza rywali, ale został zablokowany.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Była sensacja, jest niespodzianka. Na razie remis 1:1.

Gol! Strzelił Diogo Jota. Asystował mu Pedro Neto. Napór gości przyniósł skutek. Do dośrodkowania z rogu doszedł Jota i chwilę przed przerwą mamy remis! 1:1.

Sędzia doliczył minutę.

CR7 uderzał głową z kilku metrów, ale przestrzelił!

Po dograniu z rogi Dias uderzył wprost w Morisa.

Przed szansą Renato Sanches, zawodnik gości nie był w stanie jednak skutecznie uderzyć. Moris zdołał wybić piłkę ponad bramkę.

Zagranie do Cristiano Ronaldo, ten jednak znalazł się na spalony. I znowu płacz.

Portugalia. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Pedro Neto. Zawodnik gości doznał urazu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Diogo Jota.

Bernardo Silva ruszył z piłką, ale strzał zdołał obronić Moris.

Ponownie mogło być groźnie pod bramką mistrzów Europy. Rodriguesowi zabrakło jednak trochę zdecydowania.

Dzieje, się! Po niewiele ponad dwóch kwadransach sensacja na Wembl... wróć, sensacja na Stade Josy Barthel.

Gol! Strzelił Gerson Rodrigues. Asystował mu Danel Sinani. No i będzie płacz! Po dośrodkowaniu z prawej strony Sinaniego do uderzenia głową z ok. siedmiu metrów doszedł Rodrigues i Lopes skapitulował. 1:0!

Składna akcja gości zakończona celnym strzał Renato Sanchesa. Bramkarz nie dał się jednak zaskoczyć.

Cały czas bez goli. Minuty płyną, a goście niewiele robią, aby napocząć rywala. Luksemburg jak na razie spisuje się w defensywie bardzo dobrze. Z przodu czeka na swój moment.

Z rzutu wolnego w światło bramki uderzył Cristiano Ronaldo. Bramkarz był jednak dobrze ustawiony i piłkę złapał. Pierwszy celny strzał w meczu za nami.

Błąd Cancelo, gospodarze wyszli 3 na 2, ale Portugalczyk naprawił to, co wcześniej zepsuł.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maxime Chanot.

Nie klei się gra Portugalczykom. Coraz bardziej zniecierpliwiony CR7. Luksemburczycy spokojnie grają swoje.

Ucierpiał Ronaldo. Trochę łez, pretensji, ale przytulenie wystarczyło i CR7 pozbierał się z boiska. Już go nic nie boli.

Piłka w polu karnym trafiła do Sinaniego. Ten uderzył, ale został zablokowany. Mogło być bardzo groźnie!

Ożywili się Portugalczycy. Na razie jednak mistrzowie Europy bez okazji bramkowej.

Portugalczycy częściej utrzymują się przy piłce. Gospodarze po jej przejęciu od razu ruszają z akcją. Przed momentem akcja gości. Joao Felix zagrywał, ale sprytniejszy bramkarz.

Bez kompleksów gospodarze. Portugalczycy nie potrafią zdominować rywala.

Dobre tempo gry w pierwszym minutach. Gospodarze bardzo bojowi. Na jak długo wystarczy im odwagi.

Gramy!

Mecz poprowadzi Sergej Ivanov (Rosja).

Kto wygra mecz?

Po ostatnim remisie z Serbią Portugalia powinna bez problemów zdobyć komplet punktów w meczu z Luksemburgiem, który niespodziewanie pokonał Irlandię.