Borussia M'gladbach
13' Denis Zakaria 33' Lars Stindl 37' Denis Zakaria 45+2' Luca Netz 58' Kouadio Kone
Borussia Dortmund
10' Mahmoud Dahoud 34' Marin Pongracić 39' Mahmoud Dahoud 85' Jude Bellingham
1:0

Koniec spotkania i wielka radość na stadionie. Borussia M'gladbach sprawiła niespodziankę w rywalizacji z obecnym zespołem swojego byłego szkoleniowca. Konfrontacja zakończyła się rezultatem 1:0 wskutek gola Denisa Zakarii strzelonego jeszcze w pierwszej połowie. Grająca długo w dziesięciu Borussia Dortmund nie zdołała doprowadzić do remisu do ostatniego gwizdka Deniza Aytekina.

Doliczone pięć minut.

Szansa na sprawienie problemu rozegraniem rzutu wolnego. Thorgan Hazard oddał mocne uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale prosto w jednego z ustawionych w murze zawodników Borussii M'gladbach.

Żółtą kartkę otrzymał Jude Bellingham za ostre przewinienie.

Denis Zakaria wykonał wstrzelenie w kierunku bramki Borussii Dortmund. Nie było tam podsumowującego atak uderzenia, ponieważ przed sposobiącego się do zdobycia gola napastnika wskoczył Gregor Kobel.

Czas pracuje na korzyść zmobilizowanych i pragnących przełamania podopiecznych Adiego Huettera. Borussia M'gladbach nie chowa się tylko przed przeciwnikami, chociaż oczywiste jest, że w tym fragmencie spotkania kluczowe jest dla nich zachowanie minimalnego prowadzenia do ostatniego gwizdka Deniza Aytekina.

Borussia M'gladbach. Schodzi: Kouadio Kone. Wchodzi: Christoph Kramer.

Borussia M'gladbach. Schodzi: Luca Netz. Wchodzi: Hannes Wolf.

Zablokowane wstrzelenia w kierunku bramki gospodarzy. W odpowiednich miejscach są rozstawieni niesieni dopingiem piłkarze Borussi M'gladbach. Już tylko 20 minut podstawowego czasu pozostało do sprawienia niespodzianki Źrebakom.

Coraz mniej czasu ma Borussia Dortmund na doprowadzenie do remisu. Gospodarze są skoncentrowani i zdyscyplinowani. Nie pozwalają na częste egzaminowanie ich bramkarza niebezpiecznymi strzałami.

Akcja grających z przewagą zawodnika w polu gospodarzy zakończyła się niedokładnym uderzeniem. Rajd pomocnika Borussii M'gladbach wyglądał imponująco zanim potrzebne było precyzyjnie kopnięcie piłki w bramkę Gregora Kobela.

Żółtą kartkę otrzymał Kouadio Kone za próbę wymuszenia faulu.

Borussia Dortmund. Schodzi: Youssoufa Moukoko. Wchodzi: Ansgar Knauff.

Rozegranie gospodarzy z wykorzystaniem prawego skrzydła. Po nim dośrodkowanie, a cała akcja Borussii M'gladbach została podsumowana uderzeniem Luki Netza. W ostatnim momencie interweniował defensor i nie pozwolił na pokonanie Gregora Kobela.

Skomplikowana sytuacja Borussii Dortmund, ale po przerwie próbuje zorganizować się do bardziej zdecydowanego ataku niż przed nią. Było już jedno niebezpieczne dośrodkowanie, ale jakoś poradzili sobie z nim gospodarze.

Rozpoczęła się druga połowa w konfrontacji Borussii. Trener Marco Rose zdecydował się na wprowadzenie nowego zawodnika i tym samym zmianę ustawienia zespołu z Dortmundu.

Borussia Dortmund. Schodzi: Marin Pongracić. Wchodzi: Thorgan Hazard.

Czy Borussia Dortmund wyrówna po przerwie?

Ekipa z Dortmundu rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia i trafiła do bramki przeciwnika. Nie było jednak uznanego gola z powodu spalonego Matsa Hummelsa. Później do głosu doszli gospodarze i do przerwy wypracowali sobie przewagę gola oraz zawodnika w polu. Po golu Denisa Zakarii dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mahmoud Dahoud.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Netz za przewinienie blisko własnego pola karnego.

Doliczone dwie minuty.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mahmoud Dahoud za przewinienie w centrum boiska.

Gol! Strzelił Denis Zakaria.

Borussia M'gladbach nie odstawała od przeciwnika i często organizowała Gregorowi Kobelowi oraz jego kompanom z pola egzaminy dośrodkowaniami. Jedno z nich nie zostało wyekspediowane w odpowiednie miejsce, a zgarnięta futbolówka trafiła niebawem do Denisa Zakarii. Pomocnik gospodarzy przedarł się w szesnastce Borussii Dortmund i pokonał uderzeniem Gregora Kobela.

Żółtą kartkę otrzymał Marin Pongracić za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Lars Stindl za serię ostrych przewinień.

Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania szansa na zaskoczenie Borussii Dortmund rozegraniem rzutu wolnego. Piłka ustawiona na połowie przeciwnika, ale została skierowana prosto do starannie ustawionego Axela Witsela. Całe zamieszanie zostało przerwane przez sędziego asystenta z powodu spalonego Larsa Stindla.

Niebezpieczne dośrodkowanie posłane w kierunku bramki uczestnika Ligi Mistrzów. W ostatnim momencie zorientowali się defensorzy w żółtych koszulkach i wyekspediowali piłkę sprzed przymierzającego się do oddania uderzenia Breela Embolo.

Gregor Kobel interweniował w kociołku po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne Borussii Dortmund. Nie zorientował się w odpowiednim momencie Nico Elvedi, również Breelowi Embolo nie udało się pokonać uderzeniem bramkarza przyjezdnych. Odetchnęli w tej sytuacji podopieczni Marco Rose.

Pierwszy kwadrans spotkania całkiem wyrównany, a na początek następnego niedokładne uderzenie z dystansu. Yann Sommer nie musiał robić nic ponad odprowadzenie futbolówki wzrokiem poza boisko.

Żółtą kartkę otrzymał Denis Zakaria za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Mahmoud Dahoud za przewinienie blisko własnego pola karnego.

Piłka w bramce Borussii M'gladbach, ale Yann Sommer nie musi rozpaczać. Nie ma gola z powodu ewidentnego spalonego Matsa Hummelsa. Tylko ostrzeżenie dla gospodarzy po sprawnie rozegranym rzucie wolnym.

Gospodarze w białych strojach z zielonymi oraz czarnymi elementami. Z kolei Borussia Dortmund w żółtych koszulkach oraz getrach, a także czarnych spodenkach. Od początku zrobiło się gorąco na boisku i piłkarze wdali się już w jedną awanturę pod nosem sędziego Deniza Aytekina.

Rozpoczęła się konfrontacja imienniczek. Po falstarcie gospodarze spróbują sprawić niespodziankę i odkuć się za niepowodzenia. Borussia Dortmund w roli faworyta i nie zamierza sprawić przykrości swojemu powracającemu na stare śmieci szkoleniowcowi.

Sędzia: Deniz Aytekin

W poprzednim sezonie doszło do trzech konfrontacji Borussii. W dwóch lepsza okazała się ta z Dortmundu, która wygrała ligowe spotkanie na swoim terenie, a także wyeliminowała przeciwnika z Pucharu Niemiec. Starcie o punkty w Moenchengladbach z kolei dla byłego zespołu trenera Marco Rose.

W czasie przygotowań do meczu.

Erling Haaland nie zamierza zmarnować kolejnej szansy na poprawienie dorobku strzeleckiego.

Borussia Dortmund zaprezentowała się wyraźnie lepiej niż imienniczka w poprzednim spotkaniu. W wygranym 4:2 pojedynku z Unionem Berlin do dwóch goli Erlinga Haalanda jednego dorzucił Raphael Guerreiro, a czwarte trafienie faworyta było samobójcze.

Borussia M'gladbach liczy na poprawienie wyników.

Adi Huetter przed wymagającym starciem.

Borussia M'gladbach w pięciu kolejkach wywalczyła zaledwie cztery punkty. Bilans gospodarzy nadchodzącego spotkania to po jednym zwycięstwie i remisie, a także trzy porażki. Po przegranej 0:1 z FC Augsburg znaleźli się na miejscu barażowym.

Borussia Dortmund powalczy o punkty w Bundeslidze ze swoją imienniczką z Moenchengladbach. Jak dotąd lepiej wiedzie się uczestnikowi Ligi Mistrzów, który jest trzeci w tabeli z przewagą aż ośmiu punktów nad najbliższym przeciwnikiem.