Świetne prostopadłe podanie Petkovicia, ale Nawrocki dobrze zablokował Ivanusca.

10
8
14
90+2'

Gramy. A raczej gra Dinamo. Ostatnie minuty toczą się pod wyraźnie dyktando gospodarzy.

23
11
14
17
41
90+1'

Ucierpiał jeszcze w tym starciu napastnik Dinama. Gra w dalszym ciągu nie została wznowiona.

23
10
9
4
12
90+1'

Petković upadł w polu karnym Legii, ale sędzia plastycznym gestem pokazał, że nie było mowy o przewinieniu.

28
32
8
8
14
90'

Sędzia doliczył minimum 4 minuty do drugiej połowy.

13
5
10
16
18
89'

Ivanusec w polu karnym Legii, ale był na wyraźnym spalonym.

24
12
5
7
8
88'

Zmęczeni są już goście. Mladenović nie ryzykował i wykopał piłkę byle dalej. Oddał ją rywalom za darmo.

13
6
10
8
5
87'

Ależ szczęście Legii. Petković przed szansą na drugiego gola, ale jego techniczny strzał z dwudziestu metrów był minimalnie niecelny. Boruc nawet nie drgnął. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

16
5
3
2
10
86'

Dinamo w ataku pozycyjnym. Trudne minuty Legii.

9
7
13
8
11
85'

Kastrati rozpędzony na prawej stronie, centra w pole karne, ale kolejny raz dziś świetnie interweniuje Jędrzejczyk.

15
3
3
2
5
85'
ZMIANA

Dinamo Zagrzeb. Schodzi: Mislav Orsić. Wchodzi: Luka Menalo.

wchodzi Wchodzi
Luka Menalo #70
schodzi Schodzi
2
1
1
85'
ZMIANA

Dinamo Zagrzeb. Schodzi: Josip Misić. Wchodzi: Marko Bulat.

2
84'

Legia musi być teraz skoncentrowana, bo Dinamo na pewno rzuci wszystkie siły do ataku. Remis 1:1 ich nie urządza w perspektywie rewanżu w Warszawie.

27
8
2
1
3
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ernest Muci. Asystował mu Bartosz Slisz.

I mamy wyrównanie! Kapitalny strzał z dystansu oddał Muci, trafił idealnie przy dalszym słupku! 1:1! Wcześniej powalczył w odbiorze Slisz.

297
121
34
32
57
81'

Misić trafia w mur z rzutu wolnego.

10
7
6
3
3
80'

Petković faulowany tuż przed polem karnym Legii. I tak mogą mówić o szczęściu goście, bo Dinamo wyprowadziło świetny kontratak, ale zabrakło pomysłu na jego finalizację.

6
79'

Dośrodkowanie Juranovicia, ale piłka chwilę wcześniej opuściła jednak boisko.

2
4
2
5
3
77'

Legia w posiadaniu piłki, ale tylko na własnej połowie. Dobry pressing Dinama.

3
3
4
5
5
76'
CZERWONA KARTKA

Czerwona kartka dla jednego z asystentów trenera drużyny Dinama. Zbyt mocno protestował po jednej z decyzji sędziego.

35
7
5
6
11
75'
ZMIANA
12
8
3
2
4
75'
ZMIANA
4
4
2
1
7
73'

Nieudany strzał Luquinhasa z narożnika pola karnego. Dość przypadkowo miał tę sytuację Brazylijczyk. Zabrakło odrobiny precyzji.

6
6
6
4
6
72'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Andre Martins. Nie radzą sobie dziś legioniści z Petkoviciem. Kolejny faul na nim.

Legia Warszawa
7
4
4
4
13
70'

Tymczasem kontratak Dinama. Kastrati miał mnóstwo miejsca z prawej strony, zacentrował na dalszy słupek, jednak Jędrzejczyk wybił piłkę za boisko.

5
4
4
2
5
70'

Ładna akcja mistrzów Polski. Pograli Mladenović ze Sliszem, ten drugi szukał jeszcze w polu karnym Emreliego, jednak wybronili się gospodarze. Legia jednak atakuje coraz odważniej.

11
5
4
2
4
68'

Jeszcze Legia. Dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego i gospodarze zażegnują niebezpieczeństwa.

8
2
3
2
6
67'

Ależ mieli teraz okazję legioniści. Mladenović zacentrował na dalszy słupek, od razu strzelał Juranović, ale zmierzającą do bramki piłkę wybił Theophile-Catherine.

10
4
2
4
4
65'
ZMIANA

Dinamo Zagrzeb. Schodzi: Lovro Majer. Wchodzi: Lirim Kastrati.

Lirim Kastrati #20
Lovro Majer #10
2
2
3
64'

Pretensje Boruca, bo Orsić oddał kolejny strzał z dystansu. Na szczęście Legii - obok bramki.

7
3
2
6
2
63'

Ciekawa akcja Legii. Dośrodkowanie w pole karne, ale poślizgnął się Mladenović i nie oddał czystego strzału. To mogła być dobra odpowiedź mistrzów Polski...

2
5
2
7
62'

Centra Mladenovicia w pole karne, ale Emreli był ustawiony za plecami obrońcy i nawet nie powalczył o piłkę.

1
2
1
6
61'

Wciąż czeka ze zmianami trener Czesław Michniewicz.

3
2
5
2
5
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bruno Petković. Asystował mu Luka Ivanusec.

No i cóż, Legia traci gola, Boruc nawet nie interweniował. Ivanusec popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony, w polu karnym Petković wręcz zdemolował w powietrzu Wieteskę, wyskoczył najwyżej i potężnym strzałem skierował piłkę do siatki!

123
76
26
37
97
59'

Andre Martins wraca do gry.

12
2
1
3
8
58'

Długo trwała ta interwencja sztabu medycznego. Portugalczyk o własnych siłach schodzi z boiska, ale będzie mógł zaraz na nie wrócić.

4
2
2
2
5
56'

Andre Martins trafiony piłką po strzale Orsicia. Potrzebuje pomocy medycznej obrońca Legii.

4
18
7
4
6
55'

Fantastyczna interwencja Boruca po strzale Majera zza pola karnego! Były reprezentant Polski wybił piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku!

46
14
4
7
24
54'

Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Mladenovicia.

5
4
1
3
6
53'

Kolejny raz ofensywna akcja Dinama, płaskie dośrodkowanie z lewej strony, jednak nie zdążył musnąć piłki Ivanusec. Sporo szczęścia po stronie Legii.

3
3
2
5
9
51'

Kolejny dziś źle wyprowadzony kontratak przez Legię. Andre Martins podawał niecelnie w kierunku rozpędzonego Slisza.

9
7
3
4
8
50'

Rzut wolny dla Dinama ok. 30 metrów od bramki Boruca. Strzelał Orsić, jednak wyraźnie nad poprzeczką.

6
3
2
3
6
48'

Dinamo zamyka Legię w jej własnym polu karnym. Wreszcie strzelał z osiemnastu metrów Orsić, piłka skozłowała przed Borucem, ale ten nie popełnił błędu.

7
2
1
2
6
46'

Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w przerwie.

1
1
1
4
46'

Rozpoczęła się druga część meczu w Zagrzebiu.

2
1
1
18:48

Piłkarze wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy spotkania.

2
45+2'

Jeszcze jedna centra Juranovicia, jednak poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy Dinama.

5
9
4
9
5
45+1'

Dośrodkowanie Juranovicia w pole karne, był tam Mladenović, ale nie wygrał pojedynku w powietrzu z rywalem.

3
6
1
2
6
45'

Sędzia doliczył minimum 2 minuty.

6
1
4
2
7
45'

Legia stara się dłużej utrzymać przy piłce w końcówce pierwszej połowy.

14
4
1
5
44'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk. Kolejny faul taktyczny.

11
19
5
7
12
43'

Legia szuka swojej szansy! Mladenović miał dużo miejsca z lewej strony, wycofał piłkę do Emreliego, ale ten źle wyliczył kroki i nie zdołał oddać strzału.

4
12
3
4
6
43'

Piłka w rękach Boruca.

14
3
1
4
8
42'

Jakić miał sporo miejsca z prawej strony, dośrodkowanie w pole karne, jednak świetnie spisał się Wieteska, uprzedzając Petkovicia. Korner dla Dinama.

2
2
1
1
3
41'

Przerzut na kilkadziesiąt metrów do Luquinhasa, ale ten nie przypilnował linii spalonego.

2
4
2
5
2
41'

Luquinhas napędził atak Legii, ale popsuł go kiepskim dośrodkowaniem Mladenović.

5
5
6
2
4
40'

Slisz faulowany przez Misicia. Bezpardonowy atak zawodnika Dinama.

6
4
10
4
8
38'

Piłka wybita przed pole karne. I znów zebrał ją Ivanusec. Podbił futbolówkę, uderzył z woleja, ale nie dał się zaskoczyć Boruc.

10
9
3
4
5
37'

Kolejny raz strzelał zza pola karnego Ivanusec, ale trafił w obrońcę Legii i będzie jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

1
1
4
3
5
37'

Emreli popsuł akcję Legii kiepskim przyjęciem piłki na trzydziestym metrze od bramki Dinama. Od razu doskoczyli do niego rywale.

7
3
7
4
9
36'

Brazylijczyk ucierpiał po faulu Ristovskiego. Wstał jednak i raczej będzie mógł kontynuować grę.

10
8
3
3
2
35'

Problemy Legii. Zwija się z bólu Luquinhas.

10
9
4
4
14
34'

Miękka centra Orsicia, ale kolejny raz pewnie na przedpolu interweniował Boruc.

8
7
1
4
8
33'

Rzut rożny dla Dinama, choć gospodarze domagają się rzutu karnego, jednak sędzia uznał, że Mladenović nie zagrywał piłki ręką po dośrodkowaniu Ristovskiego.

4
5
5
2
7
32'

Źle podawał Luquinhas. Legia zmarnowała szansę na zaskoczenie Dinama w szybkim ataku.

7
9
2
5
9
32'

Wieteska wybija piłkę i Legia przed szansą do kontrataku.

11
5
3
2
6
32'

Ivanusec urwał się prawą stroną, ale efektownie rzucił mu się pod nogi Boruc i wybił piłkę na rzut rożny.

6
3
2
2
4
31'

Tym razem Jędrzejczyk wyjaśnia sytuację. Sporo dośrodkowań ze strony gospodarzy. Legia zepchnięta do defensywy.

3
1
2
3
4
31'

Nawrocki wybija piłkę po dośrodkowaniu Orsicia.

3
1
2
1
30'

Krótko rozegrany ten rzut rożny. Ivanusec miał trochę miejsca przed polem karnym, od razu pokusił się o strzał, ale nie musiał nawet interweniować Boruc.

3
5
1
3
1
30'

Korner dla Dinama po szybkiej kontrze, która powstała po prostej stracie Rafaela Lopesa.

1
3
29'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Orsicia z rzutu wolnego. Długo przygotowywali ten stały fragment gry gospodarze, ale efekt finalny był daleki od ideału.

5
2
2
1
2
27'

Żółtą kartkę otrzymał Kristijan Jakić. Za protesty w kierunku sędziego. Zbyt głośno domagał się odgwizdania rzutu wolnego pomocnik Dinama.

Kristijan Jakić #97
Dinamo Zagrzeb
2
2
2
1
26'

Długie zagranie Andre Martinsa w pole karne, ale nie ruszył do piłki Rafael Lopes. Trochę za mocne było to podanie Portugalczyka.

2
2
3
25'

Legia opanowała sytuację i nie dopuszcza już do tak wielu okazji gospodarzy. Dinamo wciąż ma przewagę, jednak nie jest ona już aż tak widoczna, jak w pierwszych minutach.

12
7
2
1
4
23'

Piłka w siatce Legii, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Strzał Petkovicia obronił Boruc, ale był bezradny wobec dobitki Ivanusca. Na szczęście dla gości skrzydłowy Dinama był wyraźnie wysunięty.

12
8
6
7
7
22'

Z minuty na minutę murawa na stadionie w Zagrzebiu wygląda coraz gorzej.

4
3
7
4
2
21'

Slisz próbował wyjść z kontratakiem, ale stracił panowanie nad piłką i będzie aut dla Dinama. Nie ruszyli też z pomocą koledzy z drużyny. Ta akcja z góry była skazana na niepowodzenie.

4
3
2
1
6
20'

Kiepska centra Mladenovicia z rzutu rożnego, ale jakimś cudem znalazł się w sytuacji strzeleckiej Emreli, lecz jego sytuacyjne uderzenie zdołali zablokować gospodarze.

2
5
5
5
2
19'

Jeszcze ucierpiał przy tej interwencji bramkarz Dinama i potrzebna jest pomoc medyczna.

3
5
8
4
18'

Kolejny raz goście! Emreli fantastycznie minął przeciwnika w polu karnym, jednak jego strzał z ostrego kąta obronił Livaković.

13
4
2
3
4
17'

Groźnie pod bramką Dinama! Dośrodkowanie Mladenovicia, po którym w idealnej sytuacji znalazł się Rafael Lopes, ale nieczysto trafił w piłkę!

16
10
4
5
5
16'

Świetnie pograli gospodarze, Petković w znakomitym stylu zgubił Wieteskę samym przyjęciem piłki, ale nie udało mu się oddać strzału, gdyż zdążył z asekuracją Andre Martins. Inna sprawa, że Wieteska faulował Petkovicia, ale nie dostrzegł tego sędzia.

3
2
3
1
3
15'

Długo przygotowują akcję piłkarze Dinama. Nie panikują, nie spieszą się, spokojnie rozgrywają piłkę.

6
5
1
14'

Świetne dośrodkowanie Majera z prawej flanki, ale nie popełnili błędu obrońcy Legii i wybili piłkę.

4
2
3
3
12'

Dobry pressing Legii, odzyskał piłkę Juranović i dośrodkował w pole karne, ale nie było tam żadnego zawodnika gości, który by ruszył odważniej na bliższy słupek.

7
1
1
1
5
11'

Dobrze w odbiorze Slisz, a już rozpędzał się z lewej strony Orsić.

3
2
1
10'

Pierwsza akcja Legii w dzisiejszym meczu, ale zakończył ją płaskim strzałem z osiemnastu metrów Slisz. Został zablokowany.

2
2
2
1
3
9'

A skoro Slisz ma już żółtą kartkę, to przypominamy wczorajszy artykuł...

1
4
2
1
9'

Legia nie gościła jeszcze w polu karnym Dinama. Gospodarze dominują od pierwszych minut i nie pozwalają na wiele ekipie Czesława Michniewicza.

6
9
1
3
3
7'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Slisz. Faul taktyczny i sędzia nie miał wątpliwości. A wszystko zaczęło się od straty Wieteski.

9
8
1
2
9
6'

Jędrzejczyk wślizgiem zablokował szarżującego Majera. Chwila oddechu dla defensywy Legii, grę od własnej bramki wznowi Boruc.

4
2
1
4
5'

Wysoki pressing gospodarzy i Boruc jest zmuszony do dalekiego zagrania piłki, co momentalnie kończy się stratą.

5
3
3
1
2
3'

Z dystansu strzelał Majer, ale trafił w jednego z legionistów. Piłka po rykoszecie trafiła do rąk Boruca.

1
3
3
3'

Tak jak można było przypuszczać, to Dinamo jest zespołem, który będzie chciał dłużej utrzymywać się przy piłce.

2
3
1
2
3
2'

Groźne dośrodkowanie Ristovskiego i Boruc z problemami łapie piłkę na linii bramkowej. Niewiele brakowało, a bramkarz Legii wpadłby z futbolówką do własnej bramki.

6
11
5
2
1'

Ależ dwa błędy w obronie legionistów. Najpierw Mladenović, po chwili Juranović. Na szczęście dla gości nie wykorzystali tych prezentów zawodnicy Dinama.