Juventus FC
81' Federico Bernardeschi 90' Danilo
Empoli FC
21' Leonardo Mancuso 32' Petar Stojanović 44' Patrick Cutrone 56' Ardian Ismajli
0:1

Nie ma wytłumaczenia dla katastrofalnej postawy Juventusu. Massimiliano Allegri oraz jego podopieczni mają o czym myśleć w przerwie reprezentacyjnej. Porażka 0:1 z beniaminkiem jest kompromitacją Bianconerich. Równie źle jak rezultat wyglądała gra zespołu z Piemontu.

Andrea Pinamonti popracował w pobliżu narożnika boiska, dzięki czemu Empoli FC wywalczyło drugi korner w krótkim okresie. Azzurri starają się zyskiwać cenny czas, a tylko minuty dzielą ich od pierwszego w historii zwycięstwa na terenie Juventusu.

Doliczone pięć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za ostre przewinienie.

Federico Bernardeschi zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Leonardo Bonucci starał się wykorzystać dośrodkowanie, jednak nie było wielkiego zagrożenia dla przybliżającego się dużymi krokami do zwycięstwa beniaminka.

Końcówka spotkania i Bianconeri niezmiennie prezentują się beznadziejnie. Juventus nie zapracował na żadne ciepłe słowa po tym występie, niezależnie od tego jakim rezultatem zakończy się spotkanie. Szymon Żurkowski odebrał gospodarzom kolejną porcję ochoty do atakowania, ponieważ wywalczył dla Empoli FC wznowienie od rzutu wolnego w centrum boiska.

Mamy dwóch Polaków na murawie w Turynie.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bernardeschi za niesportowe zachowanie.

Empoli. Schodzi: Filippo Bandinelli. Wchodzi: Szymon Żurkowski.

Empoli. Schodzi: Patrick Cutrone. Wchodzi: Liam Henderson.

Empoli FC potrafi trzymać piłkę oraz przeciwnika w bezpiecznej odległości od własnej bramki. Juventus nie ma pomysłu na wyrównanie, brakuje lidera w ofensywie zespołu Massimiliano Allegriego.

W ostatnim fragmencie spotkania najlepiej zapowiadała się akcja przeprowadzona przez zmienników. Dejan Kulusevski oraz Manuel Locatelli powalczyli na połowie przeciwnika, jednak bramkarz Empoli FC nie musiał wykonywać żadnej skomplikowanej interwencji.

Empoli. Schodzi: Nedim Bajrami. Wchodzi: Leo Stulac.

Próba uruchomienia Alvaro Moraty w wykonaniu Juana Cuadrado. Piłka nie dotarła do Hiszpana i Bianconeri musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Po nim jeszcze raz skutecznie w obronie zachowali się gracze beniaminka.

Azzurri potrafią wymieniać podania na połowie bardziej doświadczonego przeciwnika. Kombinacja nie zakończyła się uderzeniem, tym razem Wojciech Szczęsny mógł pochwalić za zachowanie Leonardo Bonucciego i Matthijsa de Ligta.

Próba zagrożenia gościom rozegraniem rzutu wolnego. Futbolówka ustawiona przez Paulo Dybalę, którego bezpośrednie uderzenie okazało się nieporozumieniem. Argentyńczyk nie przymierzył w bramkę Empoli FC.

Żółtą kartkę otrzymał Ardian Ismajli za niebezpieczny atak na przeciwnika.

Szykują się kolejne zmiany w Juventusie.

Szansa dla zespołu z Tosanii na pokonanie Wojciecha Szczęsnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka skierowana w kierunku dalszego słupka, ale obrońca Juventusu nie pozwolił na sprawdzenie Wojciecha Szczęsnego trudnym strzałem.

Przyjezdni pozostają naładowani energią również po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. W minutach po przerwie po jednym uderzeniu celnym z obu stron boiska, ale rozprawili się z nimi bramkarze. Interweniował bez zarzutu Wojciech Szczęsny.

Stara Dama przystąpiła do drugiej połowy spotkania z klasycznym napastnikiem Alvaro Moratą w jedenastce. Juventus postara się o przyspieszenie i odwrócenie wyniku. Empoli powróciło na boisko z mocnym postanowieniem sprawienia niespodzianki na terenie wielokrotnego mistrza Włoch.

Juventus musi gonić przeciwnika.

Czy Juventus FC wyrówna po przerwie?

Gwizdy na stadionie Juventusu. Rozdrażniona publiczność ma dość ospałych poczynań podopiecznych Massimiliano Allegriego. Po pierwszej połowie Bianconeri przegrywają 0:1 z Empoli FC i poza nielicznymi momentami, nie mają nic interesującego do zaproponowania. Na razie bliżej premierowego zwycięstwa w sezonie jest beniaminek.

Doliczona minuta.

Żółtą kartkę otrzymał Patrick Cutrone za przewinienie na połowie przeciwnika.

Interwencja Petara Stojanovicia w odpowiednim momencie. Napomniany już żółtym kartonikiem zawodnik Empoli FC działał zgodnie z przepisami piłkarskimi i Juventus nie miał dogodnej szansy na doprowadzenie do remisu.

Nie wygląda to wszystko dobrze z perspektywy kibiców Bianconerich. Federico Chiesa dwoi się i troi, od czasu do czasu pokazuje się na połowie beniaminka Juan Cuadrado, ale kolektyw nie funkcjonuje odpowiednio. Cristiano Ronaldo raczej nie czuje rozczarowania swoim odejściem, jeżeli postanowił obejrzeć sobotnie spotkanie w telewizji.

Żółtą kartkę otrzymał Petar Stojanović za przewinienie na Alexie Sandro.

Empoli długo czekało na gola na terenie Juventusu!

Rozpędzili się piłkarze Empoli FC i szukają drugiego trafienia do bramki Wojciecha Szczęsnego. Nedim Bejrami nie pokonał reprezentanta Polski, natomiast próba Patricka Cutrone była niedokładna. Karygodnie zachowuje się w ostatnich minutach defensywa Juventusu FC.

Gol! Strzelił Leonardo Mancuso. Asystował mu Nedim Bajrami.

Pierwsza bramka w elicie Leonardo Mancuso. Zapamięta ją, ponieważ przymierzył do siatki na stadionie Juventusu. Tym razem bez błędu Wojciecha Szczęsnego, zawiodła defensywa. Piłka trafiła od Nedima Bejramiego do Leonardo Mancuso w pobliże bramki Wojciecha Szczęsnego. Napastnik wykorzystał szansę i podopieczni Massimiliano Allegriego muszą gonić przeciwnika z Toskanii.

Empoli od czasu do czasu próbuje zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego czy to za sprawą szybkich ataków czy to stałych fragmentów gry. Jak dotąd podnosiła się temperatura w szesnastce Bianconerich, ale nie było strzałów stanowiących wyzwanie dla reprezentanta Polski.

Federico Chiesa popisuje się coraz to nowymi rajdami. Reprezentant Włoch poradził sobie z kilkoma przeciwnikami na połowie Empoli FC, ale na koniec brawurowego przyspieszenia nie pokonał płaskim uderzeniem Guglielmo Vicario.

Skuteczna interwencja Wojciecha Szczęsnego poza własnym polem karnym. Reprezentant Polski ruszył do piłki w odpowiednim momencie i nie pozwolił na jej przechwycenie rozpędzonemu zawodnikowi Empoli FC. Bramakarz Juventusu stara się zrehabilitować za katastrofalne zachowanie w poprzednim spotkaniu przeciwko Udinese Calcio.

Początek spotkania ze wskazaniem na podopiecznych Massimiliano Allegriego, ale nie zakończyli oni żadnego ataku uderzeniem do bramki. Empoli pozwoliło na wykreowanie jednej niebezpiecznej sytuacji podbramkowej, jednak nie została ona wykorzystana przez Federico Chiesę.

Federico Chiesa tym razem znalazł się w podstawowym składzie Massimiliano Allegriego. Premierowa akcja indywidualna reprezentanta Włoch została zakończona uderzeniem z ostrego kąta. Popisał się na linii i interweniował skutecznie bramkarz Empoli FC. Jedynie korner dla Bianconerich.

Pierwszy gwizdek na stadionie w Turynie. Gospodarze z zamiarem odniesienia premierowego zwycięstwa w sezonie już bez Cristiano Ronaldo w kadrze. Empoli FC powinno brać przykład z Udinese Calcio i odważnie stawić czoła kandydatowi na mistrza Włoch.

Wojciech Szczęsny zagra od początku, a Szymon Żurkowski może wejść z ławki rezerwowych.

Sędzia: Davide Ghersini

Przygotowania Szymona Żurkowskiego i pozostałych zawodników Empoli.

Empoli FC w pierwszym meczu po powrocie do włoskiej elity poniosło porażkę 1:3 z Lazio. Beniaminek wcześnie objął prowadzenie, ale tylko rozdrażnił tym podopiecznych Maurizio Sarriego. Nie minęła pierwsza połowa i było jasne, że komplet punktów pojedzie do Rzymu.

Trener Aurelio Andreazzoli przed skomplikowanym wyzwaniem dla jego zespołu.

Tak w przeszłości Bianconeri rozbijali Empoli.

Drużyna Massimiliano Allegriego rozpoczęła sezon od remisu 2:2 z Udinese Calcio. Juventus zaprezentował się pozytywnie w pierwszej połowie i wypracował sobie dwubramkową zaliczkę. Po przerwie zmarnował ją Wojciech Szczęsny, który swoimi kuriozalnymi zachowaniami podarował przeciwnikom dwa gole i w ostatecznym rozrachunku punkt.

Przygotowania zespołu z Turynu do pierwszego meczu u siebie.

Juventus już bez Cristiano Ronaldo, ale wciąż z pragnącym rehabilitacji Wojciechem Szczęsnym rozegra pierwszy w sezonie mecz w Turynie. Przeciwnikiem Bianconerich będzie beniaminek Empoli FC, którego zawodnikiem jest Szymon Żurkowski.